2022 Öğretmen maaşı ne kadar oldu?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Çok değişik rakamlar dolanıyor arkadaşlar. Ortalama ne kadar oldu şimdi?

Herkesin ayrı hocam. Eş çalışması, Çocuk sayısı, derece, uzmanlık vb. 1000-1500 lira fark olabilir 2 öğretmen arasında. Ozkansoft yazıp aratın google da. Orada maaş robotu var. En doğruyu veriyor.

Henüz verilmesi beklenen ilave zam oranı bilinmediği için kesin miktarlar belli değil

Benim için :
(Aralık Maaşı+150)*1.305+50

+400₺ ocak, nisan, temmuz, ekim aylarında sendikalılar için toplu sözleşme primi?

not: 150₺ vergi dilimi için , 50₺ yeni vergi indirimi. Eşi çalışan, çalışmayan vergi işi biraz farkediyor.

Son düzenleme:
Yarın haberlerde söylerler öğretmen maaşı 10 bin oldu diye.. Bilmeyen de " ooo hoca hadi iyisiniz maaşınıza büyük zam gelmiş".... Oysa haberlerde belirtilen maaş eşi çalışmayan, 3 çocuklu, derece kademenin zirvesindeki öğretmen maaşı.. Ahh bir de o tiplere laf anlat..

Yarın haberlerde söylerler öğretmen maaşı 10 bin oldu diye.. Bilmeyen de " ooo hoca hadi iyisiniz maaşınıza büyük zam gelmiş".... Oysa haberlerde belirtilen maaş eşi çalışmayan, 3 çocuklu, derece kademenin zirvesindeki öğretmen maaşı.. Ahh bir de o tiplere laf anlat..
Ahh hocam çok haklısınız.

ben anlatmıyorum hocam, ne 10 bini 15 alıyorum diyip, geçiyorum:)

Varsa o zaten o öğretmeni
ayrıca takdir etmek lazım.

O hizmet yılı ile kendisinin 50 li yaşlarda olması lazım. Eşi çalışmıyor, 72 aydan küçük 3 çocupu varsa o ancakbulunuyorsa öğretmen takdir edilir.

Henüz verilmesi beklenen ilave zam oranı bilinmediği için kesin miktarlar belli değil
Bu mudur yani? %2,5

biran önce öğretmenlik kariyer basamakları denen şeyin tarihten silinmesi gerekiyor,
2004 yılında kuyuyu atılan taş başımıza sürekli yeni çoraplar örüyor,
ne zaman zam konusu gündeme gelse yetkililer "biz öğretmenlik kariyer basamaklarını düzenliyoruz, oradan gerekli iyileştirmeyi alacaksınız" muhabbetine çeviriyor konuyu,
medyada bunu öğretmenler bu zammı almış gibi servis ediyor,

zamanında "eşit işe eşit ücret" mevzusunda bütün memurlar iyileştirme alırken öğretmenlerin alamamasının nedenide bu "öğretmenlik kariyer basamakları" mevzusudur,
dönemin bakanı eşit işe eşit ücretten öğretmenlere zam yapılmasına gerek yoktur diyen kişidir, gerekçesi ne idi onuda söyleyim "efendim biz öğretmen kariyer basamaklarını düzenliyoruz buradan zaten önemli bir iyileştirme yapacağız öğretmenlere",

şu anki mevzuda budur "efendim biz zaten öğretmenlere kariyer basamaklarının düzenlenmesinden gerekli artışı yaptık" denilecektir.

Bu mudur yani? %2,5

biran önce öğretmenlik kariyer basamakları denen şeyin tarihten silinmesi gerekiyor,
2004 yılında kuyuyu atılan taş başımıza sürekli yeni çoraplar örüyor,
ne zaman zam konusu gündeme gelse yetkililer "biz öğretmenlik kariyer basamaklarını düzenliyoruz, oradan gerekli iyileştirmeyi alacaksınız" muhabbetine çeviriyor konuyu,
medyada bunu öğretmenler bu zammı almış gibi servis ediyor,

zamanında "eşit işe eşit ücret" mevzusunda bütün memurlar iyileştirme alırken öğretmenlerin alamamasının nedenide bu "öğretmenlik kariyer basamakları" mevzusudur,
dönemin bakanı eşit işe eşit ücretten öğretmenlere zam yapılmasına gerek yoktur diyen kişidir, gerekçesi ne idi onuda söyleyim "efendim biz öğretmen kariyer basamaklarını düzenliyoruz buradan zaten önemli bir iyileştirme yapacağız öğretmenlere",

şu anki mevzuda budur "efendim biz zaten öğretmenlere kariyer basamaklarının düzenlenmesinden gerekli artışı yaptık" denilecektir.
eşit işe eşit ücret hakkında öğretmenlik konusunda ben de karşıyım. yeni öğretmenle 10 yıllık öğretmen diğer bütün şartları yani girdiği ders vs aynı olsa bile 10 yıllık öğretmen daha tecrübeli olduğu için birkaç adım öndedir. Meb de tecrübeliye çoğu zaman öncelik verir. O yüzden mebde eşit işe eşit ücret olamaz. Çalışma saatleri ve dolayısıyla maaş karşılıkları eşitlenebilir. asıl adaletsizlik burada.

Memurlar.net'in maaş hesaplayıcısı ile ozkansoftunki arasında aynı verilerle yaklaşık 700 tl oynuyor :D Ne maaşmış arkadaş. Memurlar.net nasıl yapıyorsa daha fazla hesaplıyor. Maaş günü gelsin göreceğiz artık.

Memurlar.net'in maaş hesaplayıcısı ile ozkansoftunki arasında aynı verilerle yaklaşık 700 tl oynuyor :D Ne maaşmış arkadaş. Memurlar.net nasıl yapıyorsa daha fazla hesaplıyor. Maaş günü gelsin göreceğiz artık.
Şubat maaşınıza bakın hocam. Ocakta sendika ve maaş farkını da katıyor memurlarnet

• Beğen
Tepkiler: omd
Gerçek zam Ocak değil, Şubat ayı maaşında ortaya çıkıyor. Ocakta hem sendika toplu sözleşme primi hemde maaş farkları ekleniyor.

Bende memurlar.net ve Özkan soft hesaplamasında da %30 dan fazla çıkıyor. Ek derslerle beraber hatırı sayılır bir maaş. Çok şükür, Allah bin bereket versin, devletimiz varolsun.

Abi anlamıyorum ya kademe derece 5/1 1 çocuk var Şubat ayı maaşı 7180 TL her şey iki katına çıkmış durumda zamların arkası kesilmiyor %2,5 la zengin olduk süper….

Geri