21 Eylülden İtibaren Canlı Ders Verecek Misiniz?

Kodla Büyü
Arkadaşlar telafi döneminde okul idarem bana canlı ders tanimlamamisti. Şimdi 21 Eylülden İtibaren olan canlı dersleri tanimlamislar. Bana yine canlı ders koymamislar. Ben de hocam bana da tanımlayın sonuçta benimde koca bir mufredatim var dedim. Hem okullar belki hiç yüzyüze eğitime açılmayacak, daha 5. sınıf öğrencilerimle tanismadim bile. Onlar da hocam sen zaten formatorsun, burada calisiyon işte hem uzaktan bilişim verimli olmaz gerek yok dediler. Ama böyle nasıl olacak anlamadım. Bu durumda olan arkadaşımız var mı?

En önemlisi, branşımız "Sen kenarda dur, okul işlerini yürüt, zaten formatörsün" söylemlerini haketmiyor. Anlatmak istemeyen branşın öğretmeni anlatmasın umrumda değil ama geleceğin dilinden anlayan çocuklar istiyorsak öncelikle biz sahip çıkacağız. Lütfen her hafta aksatmadan anlatın hocam. Uygulama konusundaki sıkıntılar da ortadan kalktı. Zoom,Skype,...artık hangisini uygun görürseniz. Burada benim üzüldüğüm nokta, idareniz sizin ders anlatma hakkınız üzerinde bir tahakküm kurmuş. İdare kim ki çocukların eğitim hakkı üzerinde inisiyatif kullanıyor ! Önce diğer branş öğretmenlerinin, sonra da sizin dersinizin oturumuna konuk olsun. Verimli olmayacağını kim söyledi. Küstahlığın daniskası artık.

Hocam Anadolu lisesindeyim. 20+20 şeklinde olacak dendi ya ona göre 20 saat eba 20 de farklı ortam olacak şekilde bir sınıfa 40 saat tanımlanacak. Telafide de Eba dan A-B-C şubeleri birleştirip 1 ders (30dk) tanımlandı.
noldu hocam sizin çok bilmiş idare 24 saat (son sınıf 36) olayını duyunca ne dedi ? kafalarına göre 40 saat ders koyuyorlar. böyle idarecilerin ağzının ortasına bi tane yapıştırası geliyor insanın.

En önemlisi, branşımız "Sen kenarda dur, okul işlerini yürüt, zaten formatörsün" söylemlerini haketmiyor. Anlatmak istemeyen branşın öğretmeni anlatmasın umrumda değil ama geleceğin dilinden anlayan çocuklar istiyorsak öncelikle biz sahip çıkacağız. Lütfen her hafta aksatmadan anlatın hocam. Uygulama konusundaki sıkıntılar da ortadan kalktı. Zoom,Skype,...artık hangisini uygun görürseniz. Burada benim üzüldüğüm nokta, idareniz sizin ders anlatma hakkınız üzerinde bir tahakküm kurmuş. İdare kim ki çocukların eğitim hakkı üzerinde inisiyatif kullanıyor ! Önce diğer branş öğretmenlerinin, sonra da sizin dersinizin oturumuna konuk olsun. Verimli olmayacağını kim söyledi. Küstahlığın daniskası artık.
Ben bu tip durumlarda idareden ziyade yıllar yılı karşılaştıkları öğretmenleri suçluyorum hocam. Ve elbette yazmazsam olmaz. Aramızdaki BTR sevdalılarını. Maalesef zümremizde BTR olayım, ders olmazsa olmasın anlayışında olan hatta derse girmektense BTR olmayı tercih edecek azımsanmayacak bir grup var.

noldu hocam sizin çok bilmiş idare 24 saat (son sınıf 36) olayını duyunca ne dedi ? kafalarına göre 40 saat ders koyuyorlar. böyle idarecilerin ağzının ortasına bi tane yapıştırası geliyor insanın.

24 saat olayı nedir hocam bilmiyorum. Biz de 40 saat olayı devam ediyor.

bizdede 40 saat aynend evam. ha ne oldu artık zoomda öğretmenler 20 saat değil 16 saat işliyor. 12. sınıflarda ise zooma kalan 4 saat. Gidişat aynen devam

Bu sadece Eba ile ilgili bir güncelleme. Buradan 24 saat, 36 saat ders yapın çıkmıyor maalesef. İl müdürünün ağzından duyduk, whatsapp'dan da okul müdürlerine yazdı 40 saat bir öğrenci ders işleyecek, Eba+zoom+ diğer platformlar.. Onlara da il müdürleri toplantısında bakanlık söylemiş. Resmi bir yazı gören veya duyan yok:)

Anadolu lisesindeyim, 40 saat başladı bu hafta. Çok zor çok yorucu biraz da anlamsız.

Bu sadece Eba ile ilgili bir güncelleme. Buradan 24 saat, 36 saat ders yapın çıkmıyor maalesef. İl müdürünün ağzından duyduk, whatsapp'dan da okul müdürlerine yazdı 40 saat bir öğrenci ders işleyecek, Eba+zoom+ diğer platformlar.. Onlara da il müdürleri toplantısında bakanlık söylemiş. Resmi bir yazı gören veya duyan yok:)

Anadolu lisesindeyim, 40 saat başladı bu hafta. Çok zor çok yorucu biraz da anlamsız.
hocam daha önce de yazdım bu 20 + 20 ile ilgili hiç bir resmi yazı yok. sadece sözlü söylenenler var. ben meslek lisesindeyim. bizde 9, 10, 11 ler 24, 12 ler 36 ebadan şeklinde uygulanmaya başlandı. bu il müdürünün vereceği bir karar değil ayrıca. o zaman okullar arasında farklar oluşur bir standart olmalı.

idare illa eba dışına sizi zorluyorsa yerinizde olsam resmi yazı (her tarih ve saat için) almadan yapmam dersi. bir sıkıntı olur hocamız kendi kafasına göre dersi ordan vermiş moduna geçerler.

şu whatsapp ve benzerleri olmasaydı ne yapacaktı milli eğitim merak ediyorum. bir tane de müdür hani bunun resmiyeti, resmi yazı niye yazmıyorsunuz demiyor, diyemiyor ya ben buna kızıyorum. sizin hiç mi hukuktan anladığınız yok?

düzeltme sebebi: de'yi bitişik yazmışım.

Son düzenleme:
hocam daha önce de yazdım bu 20 + 20 ile ilgili hiç bir resmi yazı yok. sadece sözlü söylenenler var. ben meslek lisesindeyim. bizde 9, 10, 11 ler 24, 12 ler 36 ebadan şeklinde uygulanmaya başlandı. bu il müdürünün vereceği bir karar değil ayrıca. o zaman okullar arasında farklar oluşur bir standart olmalı.
İl mem müdürü okul müdürlerinin olduğu gruba mesajı atarken ilk olarak bunu yazmış. Okullar arasında fark oluşmaması için.... diye devam etmiş.:) Herkes fazla fazla yapsın demiş özetle... Bakanlık bu konuda, kaba tabirle, salağa yatıyor.Birliktelik oluşturabilmiş değil.

Herkes ekderslerin nasıl yapılacağına takılmış ama bence ekderslerle ilgili de resmi yazı çıkmayacak her il kafasına göre yapacak.

hocam il müdürü yazmışta o il de fark olmayacak. türkiye çapında ne olacak. saçmalık

Ben bu tip durumlarda idareden ziyade yıllar yılı karşılaştıkları öğretmenleri suçluyorum hocam. Ve elbette yazmazsam olmaz. Aramızdaki BTR sevdalılarını. Maalesef zümremizde BTR olayım, ders olmazsa olmasın anlayışında olan hatta derse girmektense BTR olmayı tercih edecek azımsanmayacak bir grup var.

O konuya katılıyorum. Sen önce Öğretmensin, dersin yoksa her türlü özlük hakkına tacizde bulunurlar. Eğer yapmak istiyorsan 2.bir görev olarak BTR ol. Ben bir BÖTE'li olarak eğitimimi farklı konularda okuluma yardımcı olmak için aldım. Sınıfın dışında ne saygı görüyorsun ne başka birşey... Sanırım bir sınıfla ilgilenmenin ders, hazırlık, sınav, ders içinde sınıf yönetimi, ... gibi aslında öğretmenliğin temeli diyeceğimiz konularında artık yetersiz/körelmiş olan ve bunların olmadığı bir boş mesaiye alışan arkadaşlar yüzünden de idarenin tavrı da o yönde olabiliyor. İnsan bir konuda bıkmışsa öğretmenliği komple bırakmalı diye düşünüyorum. Yarım öğretmenin açığını kolluyor hemen toplum. Ha olur da "Hocam beni ders açısından bezdirdiler, ben de BTR oldum, haklıyım, benim tercihim" falan diyen çıkar diye söylüyorum... Senin yerine sınıfa girmek isteyenlerin sayısı malum.

Tamirat için bence okulda bir kadronun işgal edilmesi HAKKANİYETSİZ !
*Başlık sahibinden özür diliyorum. Konuyu sabote ettik sanki :/

Son düzenleme:
Geri