21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: 21 ARALIK SALI 12:00'DA İL MEM ÖNÜNDE İZİNLİ EYLEM

bt öğretmeni olmayan kişiler tabi formatörlükden memnun olacak ...Kendi braşında başarılı olamamış bari bu işi yapsınlar ...Onda da başarılı olamaz boş boş oturur ve konuşur zaten ...Lafım bir kişiye oda kendini anlamıştır zaten ...

bu forumda benim anlamadığım bir olay var.

bazı arkadaşlar paylaşım yapıyor. talep olmayınca sitem ediyor. bazıları da talep çok olunca talep EDENLERE parazit diyor. çok açık soruyorum madem hakaret edeceksin o halde neden paylaşıyorsun. Ayıp bu yaptığınız ya. o zaman yönetim bi el atsın bu işe açık açık aşağılama varsa paylaşım yapılmasın veya sistem değiştirilsin. paylaşım yapılan sayfalarda yorum yapılmasın sadece pm den talep edilsin.

gerçekten çok üzülüyorum ben. Kendi meslektaşına hakaret etmek.....

si_hi_ya' Alıntı:
http://www.kamudanhaber.com/sendika/egitimbir-sen/bt-ogretmenleri-eylem-yapti.htm

haberlere yorum yazalım lütfen!!!

Bu sefer işimiz yorum yazmak değildi. HABERİN KENDİSİ OLMAKTI. Benim bile altına birşey yazasım gelmiyor. Bu arada Cemal Hocam'ın girişimleriyle oluyor bu haberler de. Bunu da bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

her habere yorum yazmaya çalıştım ama memurlar.net haber yapmamış!
nolacak bizim bu halimiz ya:(

angel_33' Alıntı:
her habere yorum yazmaya çalıştım ama memurlar.net haber yapmamış!
nolacak bizim bu halimiz ya:(
memurlar.net de BT öğretmenleri değer taşımıyor. Hiç bir zaman haber yapılmadı. Kaldı ki eylem ses getirecek çoğunluğa ulaşmadı sayemizde. O yüzden artık dertlenmeyi bırakalım derim.

aslında hiçbir şey yazmayacaktım, çünkü söylenecek söz kalmadı ama dayanamadım. hala inanamıyorum bu kadar duyarsız, sorumsuz bir zümrem olduğuna... siz gelmeyen ilgilenmeyen arkadaşlar sizin bildiğiniz bizim bilmediğimiz bir şey mi var da siz bu kadar rahat bu kadar vurdum duymazsınız. gruplara her yere geleceğim deyipte gelmeyenlerin içi rahat mı acaba şuanda. bari dürüstçe gelmeyeceğinizi belirtseydiniz de kimse umutlanmasaydı.
en çok ben ve benim gibi öğretmenliği çok seven arkadaşlar için üzülüyorum.
bundan sonra kimse bizim için birşey yapmayacak biliyorum ama ben yinede atılacak her adımda varım.

imsiyat' Alıntı:
bilgisayar öğretmenlerinin %80 i bilgisayar konusunda
hiç bir halt bilmiyoru gerçekte.
o yüzden onlar sadece ağlamayı bilir.
formatör yaptılar bık bık bık diye.
ben şaşırmadım.

bu forumun niteliğinin ne kadar düşük olduğunu
(çoğunluk için söylüyorum tabi herkesi kapsamıyor) daha önce yazdım.
teknik eğitim fakültesinden mezun olmama rağmen gelen üniversite öğrencilerinin ne kadar ilgisiz ve sadece iş garantisi için geldiğini yazmıştım. üzülecek bir şey yok.

alım sayısını taban yaptıkları 2009 yılında da yazmıştım durum kötü diye tek bir kişi ilgilenmemişti.
ertesi sene dersler kaldırılınca herkes ağladı.
kısaca özetlemek gerekirse burada ve
genel olarak bilgisayar öğretmenliğinde herkes kendine müslüman
işini bilerek ve severek yapan çok az kişi var.
ve gerisi bir işe yaramaz insan topluluğudur.
tek dertleri sırtlarını devlete dayamak olan parazitlerdir.
ve bunu sadece eyleme gelmeyenler için değil türkiye geneli için söylüyorum.
Cemal Taner eğer beni banlamakla tehdit ediyorsanız (ki sebebini biliyorum)..
banlayın..
yok eğer adam kayırıyorsanız,
bt öğretmenlerine parazit diyen bir adamı uyaramıyorsanız bile
böyle bir topluulukta bulunmamın gerekmediğini düşünüyorum..
adam bariz bi şekilde bt öğretmenlerine 'bık bık ağlıyorlar, bi şey yapmıyorlar, devlete sırtlarını dayamışlar" demiş,
kimse de sesini çıkarmamış..
pes..
banlayın hocam canınız sağolsun..
pilavdan dönenin kaşığı kırılsın..

