2020000169 - Nesnelerin İnterneti (IoT)Temel Seviye Kursu

Kodla Büyü

msa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
30.03.2020 - 26.04.2020 tarihleri arasında uzaktan eğitim olarak yapılacak olan, 2020000169 - 1.01.01.08.007 - Nesnelerin İnterneti (IoT)Temel Seviye Kursu isimli hizmetiçi eğitim faaliyetine kursiyer olarak alındınız..

Faaliyeti ilan edilen web adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü

NOT1: Eğitim Uzaktan Eğitim olarak yapılacaktır. Eğitim adresi: https://www.netacad.com/portal/course/1101500 Canlı Eğitimler: Pazartesi ve Cuma Saat 19:00 Eğitim tarihinden önce CISCO ile kişisel verilerinizin paylaşımına onay vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde eğitime katılamazsınız Bu işlemi: MEBBİS, hizmetiçi eğitim, kişisel veri izni ve ilgi faaliyete izin veriniz

NOT2: Katılacağınız hizmetiçi eğitim faaliyetine ait standart eğitim programına http://oygm.meb.gov.tr/dosyalar/StPrg/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

NOT3: Katılacağınız uzaktan eğitim faaliyeti için iletişim bilgileri paylaşım onayı vermeniz gerekmektedir. İlgili ekran Hizmetiçi Eğitim Modülüne eklenmiştir.

Kurs yarın başlıyor. Kursa nasıl giriş yapacağımız hakkında bilgisi olan var mı?

Eğitim Uzaktan Eğitim olarak yapılacaktır. Eğitim adresi: https://www.netacad.com/portal/course/1101500 Canlı Eğitimler: Pazartesi ve Cuma Saat 19:00 Eğitim tarihinden önce CISCO ile kişisel verilerinizin paylaşımına onay vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde eğitime katılamazsınız Bu işlemi: MEBBİS, hizmetiçi eğitim, kişisel veri izni ve ilgi faaliyete izin veriniz

Öncelikle mebbis hizmetiçi eğitim kısmında kişisel veri izni veriyorsunuz yoksa kurs sitesine giriş yapamazsınız

Öncelikle mebbis hizmetiçi eğitim kısmında kişisel veri izni veriyorsunuz yoksa kurs sitesine giriş yapamazsınız

İzinleri verdim, linkteki siteye de üye oldum. Kullanıcı adı şifre ile girmeye çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Sorry, we can't find a NetAcad account associated with this Cisco account.
Let us help you get back on track.

If you already have a NetAcad account, please log out and log back in with the email address you used for Networking Academy.

If this doesn't work, please visit the login help page for tips and to get support.

To learn more about Cisco Networking Academy and to create an account, please visit at our home page.

Netacad size eposta gönderince giriş yapacaksınız, sistem ara ara eposta ları çekiyor.

Aktivasyon e-postası geldi, aktivasyonu tamamladım. Sisteme giriş yapabiliyorum. Mebbis üzerinden gönderilen bağlantıyı açınca ingilizce olarak "Erişim Engellendi, bu sayfayı görme yetkiniz yok" uyarısı geliyor. Sanırım saat 19.00 da mebbis teki bağlantı çalışacak.
Menüden My Netacad bağlantısına tıklayınca aşağıdaki gibi sayfa açılıyor. Sanırım herşey yolunda.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
İzinleri verdim, linkteki siteye de üye oldum. Kullanıcı adı şifre ile girmeye çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

Sorry, we can't find a NetAcad account associated with this Cisco account.
Let us help you get back on track.

If you already have a NetAcad account, please log out and log back in with the email address you used for Networking Academy.

If this doesn't work, please visit the login help page for tips and to get support.

To learn more about Cisco Networking Academy and to create an account, please visit at our home page.
Soldan home ye basıp ordan giriiyor derslere hocam

Mail geldi bana da. Demek ki biraz beklemek gerekiyormuş.

Aktivasyon e-postası geldi, aktivasyonu tamamladım. Sisteme giriş yapabiliyorum. Mebbis üzerinden gönderilen bağlantıyı açınca ingilizce olarak "Erişim Engellendi, bu sayfayı görme yetkiniz yok" uyarısı geliyor. Sanırım saat 19.00 da mebbis teki bağlantı çalışacak.
Menüden My Netacad bağlantısına tıklayınca aşağıdaki gibi sayfa açılıyor. Sanırım herşey yolunda.
Ekli dosyayı görüntüle 65654

bu dediğin bende çıkmıyor nasıl birşey anlamadım bir türlü giremedim

Hangi aşamadasınız? bugün iki eposta geldi, birincisi aktivasyon için diğeri eğitim bilgileri ile ilgili. Size ikisi de geldi mi?

Geldi girdik, şu an dinliyoruz ama, ses sıkıntısından dolayı sürekli yarım kalıyor, video donuyor vs vs.

siteye bir türlü giremedim. Bağlısınız daha fazla içerik görmek ister misiniz diye soruyor evet deyince de bağlanamadı hatası veriyor

Access Denied

Sorry, the page you requested cannot be found.

Bu şekilde hala.Mebbisden gerekli izinleri verdim.

Bende bağlanamadim arkadaşlar... bekle yecegiz düzelmesi için..

Telefondan deneyin arkadaşlar, pc den açmayabiliyor...
Hoş bağlansada ses problemi var bağlantıda. Ders seri ilerleyemiyor dolayısıyla.

ben anca izin verdim hocanın mail adresi varsa buraya yazabilirmisiniz

Ben izini geç verdim acaba ondan mı giremiyorum.Eğitim 19.00 da başladı ben izini 19.30 da verdim.Giriş yapamıyorum.

tekrarını izliyorum yalnız eğitmen çok sıkıcı... meb personeli olunca çok şey fark ediyor. ccna eğitmenleri çok daha iyiydi.

Arkadaşlar bu canlı yayını bilgisayarımıza nasıl kaydediyoruz,
Not:telefondan vakit buldukça izlemek için

Geri