21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

caylak

Site Gezgini
Arkadaşlar ilk resmi somut eylemimizi gerçekleştiriyoruz. 21 aralık salı günü saat 12.00 de İstanbul MEM A kapısı önünde
valilikten yasal izinli ,ulusal tvler ,ulusal basının önünde ,eylem ve basın açıklaması yapacağız.

Laptoplarınızı getirerek ,elde laptop,oturarak mizanselli bir eylem düşünüyoruz. Bunun duyurusunun iyi yapılması gerekir.orada 20 kişiyle basın açıklaması yaparsak süreç devamlılığı zora girebilir. O gün dersim vardı demek geçerli bir mazeret olamaz.
Okuldan resmi izin alınarak gidilebilir.

Bu gerçekten dikkat çekmek için çok önemli bir fırsat. Artık masaların başından kalkıp harekete geçmenin zamanı geldi. Sanal alemden gerçek hayata inmek lazım. Bir sonraki adım Ankara da eylem. Herkes çağırabildiklerini mutlaka çağırsın. İstanbuldaki arkadaşlar lütfen ama lütfen bu eyleme destek olun. Kendi geleceğimiz için. Gerçekten rahatsız olduğumuzu göstermek için.

Re: 21 ARALIK İSTANBUL MEM ÖNÜNDE EYLEM!

Vay arkadaş helal olsun ama neden saat 12de?

Çok güzel bir adım olur hocam.Teşekkürler.....

türkiyenin öbür ucunda olmasaydım gelirdim :?

katılırız tabi, eylemi planlayan tertipleyen izni alan kim?
paylaşır mısınız?

bursa yalova edirne kocaeli bilecik... yakın illerden umarım katılım çok olur

çaylak' Alıntı:
Arkadaşlar ilk resmi somut eylemimizi gerçekleştiriyoruz. 21 aralık salı günü saat 12.00 de İstanbul MEM A kapısı önünde
valilikten yasal izinli ,ulusal tvler ,ulusal basının önünde ,eylem ve basın açıklaması yapacağız.

Laptoplarınızı getirerek ,elde laptop,oturarak mizanselli bir eylem düşünüyoruz. Bunun duyurusunun iyi yapılması gerekir.orada 20 kişiyle basın açıklaması yaparsak süreç devamlılığı zora girebilir. O gün dersim vardı demek geçerli bir mazeret olamaz.
Okuldan resmi izin alınarak gidilebilir.

Bu gerçekten dikkat çekmek için çok önemli bir fırsat. Artık masaların başından kalkıp harekete geçmenin zamanı geldi. Sanal alemden gerçek hayata inmek lazım. Bir sonraki adım Ankara da eylem. Herkes çağırabildiklerini mutlaka çağırsın. İstanbuldaki arkadaşlar lütfen ama lütfen bu eyleme destek olun. Kendi geleceğimiz için. Gerçekten rahatsız olduğumuzu göstermek için.
:alkis:
Ama yine de bu eylem Ekim Ayı öncesinde planlansaydı demekten kendimi alamıyorum. Ama Üniversite öğrencilerinin (bölümü(BOTE) olan) katkıları sağlanarak yeterli çoğunluk sağlanabilir.

"katılırız tabi, eylemi planlayan tertipleyen izni alan kim?
paylaşır mısınız?"

Arkadaşlar eylemi daha önce Pendik te yapılan toplantılara katılan arkadaşlar beraber planladık. Nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında Cemal Kapan bize destek oldu, yol gösterdi. Bu şekilde eylem yapılması için valiliğin izin vermesi için resmi bir dernek yada kuruluş yada sendikanın adıyla izin istenebileceğini söyledi. Resmi izin Eğitim-Bir Sen adına alındı. Sesimizi duyurma adına bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Sendika hakkında kişisel olarak negatif yorum yapan ve yapacak olanlara sözüm, birileri birşeyler yapmaya çalışıyor, lütfen ya destek olun ya da köstek olmayın. Sendika muhabbetlerini ve tartışmlarını lütfen başka başlıklarda yapın. Sonuçta amaç sesimizi duyurmak. Ardından belki farklı bir sendika aracılığıyla bi eylem daha yapılır, daha geniş ses getirir. Yapılan herşeye destek olmamız lazım. Hep beraber rahatsız olduğumuzu göstermemiz lazım. Sadece istanbul içindeki arkadaşlar bile gelse epey bir kalabalık oluştururuz.

Arkadaşlar bu eyleme destek vermek çok önemli. mutlaka katılmamız lazım. yoksa hepimizin birer amele kadrosuna taşınacağı çok yakın. sakın bana değmez demeyin. mutlaka bu değneğin ucu size de değer.

Ben 900 km uzaktan gelmeye çalışacağım, hemen uçak bileti ve rapor ayarlamam lazım bunun için bakalım inş.
bişeyler yapmak için kılını bile kıpırdatmayan, sorunumuz yokmuş gibi davranan arkadaşlara inat ama onlar için değil bu ülkenin geleceği ve gerçekten bilgisayar öğretmeni olmak isteyen arkadaşlar için.

kesinlikle polemik olması için yazmıyorum ama kimsenin koşullarını bilmeden yargılamayalım yada yazdıklarına yorum yapmayalım ltfen... güzel bir olay için açılmış bir başlık gereksiz dialoglarla kirlenmesin...

hem44' Alıntı:
Ben 900 km uzaktan gelmeye çalışacağım, hemen uçak bileti ve rapor ayarlamam lazım bunun için bakalım inş.
bişeyler yapmak için kılını bile kıpırdatmayan, sorunumuz yokmuş gibi davranan arkadaşlara inat ama onlar için değil bu ülkenin geleceği ve gerçekten bilgisayar öğretmeni olmak isteyen arkadaşlar için.

:alkis: :alkis:

saw_all' Alıntı:
kesinlikle polemik olması için yazmıyorum ama kimsenin koşullarını bilmeden yargılamayalım yada yazdıklarına yorum yapmayalım ltfen... güzel bir olay için açılmış bir başlık gereksiz dialoglarla kirlenmesin...

sen neden bahsediyorsun hoca yanlışmı
benim inanki rahatım çok iyi okulda 3-5 saat derse giriyorum çıkıyorum arada bilgisayarlarla ilgileniyorum ama biliyorumki çok zor şartlar altında çalışan arkadaşlarımız var çünkü bende çalıştım.
hepte dua ediyorum inş duyarsız arkadaşlara denk gelsin kötü idare ve bir bt ci için çalışması zor olan okullar diye.
bu kadar zeki insanlar bu durumu görmezden gelemez arkadaşım hangi şartlar altında çalışıyor olursa olsun.

hem44' Alıntı:
saw_all' Alıntı:

sen neden bahsediyorsun hoca yanlışmı
benim inanki rahatım çok iyi okulda 3-5 saat derse giriyorum çıkıyorum arada bilgisayarlarla ilgileniyorum ama biliyorumki çok zor şartlar altında çalışan arkadaşlarımız var çünkü bende çalıştım.
hepte dua ediyorum inş duyarsız arkadaşlara denk gelsin kötü idare ve bir bt ci için çalışması zor olan okullar diye.
bu kadar zeki insanlar bu durumu görmezden gelemez arkadaşım hangi şartlar altında çalışıyor olursa olsun.

gösterdiğiniz azmi tebrk ediyorum :alkis: ulaşım anlamında demiştim..

eylem sonucunda umarım olumlu bir sonuç alırız :+1:

Arkadaşlar inş 21 Aralıkta ordayım. Evde bebeğimi bırakıp gelicem. Sonuçta bu bizim geleceğimiz. Bir şeyler değişir ya da değişmez
bilemem ama en azından elimden geleni yaptığım için içim rahat olacak. Peki yakın olupta katılmayanların içi rahat olabilecek mi? Türkiyenin diğer ucunda olupta gelemeyenleri orda temsil edeceğiz, onlarında veballerini üzerimizde taşıyor olacağız.

arkadaşlar bunun içinde güzel bir afiş tarzı bişi olsa. yada herkes facebooktan atsın arkadaşlarına çünkü hepimizim birçok arkadaşı var orda böteci olan böylece daha geniş kitleler duymuş olur. yakındaki arkadaşları desteklemeye bekliyorum.

Bilgi vermeye ihtiyacı hissetim.
Eylem Eğitim-Bir-Sen Pendik Şube tarafından organize ediliyor.Geçen ay 35 kişilik katılımla yol haritası çizilen toplantıda böyle bir karar alınmıştı. Türkiye'de hakların kazanılması için örgütlenmenin ve yüksek bir ses çıkarma gerekliliğinin bilincinde insanların organize ettiği bir eylem. Bizi 3.5 saat dinleyen gelen 35 kişiye bakmadan(rakam bence az olduğu için söylüyorum) bunun gerçekten ciddi bir problem olduğunu idrak edebilmiş insanlardan bahsediyorum. Cemal Hocam'ın kişisel gayretiyle bu aşamaya gelindi.
Açık ve net konuşacağım. Öncelikle rahatı iyi, halinden memnun arkadaşlardan eyleme destek vermelerini beklemek şu ana kadar ki tecrübelerime dayanarak söylüyorum pek mümkün görünmüyor.
Ama eğer,
- Bir anda norm fazlası olup kurulu düzeninizi bırakmak zorunda kaldıysanız,
- Formatörlük dayatmasını istemiyorsanız,
- Sözleşmeliyseniz,
- 83 aldığınız halde atanamadıysanız,
- Dersin 4-5 lerde kalkmasının bu ülkeye yapılacak büyük bir kötülük olduğunu düşünüyorsanız,
- Halen BÖTE okumaktaysanız ve geleceğinizin bu kadar karanlık olmasından rahatsız oluyorsanız,
lütfen eyleme destek veriniz.
"Beden Eğitim öğretmenleri gibi illa eylem mi yapalım" diyordunuz ya, evet belli ki hak kazanmanın başka çaresi yok.
Okullardan resmi izin nasıl alınır ben de bilmiyorum Cemal Hoca'mdan öğrenip merak eden arkadaşlara bilgi vereceğim. Son atımlık barutlarımızı boşa harcamayalım lütfen arkadaşlar.

Çok uzak yerlerden gönülden desteklerimiz sizlerle! Bu arada bir fikir oalrak söylüyorum; eğer laptop götürecekseniz ve çevrede bir ağ bağlantısı bulursanız, her arkadaş laptopundan uzaktaki bir öğretmene bağlanıp canı bağlantıylada katılım yapabiliriz! eğer basın varsa haberlerde yer bulur diye düşünüyorum bu fikirde!

Bu eylemi düzenleyen ve katılan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

gerçekten birinin bizim için çalıştığını bilmek güzel.
Yüksek puanlarla bu bölümü kazanıp, bölümün adını soranlara Bilişim Teknolojileri dendiğinde '2 yıllık mı?' sorularına
-Matematik öğretmenlerinin 'A sizin bölümünde puanı yüksekmiş ben bilmiyodum ' şeklindeki tavırlarına
-Okullarda öğrenciler tarafından İnternet kafe işletmecisi gibi algılanmaya
- diğer öğretmenlerin bize yatıyomuşuz gibi davranması
-1500 öğrencili bir okulda çalışıpta maaş karşılığını bile dolduramamaya
bir son vermek için ışık olabilir bu eylem.

O yüzden elinden gelen herkesinin destek olması gereken bir eylem diye düşünüyoru. Öğretmen arkadaşlarımızdan çoğunun haklı sebeplerle katılamaması mümkün ama hala BÖTE ya da Teknik eğitim fakültelerinde okuyan ve gelecekteki bizimle aynı sonu paylaşacak olan öğretmen adayı arkadaşlarımız bu eyleme destek verirse sesimizi daha ii duyurabilirz. O yüzden facebooktan bu eylemi duyurmak güzel bir olabilir.

Tekrar emeği geçen herkese teşekkürler

Arkadaşlar şehir dışında olup gelemeyecekler yorum yapmış genelde. ben mutlaka katılıcam diye yorum görmedim .

İstanbulda olup katılacaklar da yazsın buradan bence çünkü yine herkes nasılsa birileri gider diye düşünüp gelmeyebilir. Geçen sefer toplantıda 35 kişiydik bu seferde öyle olmasın..

Bir de bu başlık sabtilenebilir mi haberi olmayanlar olabilir.

eylem fikrine oldukça soğuk birbakışımız var anladığım kadarıyla. Başarıya ulaşacağımıza dair bir kıpırtı oluşmadı bende de.

Ya herkes bu norm düşme olayından memnun heralde!!! Dikkat ederseniz zaten durumdan rahatsızlıklarını belirtenlerde hep aynı kişiler! Hatay'dakilerin durumuyla ilgili bir konu açtım bende üzülüyorum 2 kişi cevap verdi diye koca istanbulda genel bişey için bukadar yorum geldiyse, kendimi üzmeyeyim ben. Normu düşen kişi sayısı Türkiye genelinde çok az heralde, yada bazı Bilişimciler kendilerini çok sağlamda görüyorlar, bu işin sırrını bizede versinler yani böyle kişiler varsa!

salih01tr' Alıntı:
Ya herkes bu norm düşme olayından memnun heralde!!! Dikkat ederseniz zaten durumdan rahatsızlıklarını belirtenlerde hep aynı kişiler! Hatay'dakilerin durumuyla ilgili bir konu açtım bende üzülüyorum 2 kişi cevap verdi diye koca istanbulda genel bişey için bukadar yorum geldiyse, kendimi üzmeyeyim ben. Normu düşen kişi sayısı Türkiye genelinde çok az heralde, yada bazı Bilişimciler kendilerini çok sağlamda görüyorlar, bu işin sırrını bizede versinler yani böyle kişiler varsa!

Hocam olay daha yeni duyuruldu sayılır forumda bu yüzden pek ses yok bence. yoksaki şimdiye kadar hep konuştuğumuz, beklediğimiz şeydi sesimizi tvden duyurmak böyle bir fırsat karşısında böyle sessiz kalmaz kimse diye düşünüyorum.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri