2024-2025 Anadolu Liseleri için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 9 ve 10.Sınıf yıllık planları ve Sene Başı Zümresi

Kodla Büyü

Muhlisx

Üye
2024-2025 Eğitim yılı Anadolu Liseleri için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 9 ve 10.sınıf yıllık planları
9. Sınıflar için 1 saatlik
10.Sınıflar için 2 saatlik
Sene Başı Okul Zümresi

Ekli dosyalar

• Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 9.sınıf yıllık planı.rar
    20.1 KB · Görüntüleme: 1,587
  • Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Zümre -2024-2025.rar
    19.8 KB · Görüntüleme: 901
Son düzenleme:
teşekkürler hocam ama yeni müfredata göre hazırlanmamış sanki. kazanım numaraları farklı gibi.

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık hocam. Bizde 9. sınıflara ders koymayıp 10-11 ve 12lere koyuyorlar. Hangisine hangi planı kullanacağımı bilmiyorum artık.

emeğinize sağlık hocam, ortaokulundan bu sene nitelikli liseye geçen biri olarak forumda bakındım pek içerik bulamadım,kur1 ve kur2 ait sunumlar,sınavlar ve/veya dökümanlar var mı? elinizde.

2024-2025 Eğitim yılı Anadolu Liseleri için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 9 ve 10.sınıf yıllık planları
Hocam 10. sınıflar için 2 saatlik işime yaradı ama sınav haftalarını konusuz ayırmanız idare tarafından kabul edilmediği için oraları düzenledim. . 10. sınıf planı için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam 10. sınıflar için 2 saatlik işime yaradı ama sınav haftalarını konusuz ayırmanız idare tarafından kabul edilmediği için oraları düzenledim. Ancak 9. Sınıflar için Bilgisayar Bilimi Kur-1 öğretim programına göre hazırlamamışsınız, sanırım ortaokul dersini uyarlamışsınız gibi geldi. Bilgisayar Bilimi Kur-1 kitabı Etik konusuyla başlıyor. 9. sınıf işime yaramadı. 10. sınıf planı için teşekkürler.
Sayın hocam geçen yıl konular değişti, aşağıda tabloda görüldüğü gibi 9.sınıf konuları

Link burada https://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=1353

Ekli dosyalar

• PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA.JPG
    PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA.JPG
    39.8 KB · Görüntüleme: 148
emeğinize sağlık hocam, ortaokulundan bu sene nitelikli liseye geçen biri olarak forumda bakındım pek içerik bulamadım,kur1 ve kur2 ait sunumlar,sınavlar ve/veya dökümanlar var mı? elinizde.
Hocam içerikler konusunda yardımcı olurum, ama şuan bir kitap yok diyebiliriz, kur1 veya kur2 değilde çerçeve programa bakmamız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA.JPG
    PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA.JPG
    39.8 KB · Görüntüleme: 106
Hocam 10. sınıflar için 2 saatlik işime yaradı ama sınav haftalarını konusuz ayırmanız idare tarafından kabul edilmediği için oraları düzenledim. Ancak 9. Sınıflar için Bilgisayar Bilimi Kur-1 öğretim programına göre hazırlamamışsınız, sanırım ortaokul dersini uyarlamışsınız gibi geldi. Bilgisayar Bilimi Kur-1 kitabı Etik konusuyla başlıyor. 9. sınıf işime yaramadı. 10. sınıf planı için teşekkürler.
kur1, kur2 kalmadı artık. 22 kasım 2023'te değişti müfredat.

Tamam hocam en güncel winzip sürümünü indirince açtım, elinize sağlık

Hocalarım ilk defa giriyorum liseye. Ne önerirsiniz 10. sınıflara ve 9. sınıflara? Nasıl bir yol izliyorsunuz?

Sene Başı Okul Zümresi
elinize sağlık hocam. planı kullanacak arkadaşlar için bazı kazanımlar excelde hücre içine sığmamış. düzenleyip kullanmak mümkün.

Hocalarım ilk defa giriyorum liseye. Ne önerirsiniz 10. sınıflara ve 9. sınıflara? Nasıl bir yol izliyorsunuz?
https://mufredat.meb.gov.tr/Dosyalar/202311249432351-Bilişimteknolojileriveyazılım.pdf
Programda modüller var hocam. 9. sınıflar ya da bu dersi ilk kez alan sınıflar için PROGRAMLAMAYAGİRİŞ VE ALGORİTMA modülü uygun ki program diğer modülleri bu modülü almayan için sınırlıyor.

"Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve programlama dilleri modülleri seçilemez. Programlama dilleri modülü alınmadan yapay zekâ uygulamaları modülü seçilemez." s.13

Planda öğretim yöntem ve tekniklere

Öz Değerlendirme, E-Portfolyo (Elektronik Ürün Dosyası)
Karşılaştırma tablosu
Gözlem formu
Derecelendirme ölçeği
Kontrol listesi
Çalışma yaprakları vs. eklenmeli.

Atatürkçülük konuları eklenmeli ve öğretim programında yer alan değerler de eklenmeli.

https://mufredat.meb.gov.tr/Dosyalar/202311249432351-Bilişimteknolojileriveyazılım.pdf
Programda modüller var hocam. 9. sınıflar ya da bu dersi ilk kez alan sınıflar için PROGRAMLAMAYAGİRİŞ VE ALGORİTMA modülü uygun ki program diğer modülleri bu modülü almayan için sınırlıyor.

"Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve programlama dilleri modülleri seçilemez. Programlama dilleri modülü alınmadan yapay zekâ uygulamaları modülü seçilemez." s.13
sevgili hocam kur-1 kur-2 yapısı geçen yıl değiştiğine göre modül-1'i kimse almamış görünüyor. yani 9'da kur-1 alan kişiye modül-2 anlatamayız. haliyle bu sene 9-10-11-12 kaç olursa olsun PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA modülünü alacak doğru mudur?

sevgili hocam kur-1 kur-2 yapısı geçen yıl değiştiğine göre modül-1'i kimse almamış görünüyor. yani 9'da kur-1 alan kişiye modül-2 anlatamayız. haliyle bu sene 9-10-11-12 kaç olursa olsun PROGRAMLAMAYA GİRİŞ VE ALGORİTMA modülünü alacak doğru mudur?
Geçen sene ağustos ayında ders içeriğinin değiştiğini duyurdu bakanlık ama konular yoktu şimdilik kur1 ve kur2 baz alınacak dediler. 22 aralık 2023'te müfredatı yayınladılar ve içerikte belirlenmiş oldu. Yani geçen sene herkes görmesi gereken konuları resmiyette gördü.

O tarihe kadar zaten algoritma anlatıyorduk. Algoritmadan devam etti müfredat.

Son düzenleme:
Merhabalar, Fen lisesi 9. sınıf haftada 2 ders saati sadece programlamaya giriş ve algoritma konusu mu anlatılacak. 2 ders saati için az değil mi. Fen lisesine göre hazırlayan var mı yıllık plan?

Doğrudur hocam.

Geri