Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

2021 İl içi atama başvurum okul müdürü tarafından reddedildi!

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında sonnock tarafından paylaşıldı.

1. sonnock

sonnock Site Gezgini

Önceden eş durumu ile atandığım okul dönüştürülerek başka yeni açılan okula tercihim dışı zorla(resen) atamam gerçekleştirildi. Geçen yıl 2020 il içi atamaya bu nedenden ötürü başvurmama rağmen bu yıl kurumda 3 yılını doldurmadığım için başvurum okul müdürünün tasviriyle reddedildi. Halbuki bu yıl ki il içi MEB atama kılavuzunda da yer almasına rağmen ilgili madde okul müdürümüz tarafından göz ardı edildi. Bana söylediği "Önceki kurum ile yeni kurumdaki hizmet sürelerin 3 yılı doldurmuyor." dedi. Arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi sizce??? Yardımcı olursanız sevinirim.

(İlgili Madde: C Bölümü 3. Madde)

Ekli Dosyalar:

2. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Eski kurumunuzdaki görev süreniz ile resen atandığınız kurumdaki görev sürenizin toplamı 3 yılı dolduruyorsa, tayin isteyebiliyor olmanız lazım. İdareniz usülsüz iş yapmış. Benzer durumdaydım, başvurum onaylandı.

3. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

3 yılınız dolmamış ilgili okullarda yani en son isteğe bağlı yerleştirmenizden sonra

AKADEMİA bunu beğendi.
  4. sonnock

sonnock Site Gezgini

Eski kurum + yeni kurum toplamı 3 yıl yapmıyor. Orası doğru da geçen sene başvurum bakanlığa kadar gitti ama ilimizde 1 kurum vardı listede ve benden yüksek puanlı birisi gitti . Yani değerlendirmeye tabi tutuldum. Geçen sene ki klavuzda da madde aynı olarak yazıyor.

AKADEMİA bunu beğendi.
  5. sonnock

sonnock Site Gezgini

İşin garip tarafı gözde okula tayinim çıktı diye sevinirken ilçe mem okulu dönüşümle ilçe merkezinden 12 km uzakta yer alan her şeyi eksik bir okula tercih dışı atıyor ve 3 yıl şartı aranır diye de tutturuyor. (Kuş uçmaz kervan geçmez minibüsler bile götürmez.) Kendim zaten okula gitmek için 156 km gidiş- geliş yapıyorum ve atama dışı tutuluyorum.

6. ppll

ppll Seçkin Üye Seçkin Üye

2020 de resen atamaniz gerceklesmemis. Okul ve bolum kapatilmasi diyor gorev kaydinda mevcut duruma gore 3 yil beklenilmesi gerekiyor. Reswn yazsaydi o zaman hakkinizolurdu.

AKADEMİA bunu beğendi.
  7. sonnock

sonnock Site Gezgini

DOKUZUNCU BÖLÜM

İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri

İsteğe bağlı yer değiştirmeler

MADDE 52 – (1) Öğretmenlerden yer değiştirme yapılacak yılın 30 Eylül tarihi itibarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde, bulundukları ilde üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar ise iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilir. Üç yıllık çalışma süresinin hesabında il içinde yer değiştirecekler bakımından kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda, iller arasında yer değiştirecekler bakımından ise bulunduğu ilde fiilen öğretmen veya ikinci görev kapsamında eğitim kurumu yöneticisi olarak geçirilen süreler dikkate alınır.

(2) Sağlık ve aile birliği mazeretlerine bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenen öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıl görev yapmaları şartıyla il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilir.

(3) İkinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta iken öğretmenliğe atanmak isteyenler ile ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirmelerinde süre şartı aranmaz.

(4) Görev yerleri eğitim kurumunun kapanması, norm kadro değişikliği, hizmetin gereği ve benzeri çeşitli nedenlerle istekleri doğrultusunda veya resen değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, daha önceki eğitim kurumlarında veya ilde geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.

İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri

MADDE 53 – (1) Eğitim kurumunun ya da bölümün/eğitim kurumunda uygulanmakta olan mesleki ve teknik eğitim alanının kapanması, program değişikliği, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla ders/alan kaldırılması ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde; eğitim kurumunun ya da bölümün kapatılması veya program değişikliği sonucunda bu eğitim kurumlarında görevli öğretmenler, yeni eğitim kurumu açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu eğitim kurumlarına, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan eğitim kurumlarında ya da bölümlerde görevli olanlar ise açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle öğrencilerin taşındığı eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına mazeretleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atanır.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=20694&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

:(

Son düzenleme: 15 Temmuz 2021
  8. sonnock

sonnock Site Gezgini

Öyleyse benim mebbis kayıtlarında hata var. Çünkü isteğimiz dışı zorla yeni açılan okula gönderildik. Hatta diğer bilgisayar öğretmeni kapatılan okulda kaldı. Benden hizmet puanı yüksekti diye.

9. mdelier

mdelier Site Gezgini

Mahkemeye verin hocam. Verin ki kendine idareci diyenlerin, kafasına göre değil yönetmeliklere göre hareket etmeleri gerektiğini öğrettirin.

10. Aliosman_eser

Aliosman_eser Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam ilçe MEM ile görüştünüz mü.

11. gül1

gül1 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de benzer durumdayim ama ben tercih yaparak kurum değiştirmiştim. Şuanki okulda değil ama ilde 3 yılım doldu. Okul ve ilçe başvurumu onayladı. İl henüz bekliyor. Bakalım ne olacak ?

12. DaMieN

DaMieN Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Bence de mahkemeye verin. Onaylamayanlar düşünsün...

13. sonnock

sonnock Site Gezgini

Hayır hocam görüşmedim. Zaten bugün de resmi tatil. Benim iş başka bahara kaldı ne yazık ki.

14. sonnock

sonnock Site Gezgini

Araştıracağım zaten eğer bir hak mahrumiyetim varsa hakkımı arayacağım.

15. Aliosman_eser

Aliosman_eser Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bence ilce ile görüşün yarın. Bir yanlışlık varsa düzeltilebilir diye iyi niyetli olarak düşünmek istiyorum. 25 ine kadar süresi var illerde onay için .

16. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Araştıracağım diye zamanınızı kaybetmeyin hocam. Haklı olduğunuzu düşündüren maddeyi ekleyerek öncelikle okulunuza dilekçe yazarak resmi red nedenini yazılı olarak öğrenin. Sonrasında da arkadaşların belirttiği gibi ilçeyi arayarak sorun. Bu esnada elbette araştırmalarınızı sürdürün. Tanıdığınız avukat var ise onunla fikir alışverişinde bulunun. Hemen sonrasında da gerekirse mahkemeye başvurursunuz. Ancak, sağın solun hatta bizlerin yarım yamalak bilgisi ile ne başvurmaya ne de başvuru dan vazgeçmeye karar vermeyin. Son olarak okul kapatılırken şu an bulunduğunuz kuruma tayini siz mi istemiştiniz? Bu ayrıntı çok önemli o noktaya odaklanmanızı tavsiye ederim. Mebbiste ne yazdığı önemli değil. Tayin işleminin nasıl gerçekleştiği önemli. Sizin isteğiniz gibi görünen ve sizin imzaladığınız bir evrakla mı yoksa haberiniz dışında olup size sadece tebliğ mi edildi?

17. ppll

ppll Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocamm (RESEN) atama yapilmadigi surece 3 yil beklemek ile yukumlusunuz.

AKADEMİA bunu beğendi.
  18. sonnock

sonnock Site Gezgini

Okul kapatılırken yeni okula sadece karaname verilerek gönderildim. Bizlere tercih sunulmadan okula gönderildik.

19. sonnock

sonnock Site Gezgini

Bugün il milli eğitimle görüştüm. Bana sizin dediğiniz gibi eski kurum + yeni kurum görev süreniz dolmamış dendi. Ben kendilerine ama resen gönderildiğimi söyledim . Bir birinin gözlerinin içine bakarak resen de gitseydiniz yine toplamlara bakılır diyip yapılacak bişeylerinin olmadığını söylediler. Öyleyse bu seçenek neden orada seçime sunulmuş dedim. Onlarda birşey demeden geri dönüşün olamayacağı yönünde bilgi verdiler bana.

Son düzenleme: 20 Temmuz 2021
  20. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

sendika üyesiyseniz sendika avukatları bu tür konularda çok bilgililer kesinlikle danışın gerekirse bir mahkemeye bakar gitmeniz gereken yere mahkeme kararıyla atanırsınız.

Aliosman_eser bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal