Sınıf İçi Uygulama Formu

Kodla Büyü

Ayşegül&

Üye
Yıllar sonra BTR görevi aldım. Eskiden yoktu böyle şeyler. Bu sınıf içi uygulama formu nedir? Resmi yazıdaki görevler bölümünde bununla ilgili maddeyi okudum ama hiç anlayamadım. Buradaki konularda da net birşey bulamadım. Biri açıklayabilir mi? Bu yıl doldurmamız gerekiyor mu?

Bu formu her ay sonunda doldurup BTR olduğunuz okul idaresine teslim ediyorsunuz. BTR görevi yaptığınız gün ve saatlerde öğretmenlere işledikleri derslerde etkileşimli tahtada, interaktif uygulamalarda ve dijital konularda yaptığınız yardımları rehberlik etmişsiniz gibi yazıyorsunuz.

Yıllar sonra BTR görevi aldım. Eskiden yoktu böyle şeyler. Bu sınıf içi uygulama formu nedir? Resmi yazıdaki görevler bölümünde bununla ilgili maddeyi okudum ama hiç anlayamadım. Buradaki konularda da net birşey bulamadım. Biri açıklayabilir mi? Bu yıl doldurmamız gerekiyor mu?dönem içinde
hocam diğer öğretmenlerin eba ve tahta kullanımı ile rehberlik edip forma aktarıyorsunuz

Bu formu her ay sonunda doldurup BTR olduğunuz okul idaresine teslim ediyorsunuz. BTR görevi yaptığınız gün ve saatlerde öğretmenlere işledikleri derslerde etkileşimli tahtada, interaktif uygulamalarda ve dijital konularda yaptığınız yardımları rehberlik etmişsiniz gibi yazıyorsunuz.

Resmi yazılarda aylık yapılacağına dair bir ifade yok. Dönemlik olabilir.

Resmi yazılarda aylık yapılacağına dair bir ifade yok. Dönemlik olabilir.
BTR görevlerinde aylık olarak yapılacağı belirtilmiş.

1666158096037.png

Hocam geçen sene mart ayıydı yanlış hatırlamıyorsam, bu forma geçiş yapıldı. Aylık olarak dolduruyoruz, yaptığımız işleri yazıyoruz. Eğer bir hoca bizi çağırdıysa formu ona uygun doldurup hocaya imza attırıyoruz, eğer kendimiz gidip et'de bir işlem yaptıysak öğretmen adı-ders-imza gibi kısımları boş bırakıyoruz.

BTR görevlerinde aylık olarak yapılacağı belirtilmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 71866
Doğru. Pandemi zamanı aşağıdaki gibi birkaç madde eklemişlerdi. Ben unuttum onu.

4) EBA Canlı Ders uygulama süreçlerinde okul idaresine, desteğe ihtiyaç duyan öğretmen ve öğrencilere rehberlik yapmak.
5) Görevlendirildiği okulda bulunan veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan planlama doğrultusunda ilçesinde bulunan EBA Destek Noktalarında öğrenci ve öğretmenlere destek vermek ve rehberlik yapmak.
19) Fatih Projesi BT Rehberliği görevi kapsamında yapmış olduğu rehberlik faaliyetlerini aylık olarak “FATİH PROJESİ BT REHBERLİĞİ FAALİYET FORMU” na işlemek.

Fakat bizim görevlendirmeleri 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi yazısına ilgi tutarak yapıyorlar. Bu yazıda da “FATİH PROJESİ BT REHBERLİĞİ FAALİYET FORMU” diye bir form yok. Başka bir yazıda varsa ben bilmiyorum. O yazıda FATİH PROJESİ BT REHBERLİĞİ SINIF İÇİ UYGULAMA FORMU var.

Form açıklamasında da" 1- Fatih Projesi BT Rehberliği görevini yürüten öğretmen okuldaki tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde planlama yapacaktır" yazıyor.

Rehberlik etmek için sınıfa girmek de saçma gibi. Teneffüslerde, öğlen aralarında bize sorulan BT ile ilgi sorulara verdiğimiz her cevap bir rehberliktir.

Form açıklamasında da" 1- Fatih Projesi BT Rehberliği görevini yürüten öğretmen okuldaki tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde planlama yapacaktır" yazıyor.

Rehberlik etmek için sınıfa girmek de saçma gibi. Teneffüslerde, öğlen aralarında bize sorulan BT ile ilgi sorulara verdiğimiz her cevap bir rehberliktir.
BTR ekdersini full alıyor ya; iki okul gezsin, girebileceği en fazla derse girsin, bunun yanında öğretmenlerin sınıflarına girip rehberlik yapsın, tahtaların donanım ve yazılım sorunlarını çözsün, web sistesine duyuru girsin, EBA şifresi versin, ses sistemini ayarlasın, afiş hazırlasın, kulüp ek dersi ALMASIN vs. vs.

YEĞİTEK; sizin yapacağınız görevlendirmeyi...

ne uygulaması ne formu hocam ya. yardım isteyen olursa seve seve rehberlik ederiz. rehberlik işinde zorlama yoktur, olamaz. sonuçta biz de rehber öğretmeniz. okuldaki PDR öğrenciye zorla yardım etmiyorsa bize de zorla sınıfa girip rehberlik edin denemez. rehberliğin doğasına aykırı.

ne uygulaması ne formu hocam ya. yardım isteyen olursa seve seve rehberlik ederiz. rehberlik işinde zorlama yoktur, olamaz. sonuçta biz de rehber öğretmeniz. okuldaki PDR öğrenciye zorla yardım etmiyorsa bize de zorla sınıfa girip rehberlik edin denemez. rehberliğin doğasına aykırı.
Tamamen aynı fikirdeyiz hocam

1-Elinde Aylık faliyetformu varmı acaba var ise paylaşabilir misiniz?
2-Sınıf içi gözlem formu ve aylık faaliyet raporunu ayrı mı tutuyorsuz?

Ben öğretmenlerin dersine dönemde birer kere eba uygulaması yapacakları zaman girip dolduruyorum ders içi etkinlik formunu

Açıkcası bana da zaten mantıklı gelmediği için anlamadım, burada sormak istedim. Biz öğretmenlere zaten yapabileceğimiz herşey de yardımcı oluyoruz. Ama gidip öğretmene neden imza attırıyorum, forma işliyorum. Derste anlık bir sorun olursa mecbur giriyoruz, diğer sorunları tenefüs ya da öğle arasında hallediyoruz. Pardus zaten sıkıntılı, sürekli sınıflardayız. Hangi birini kayıt altına alalım. Bir de öğretmen açamadım herhangi bir şeyi diye çağırdı, yardımcı olduk. "Hocam şuna bir imza at" mı diyeceğiz. Garip olur bence.

Açıkcası bana da zaten mantıklı gelmediği için anlamadım, burada sormak istedim. Biz öğretmenlere zaten yapabileceğimiz herşey de yardımcı oluyoruz. Ama gidip öğretmene neden imza attırıyorum, forma işliyorum. Derste anlık bir sorun olursa mecbur giriyoruz, diğer sorunları tenefüs ya da öğle arasında hallediyoruz. Pardus zaten sıkıntılı, sürekli sınıflardayız. Hangi birini kayıt altına alalım. Bir de öğretmen açamadım herhangi bir şeyi diye çağırdı, yardımcı olduk. "Hocam şuna bir imza at" mı diyeceğiz. Garip olur bence.
Size kesinlikle katılıyorum. Okulda hangi görevli bu şekilde yaptığı işi imzalattırıyor. Bize güvensizliğin göstergesi bence bu

Arkadaşlar iki farklı faaliyet raporu var farklı meb siteleride siz hangisi dolduruyorsunuz acaba ?

Ekli dosyalar

• 20104108_btr_faaliyet_raporu.pdf
    272.4 KB · Görüntüleme: 81
  • 06154425_Ek-4_BTR_Faaliyet_Formu (7) (2).pdf
    40.6 KB · Görüntüleme: 73
Geri