umaykut' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
şimdi sen banlanacan hocam sakin ol :)
:puhaha:
işte bizim neden sorunlarımızın çözülmediği..
aynen arkadaşım bende hiç bir anlam veremedim. aklıma gelenin doğru olmasını istemiyorum açıkçası. :puhaha: ?

böte67 hocam,
bir kişinin bir şeyler için çalışması demek,
emek harcadığı o topluluğa hakaret edebileceği anlamına gelmez..

Emek harcamak demişken,
imsiyat hocam sizi pendik'teki toplantılarda göremedik?

umaykut hocam ben forumda moderatör de olsam pek başlık kilitle, kullanıcı banla vs işlemleri yapmam. hasari, the_korsan hocalarım şahit. Cemal Taner eğer beni banlamakla tehdit ediyorsanız (ki sebebini biliyorum)..
banlayın..
demişsin nedir hocam benim bilmediğim sizin bildiğiniz şey?

önce sizin siz banlanacaksınız derken ki amacınız nedir onu bi söyleyin?

Bu ay 83 saat ek ders alacaklarını bilen formatörler vazgeçmiştir eylemden...

öncesen yok önce ben . aklıma ilkokul 2/3 sınıf öğrencileri geldi . hocaaam saçımı çekti . ama hocam önce o çekti :) yok hocam sana cevap mevap bi söz vardı yazacam ayıp olacak. neyse bundan sonra son sözüm . Bundan sonra ; Sükut.

:+1:

Bu düşünceye katılmayan tek bir tane bile eğitimli insan olduğunu düşünmüyorum. O hakaret ifadelerini dikkate bile almadım ki alan olduğunu da düşünmüyorum.

Ancak bugün eylem ve sonrası için sitelere bakmak için enerji toplayabildim. Herkes gereken herşeyi söylemiş aslında. Cidden o gün yaşadıklarımızdan sonra büyük hayal kırıklığı, umutsuzluk ve kırgınlık hissediyorum. Artık ne size ne de başka birilerine derdimi anlatmayacağım sanırım. Çalışmalarımıza başından beri destek olan herkese Niyazi Beye, Cemal Hocama teşekür ediyorum. Gerçekten rahatsız olan arkadaşların ciddi olmadığını düşünüyorum, aslında derse girmeyip ortalıklarda dolaşmaktan memnun bence çoğunluk. İlçemdeki toplantılarda da bunu gördüm. Ve sonuç olarak ben toplu olarak birşeyler yapmaya çalışmaktan vazgeçtim. İnanın hiç enerjim ya da isteğim kalmadı. Eyleme giderken bile herkesin rehberini tarayıp eş dost kim varsa gelmesi için yalvarmasını unutamıyorum hala. Dün gece xanax içip uyuyabildim ancak. Yazdıklarım da biraz dağınık olabilir kusura bakmayın. Bundan sonra ben bireysel olarak hakkımı arayacağım. Sendikayla görüşüp öğretmenlik hakkımı geri almak için dava açmayı düşünüyorum. Gerekirse branş değişikliği yapmak için, yan branşım ingilizceydi. Ama toplu (her nekadar toplu olamıyorsa da) birşeyler yapılabileceğine olan inancım kalmadı artık.

bote67' Alıntı:

Bu düşünceye katılmayan tek bir tane bile eğitimli insan olduğunu düşünmüyorum. O hakaret ifadelerini dikkate bile almadım ki alan olduğunu da düşünmüyorum.

ciddiye almış olmasanız, "imsiyat nickli kullanıcı somut çalışmalar peşinde hocam işi bu" demezdiniz sanırım..
imsiyat da size teşekkür etmiş : "teşekkürler bote67 hocam. en azından yaptığım şeylerin boşa gitmediğini görmüş oldum."

burada yaptığım işler derken acaba Bt Öğretmenlerine ettiği hakaretleri mi kastediyor?

umaykut' Alıntı:
bote67' Alıntı:

ciddiye almış olmasanız, "imsiyat nickli kullanıcı somut çalışmalar peşinde hocam işi bu demezdiniz" sanırım..
imsiyat da size teşekkür etmiş : "teşekkürler bote67 hocam. en azından yaptığım şeylerin boşa gitmediğini görmüş oldum."

burada yaptığım işler derken acaba Bt Öğretmenlerine ettiği hakaretleri mi kastediyor?

