2020 YKS TYT Gözetmenlik Başvurulari Başladı

Kodla Büyü
3 sınava da başvurdum. Sonra da pişman oldum ama iptal edemedim. Biraz önce baktım 3 sınav görevi de çıkmamış. Çıksa iptal edecektim.
Aklıma 'millet aç aç' diyen bir karikatür vardı o geldi

Meb personeline görev vermeye gelince okutman, araştırma görevlilerinin artiklarini dagit ama zora gelince Meb personeline yapisan ÖSYM. Kesinlikle gorev almayacam, resen cikani da iptal ettim. Okutman bile benden, okul müdüründen oncelikli, onlarin olsun gorevleri..

sınav yerine 1 buçuk saat önce mi gitmek gerekiyor 2 saat önce mi ?

9) Gözetmen/Yedek GörevliGörevli olduğu salonda salon başkanının verdiği görevleri yerine getirerek her konuda eşgüdüm halinde çalışır ve sınavın kurallarına uygun biçimde uygulanmasından sorumludur. Sınavın başlama saatinden en az 1 saat 30 dakika önce görevli olduğu binada hazır bulunması zorunludur. Görev yapacağı salonu Bina Sınav Sorumlusundan öğrenir, Görevli Listesini imzalar, geldiği saati yazar. Görevli olduğu salona giderek geldiğini Salon Başkanına bildirir.

https://dokuman.osym.gov.tr/AdayIsl.../osym_genel_sinav_uygulama_yonergesi_2020.pdf

Kaydım bile yok ösym de 6 yıldır kendi kendime protesto ediyorum ve çok rahatım.tek sınav görevi istediğim kurum meb tir ne aöf ne de ösym umrumda değilsiniz tek kişilik protestomu yaparım...
+1
Açıköğretim okurken sınava gireceğim aynı dönemki sınava (kendi sınavım değil, salon belli değildi) gözetmen olarak görevlendirmişlerdi, tabiki iptal ettirdik görevi.

sınavda görev çıkan arkadaşlara bir önerim var, maske ile gideceğiz sınava fakat biliyorsunuz göz temasını korumakta gerekiyor. siperlik ile sınava gitmeyi düşünüyorum fakat ösym bu konuya izin vermeli. şimdiden cimer üzerinden ösymye bildirimde bulunursak kendi siperliğimize emniyet görevlilerinin sorun çıkarmasının önüne geçmiş oluruz. ne kadar çok talep olursa o kadar iyi olur.

ek ders ücretleri 9 tl civarı iken okullarda teog yapıldığında sınavda görev alan öğretmene 5 saat ek ders ücreti ödenirdi. Hizmetliye de sınav günü için 65tl ödenirdi. Müdür yardımcısı idim ücretleri kendim yaptığımdan hatırlıyorum. O günden beri kendi kendime protesto ediyorum MEB in hiç bir şeyinde görev almam.

ösym hani neyse zorla veremiyorlarda lgs için memleketine gidenleri çağırabilirler, sonuçta herkes şuan görev yaptığı şehirde resmiyette.

ek ders ücretleri 9 tl civarı iken okullarda teog yapıldığında sınavda görev alan öğretmene 5 saat ek ders ücreti ödenirdi. Hizmetliye de sınav günü için 65tl ödenirdi. Müdür yardımcısı idim ücretleri kendim yaptığımdan hatırlıyorum. O günden beri kendi kendime protesto ediyorum MEB in hiç bir şeyinde görev almam.
Aynen hocam o zaman almıyordum mebden görev ne zamanki puan sistemi geldi ve ücretler iyileşti o zaman meb sınavlarını almaya başladım ve protestoma son verdim.Çok iyi hatırlıyorum 2013 yılında aöf sınav ücreti 75 tl di ve peşin alınıyordu o zaman aöf ü çok seviyordum ama o da baktı ki görevli zaten var ne gerek var dedi ücretleri artırmaya ve yaklaşık 6 yıldır kaydım yok.ÖSYM yi zaten oldum olası sevmedim.Kimse kimseye zorla görev vermiyor kaydınızını sildirirseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.LGS den görev isteyeceğim iki oturum ücreti de güzel

Meb personeline görev vermeye gelince okutman, araştırma görevlilerinin artiklarini dagit ama zora gelince Meb personeline yapisan ÖSYM. Kesinlikle gorev almayacam, resen cikani da iptal ettim. Okutman bile benden, okul müdüründen oncelikli, onlarin olsun gorevleri..

aynen bende protesto ediyorum.

Geri