2020 YKS TYT Gözetmenlik Başvurulari Başladı

Kodla Büyü
Arkadaşlar inşallah resen görev verilip gitmek zorunda kalmazsınız. Geçmişte yaşanmış pek çok örnek var. Covid doneminde su anda Bazı yerlerde öğretmenleri zorla paket dağıtımı ve otogarlarda görevlendirmeye çalıştılar. Bütün bu olumsuzluklar hepimizin başına gelebilir Allah korusun. Diğer görevler eğitim ogretimle ilgili olmadığı için itiraz etme yapmama hakkımız var ama sınav gorevi eğitim öğretimle ilgili olduğu için bu sıkıntı olabilir. Yapmak zorunda kalabilirsiniz

Sağlık çalışanları ile karşılaştırmak ne kadar garip. O insanlar hayat kurtarıyor, sınav düzenini sağlamakla nasıl kıyaslanıyor hayret. Taşın altına bir insanın hayatını kurtarmak uğruna elimi sokacaksam eyvallah...

Öte yandan resende olsa görev almak istemeyen binlerce insan olacaktır. Sağlık raporu, görev cezası bunların yolu tabi. Bu insanların görevli oldukları salonlar sınav günü boş kaldığında Ösym ne yapacak acaba? Sınavı ortada kalan adayın vebali diretilen göreve gitmeyen öğretmende mi olacak? B Planları var mı bu konuda merak ediyorum.

Ekleme: Ösym görevlisi arkadaştan gelen bilgilerin beni tatmin eden noktalarını paylaşayım: Sınavlarda resen görevlinin belli bir oranı oluyormuş ve resen sayısına göre yedek görevli sayısı belirleniyormuş. Belli bir saat öncesinden gitmek, yoklamayı imzalamak, ösym tarafından gelmeyen görevlilerin kontrolü ve yedeklerin yönlendirilmesi gibi standart kontrollerin dışında pek bir ek önlem "şimdilik" yok anladığım kadarıyla. Görevli ihtiyacı çekileceği düşünülmüyor gibi.

Son düzenleme:
Arkadaslar sınav görevlileri gitmediği için salon boş kalıp sınav uygulanamazsa bu işin sadece sınav vermeme cezasıyla gecistirilebilecegini mi düşünüyorsunuz. Bu sınav devletin en üst kademelerinde alınan kararla yapılıyor. Bunu sekteye uğratmak o kadar basit olmaz.

Arkadaslar sınav görevlileri gitmediği için salon boş kalıp sınav uygulanamazsa bu işin sadece sınav vermeme cezasıyla gecistirilebilecegini mi düşünüyorsunuz. Bu sınav devletin en üst kademelerinde alınan kararla yapılıyor. Bunu sekteye uğratmak o kadar basit olmaz.
Ben işin cezasında değilim de cezalar geriye işletilemez hocam. Yetkililer bunu ön görüp önlemek ve önlem almakla mükellefler zaten, işleri bu. Neyse bunun önlemi alınıp, açıklanmalı. Henüz ek önlem yok. Ben aklımdaki soruları ve edindiğim bilgileri paylaştım. Gönlüm adayların en sorunsuz şekilde bu sınavı atlatmalarından yana. Bir gencin senesine mal olduktan sonra kim kaç yıl sınav cezası almış, kınama almış, maaş kesintisi almış hiçbir kıymeti yok...

Ben işin cezasında değilim de cezalar geriye işletilemez hocam. Yetkililer bunu ön görüp önlemek ve önlem almakla mükellefler zaten, işleri bu. Neyse bunun önlemi alınıp, açıklanmalı. Henüz ek önlem yok. Ben aklımdaki soruları ve edindiğim bilgileri paylaştım. Gönlüm adayların en sorunsuz şekilde bu sınavı atlatmalarından yana. Bir gencin senesine mal olduktan sonra kim kaç yıl sınav cezası almış, kınama almış, maaş kesintisi almış hiçbir kıymeti yok...
Katılıyorum hocam. Zaten şu anda görev talebini alıp duruma bakacaklardır. Ona göre de bir önlem alırlar heralde.

Sınav görevi eğitimle ilgiliyse üniversitede memur olan nasıl görev alabiliyor? İnsanlar gerçekten hasta olabilir. Karantinada bile olabilir. Belgelendirdikten sonra neye göre ceza verilecek?
Önce görevli olmayı daha cazip hale getirsinler. Paradan bahsetmiyorum. Telefonları emanet alabilirler bu çok zor bir iş değil. Herkesin arabası yok. Toplu taşımada temassız kart kullanıyorsan onla içeri almıyorlar. En küçük hatanızda sıkıntı yaşıyorsunuz. 2 yıllık asistan ahkam kesiyor. Başkanlığı size bırakmıyorlar zaten. Diğer sınavlara göre insanı çok daha fazla geren sınavlar bunlar. Salonlarda görevli sıkıntısı olacağını da sanmıyorum. Çok insan gönüllü yapıyor bu işi tüm zorluklara rağmen.

Son düzenleme:
Sinav gorevini kabul etmemek vatan hainligi yada baska bir sifatla bile anilir bu donemde
Yahu arkadas meb neresi osym neresi almiyorim gorev deyip isin icinden cikarsiniz .ne zamanki yonetmeligi cikar ozaman dusunursunuz cezasi nedir ne degildir diye.zaten arkadaslarin dedigi gibi burda konusmak bos ve anlamsiz osym de gorcek bu durumu ve tedbirlerini alacaklardir.
Siz sadece kendi tedbirinizi dusununuz yeterli.
onlar gerisini dusunurler merak etmeyin
Aurica su konuda arkadaslar cok hakli 2 yillik 1 yillik herifleri basimiza baskan yapiyorlardi onlerinde fularli beyfendileri hanim efendiler basimiza baskan yapiyorlardi buyursunlar ilk siraya onlari alalim .bakalim meb ogretmenlere yaptigi yada yapacagi sinav gorevi dayatmasini osym yök kendi kadrolu calisanlarina yapabilek mi .asil sorgulanmasi gereken budur
Diger konustuklarimizin hepsi laf i guzaf

Tamam hocam ben sizlere sınav istemek zorundasınız yada resen verilirse mecbur gideceksiniz demedim ki kendimce iyi niyetle fikirlerimi beyan ettim. Görev istemezsiniz olur biter. Sonucunda da hiç bir sey olmazsa olmaz zaten. Bu arada ben zaten çok uzun süredir ösym gorevi istemiyorum. Sadece özel durumlarda farklı olabileceğini düşünüyorum.

Tamam hocam ben sizlere sınav istemek zorundasınız yada resen verilirse mecbur gideceksiniz demedim ki kendimce iyi niyetle fikirlerimi beyan ettim. Görev istemezsiniz olur biter. Sonucunda da hiç bir sey olmazsa olmaz zaten. Bu arada ben zaten çok uzun süredir ösym gorevi istemiyorum. Sadece özel durumlarda farklı olabileceğini düşünüyorum.
Hocam muhabbet ediyoz daaa :) fikir alisveris i yapiyoz buna ne diyolar.beyin firtinasi :)))

Şu anki haliyle 1 yıl görev vermeme cezası var ama bu durumda farklı bir yaptırım olur mu, bilmiyoruz.
Hocam normalde herkes göreve gidiyor. Gitmeyen istisnai durumlar önemli bir soruna sebep olmuyor. Ama görev alıp veya resen verilip buyuk oranda gitmeme durumu olursa sınavın işleyişini sekteye uğratacak durum olursa bu sıkıntı. Onu anlatmaya çalıştım baştan beri.

Görev istemeyeceğim. Resen atama olursa da itiraz edeceğim. Görev ve sorumluluklarımı biliyorum ve ona göre hareket edeceğim. Bu aralar sürekli söyleniyor ya...
“Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Son düzenleme:
Mebbisteki ösym sınavlarında görev istiyorum kutucuğu nereye kaybolmuş acaba. Yeni kalktiysa resen atama hazırlığı içindir.

Sinav tarihine kadar umariz hersey daha iyi olur, işler iyiye gitmezse de sınav yapılmaz ileri gider kimse Öyle riski alamaz zaten.

Mebbisteki ösym sınavlarında görev istiyorum kutucuğu nereye kaybolmuş acaba. Yeni kalktiysa resen atama hazırlığı içindir.

Sinav tarihine kadar umariz hersey daha iyi olur, işler iyiye gitmezse de sınav yapılmaz ileri gider kimse Öyle riski alamaz zaten.
Ben de farkettim. Ancak yanlış hatırlamıyorsam geçmişte resen görev verirken işaret mişaret bakılmamıştı zaten.

Son düzenleme:
Görevi gis te gözetmen yazıyor şimdi kesin gözetmen mi görevim acaba ilk kez ösym sınavlarında görev talep ettim

Görev istemediğim halde 1. oturumda görev vermişler. İptal ettim...

Ben görev istemedim ama çıkmış iki tane. İptal edersem sorun olmaz umarım. Zaten küçük çocuğum olduğu içim görev istemiyordum.

Görev istemediğim halde bana da kendi okulumda bir oturum gozetmenlik çıkmış.iptal etmek istiyorum.ama gecmis yillardaki bir sinavda esim yakin bir okulda salon baskanligi gorevini iptal etmisti.ertesi hafta bina sorumlusu olarak gorevlendirilmisti.

gis.osym'de görevlendirme gittiğim okul görünüyor ve görev çıktığına dair sms aldım. Gis'te görevlendirme görünmüyor. Nasıl iptal edebilirim?

gis.osym'de görevlendirme gittiğim okul görünüyor ve görev çıktığına dair sms aldım. Gis'te görevlendirme görünmüyor. Nasıl iptal edebilirim?
sistemde yoğunluk var hocam. mesaj geldiyse görev var demektir. görevlendirmelerim kısmını yinelerseniz göreviniz görüntülenecektir.

Bulunduğum ilçede ÖSYM sınavları yapılmıyor ve en son 6 yıl önce sınavda görev almıştım. Bana da iade edilen görevlere başvurabilirsiniz diye SMS geldi. GİS kaydım bile en az 6 yıl önceydi. Acaba iptal eden çok da süreç sıkıntıya girmesin diye mi mesaj attılar.

Su oturumlar için öğrencilerden alınan ücretlerin hattı hesabı yok. Görevlilere gelince ücrete bir bak. Yapar misin sınav oturumunun ücretini 2 katı. Bu sınavı kimler yürüyor kimler başarıyor. Bir sorun.

Geri