23-30 MART ARASI HAFTA İÇİ DYK KURS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Kodla Büyü
örnek üzerinden cevap istiyorum lütfen,
çünkü büyük ihtimalle müdür yardımcısı ek dersi yazarken beni arayıp nasıl yazması gerektiğini soracak,

16 saat dersim var, BTR yim, DYK yok,
1. hafta ve 2. hafta kaç saat ek ders alacağım.

Aynen katılıyorum size, açıkçası kim yapar bunu işte onu görmek isterim. Delikanlı klavyeliliği yapmak kolay...
Klavye delikanlılığı demek istedin heralde hocam ama amacım bu değil. Sadece içimden geçen hissiyatı yazdım. Polemik olmasın diye de ekledim. Bir daha hissiyatimizi da yazmayız olur biter. yeter ki kimse rahatsız olmasın. Sağlıklı günler dilerim.

Arkadaşlar vicdan rahatlatmak isteyenler için büyük fırsat, TSK ve devletin sağlık kurumları yardım kabul ediyor. Bugün Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. Ciddi ekonomik sonuçları olacak diye. Yatırın ek dersleri bu yardım hesaplarına. Konuyu açan arkadaş ek Ders peşine düşmemiş sadece meraktan bir soru sormuş. Konu nerelere çekilmiş. Neden insanları mahçup ediyorsunuz. Alın ekdersi sesiz bir şekilde hayrınızı yapın doğru olanda bu değil midir?
tolgahan0010 hocama aynen katılıyorum. Çok güzel açıklamışsınız hocam. Teşekkür ederim...

Arkadaşlar vicdan rahatlatmak isteyenler için büyük fırsat, TSK ve devletin sağlık kurumları yardım kabul ediyor. Bugün Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. Ciddi ekonomik sonuçları olacak diye. Yatırın ek dersleri bu yardım hesaplarına. Konuyu açan arkadaş ek Ders peşine düşmemiş sadece meraktan bir soru sormuş. Konu nerelere çekilmiş. Neden insanları mahçup ediyorsunuz. Alın ekdersi sesiz bir şekilde hayrınızı yapın doğru olanda bu değil midir?

noktası virgülüne katılıyorum.

Vicdanları ve ihtiyaçları bir tarafa bırakıp resmiyet üzerinden konuşursak; kar tatilleri idari izindir ve hafta içi kurs ücret ödenir, bu tatil de idari izin olduğu için hafta içi kursu ücreti ödenir, egzersiz ve nöbet ödenmez. Ayrıca hafta sonu kursları hiç bir şekilde ödenmiyor. Vicdanını rahatlatmak isteyenler ise hayır kurumlarına eft yapabilir.

Resmiyet çok açık:
10 Şubat tarihli yazıya göre BTR 1. hafta 18 saat ekders alacak.
2. haftada idari izinli olduğumuz için haftaiçi DYK'lar ödenecek!

işyerlerinin kapandığı devletin vergi gelirlerinin düştüğü bir dönemde yapılmayan her işin ücretinin verilmemesi gerekir, evet herkesin ödemesi var vs ama evde oturupta ek ders almakta ne kadar mantıklı.bizim öyle petrol vs gibi sabit gelirlerimiz yokki devlet böyle ne kadar dayanabilir sadece kendimizi düşünmeyelim

Son düzenleme:
Övünmek için değil teşvik için yazıyorum,Ben aldığım maaştan her ay 100-200 arası zekat vermeye çalışıyorum buay 100 tl akraba ,100 tl suriyeli mazlumlar için eft ile yolladım.

kardeşim seni tebrik ederim, bu devirde zekat düşünen ödeyen az insandan birisin. zekatın bir hesabı var, zekatı hesaplayıp taksit halindede verebilirsin ama mutlaka hesabı tam yap, her ay ödediğin bu rakam belki zekatından fazla belki az olabilir, madem zekat veriyorsun hesabını yaparak ver daha iyi olur

Biraz önce Milli eğitim müdürlüğünde mutemet memuru hafta içi hiçbir ücret ödenmez dedi . Ben de açıklama yapmak istemedim. Yazıyı falan anlatmaya kalksam anlamayacak o yüzden...

Devletin dili kişisel duygu ve düşünceler ya da sözlü ifadeler değildir, devletin dili resmi yazılardır resmi yazılar ne derse o. Bazı arkadaşlar haketmeden ek ders alıyoruz düşüncesinde olabilirler o mantığa bakılırsa maaşımızı da vermesinler. Toplu sözleşme masasındaki kararlara göre ek dersler veriliyor.

Devletin dili kişisel duygu ve düşünceler ya da sözlü ifadeler değildir, devletin dili resmi yazılardır resmi yazılar ne derse o. Bazı arkadaşlar haketmeden ek ders alıyoruz düşüncesinde olabilirler o mantığa bakılırsa maaşımızı da vermesinler. Toplu sözleşme masasındaki kararlara göre ek dersler veriliyor.
kısmen katılmakla beraber, ayda yılda bir olan kar tatili vs gibi durumlar için ek ders ödeneceği belirlenmişken, böylesine bir salgın kimin aklına gelirdi yada tarihte olmuş mu? belki bu dönem komple kapanmışken yapılmayan işin ek dersini almaya hiçbir devlet güç dayanmaz.

Aynen katılıyorum hocam.

Milyarlarca vergiyi sifirlayan devletimiz öğretmenin üç kuruş ucretine goz dikmeyecek kadar büyüktür. Kanunlar yönetmelikler hak hukuk icindir. Her ne hikmetse bu durumlarda fedakarlik her zaman ogretmenlerden beklenir ama ise gelince tepemize binerler. Yonetmelik ver diyorsa verilir, verme diyorsa verilmez.

Elazığ depreminde hafta içi DYK ödendi, bunda da ödenir.
Cizre, Silopi, Yüksekova, ve Kızıltepe... Gibi ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilip öğretmenlerin memleketlerine evlerine gönderildiği dönemde benim arkadaşımın bulunduğu İlçe 2. Dönem boyunca kapalı kaldı ve her ay ek dersleri girdikleri ders miktarı kadar ödendi.

devlet vermesin kardeşim. maaş veriyor, ekders veriyor birde yapmadığımız kursun parasını mı alalım. yazıktır günahtır . Ekdersi vermese ne olacak ölecekmiyiz. Dünyada böyle devletmi var. Allah devlete millete zeval vermesin. Devletin vergi geliri düştü. keşke ekdersde vermese. tek maaşlıyım. hatta maaşdan bile kesinti yapsa helal olsun. bazıları durumun hesabını değil üç beş kuruşun hesabını yapıyor.
ağzına sağlık hocam,

Benim DYK yok ama olan arkadaşlar için KÜTAHYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ YAZI gönderdi DYK'ların ÖDENECEĞİNE dair...

" 23-27 Mart idari izin bu hafta öğretmenlere ve yöneticilere nöbet, egzersiz ve belleticilik ek dersleri hariç tüm ek dersleri ödenecektir."

Yazının devamında bu tatil haftalarını kapsayan haftasonları için kesinlikle herhangi bir ekders ödenmeyeceği de yazıyor ek olarak.

İstanbul'da Dyk, destek eğitim, iyep ücretleri ödenmesin diye yazı geldi bugün ve bu yazıya göre ödemedi idareler.

Neye istinaden odemediler merak ettim. Haftaici kurslar iptal edilmedi, tatil edildi yani idari izin. Bu durumda odenmelidir. Bir cok il odedi.

Benim DYK yok ama olan arkadaşlar için KÜTAHYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ YAZI gönderdi DYK'ların ÖDENECEĞİNE dair...

" 23-27 Mart idari izin bu hafta öğretmenlere ve yöneticilere nöbet, egzersiz ve belleticilik ek dersleri hariç tüm ek dersleri ödenecektir."

Yazının devamında bu tatil haftalarını kapsayan haftasonları için kesinlikle herhangi bir ekders ödenmeyeceği de yazıyor ek olarak.
Açık lisede buna dahil mi ( hafta içi )

Geri