Yok sanırım kurduğu facebook grubunu ve paylaştığı Mail atma programı ile mail adreslerini kastediyordur.Aksi halde :verymad:

imsiyat' Alıntı:
bilgisayar öğretmenlerinin %80 i bilgisayar konusunda
hiç bir halt bilmiyoru gerçekte.
o yüzden onlar sadece ağlamayı bilir.
formatör yaptılar bık bık bık diye.
ben şaşırmadım.

bu forumun niteliğinin ne kadar düşük olduğunu
(çoğunluk için söylüyorum tabi herkesi kapsamıyor) daha önce yazdım.
teknik eğitim fakültesinden mezun olmama rağmen gelen üniversite öğrencilerinin ne kadar ilgisiz ve sadece iş garantisi için geldiğini yazmıştım. üzülecek bir şey yok.

alım sayısını taban yaptıkları 2009 yılında da yazmıştım durum kötü diye tek bir kişi ilgilenmemişti.
ertesi sene dersler kaldırılınca herkes ağladı.
kısaca özetlemek gerekirse burada ve
genel olarak bilgisayar öğretmenliğinde herkes kendine müslüman
işini bilerek ve severek yapan çok az kişi var.
ve gerisi bir işe yaramaz insan topluluğudur.
tek dertleri sırtlarını devlete dayamak olan parazitlerdir.
ve bunu sadece eyleme gelmeyenler için değil türkiye geneli için söylüyorum.

eğer adam kayırıyorsanız,
bt öğretmenlerine parazit diyen bir adamı uyaramıyorsanız bile
böyle bir topluulukta bulunmamın gerekmediğini düşünüyorum..

adam bariz bi şekilde bt öğretmenlerine 'bık bık ağlıyorlar, bi şey yapmıyorlar, devlete sırtlarını dayamışlar" demiş,
banlanmıyor,

ben bunu dile getirince "hocam şimdi banı yiyeceksin" deniyor..
burası nasıl bir yerdir?

Ya arkadaşlar bizim problemimiz bu. Bu başlık altında bu polemikler yerine çözüm önerileri ve durum analizleri olmalıydı ki bunu başarmanın artık bu forumda zor olduğunu gördüm. Eyleme hazırlık sürecinde yazılan mesajlarla sonrasındaki mesaj sayılarını karşılaştırınca ne kadar çözüm odaklı olduğumuzu görebiliyorum. Sadece birşeyleri eleştirmekten öteye gidemiyorsunuz. Üzgünüm. Arkadaşlarım gibi bende sendikaya üye olarak ve etrafımdakilerle örgütlenmeye çalışarak yoluma devam etme kararı aldım. Şuan okulumda ders sıkıntım yok paşa paşa derslerime giriyorum. Formatörde değilim. Ama bu seneye olmayacağım anlamına gelmiyor. Ben yapılanları kabul edemiyorum ve hakkımı savunmaya devam edeceğim. Bu dava için sözünün arkasında olan ve gerçekten destek verebilecek kişiler lazım. Somut adım için hazır kişiler lazım. Ve onlarla da her adıma varım....

Kimse üzerine alınmamış galiba :sleep: . yani herkes % 20 nin içine giriyor :lol: . Yaklaşık olarak 20.000 bt öğretmeni varsa... bunların % 20 si 4.000 yapar. "bilgisayarbilişim.net" in aktif kullanıcı sayısı da yaklaşık bu kadar sa demek ki bu forumdakilerin hiçbiri üzerine alınmıyor ve söz meclisten dışarı ya gidiyor galiba :idea: . ufak bi matemati işte :wink: .

Sorunlarınızdan şikayet etmeyin...İnsanların %80' i ilgilenmez, geri kalan %20' si bunları hak ettiğinizi düşünür...Mark TWAIN

Arkadaşlar eyleme katılmak başkalarına hakeret edebilme hakkını vermiyor. Lütfen bir forumda olduğumuzu ve bu forumu bir günde binlerce kişi ziyaret ettiğini unutmayalım.

Sanırım sinirler bu aralar gergin. Başlığı geçici bir süre kilitliyorum biraz sakinleşin daha sonra tafarımdan başlık açılacaktır.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri