%25 zamlı, 8-12 saat ekders karşılığı ders isteyen (KONYA)

Kodla Büyü

yetsin

Aktif Üye
Arkadaşlar,
Okulumuzdaki 3. bilişim öğretmenimizin Mart'ın 3. haftası doğum iznine ayrılacak olmasından dolayı 8-12 saatlik ders boşalmaktadır.
Bu derslere, ekders karşılığı girmek isteyen arkadaş olur mu? Okulumuzda ekders, %25 fazla ödenmektedir. Öğrencilerimizin hepsi işitme engellidir.

Okul Adı: Konevi Özel Eğitim Meslek Lisesi, Selçuklu / KONYA (İşitme engelliler meslek lisesi)
Adres: Makromarket'in ana binasının orada, Bera Hotel var. Bera Hotelin yanında yeni bir yol açıldı (alt geçit), 500 metre ileride sağda.
web sitemiz: http://konevilisesi.meb.k12.tr/ buradan googlemap e bakabilirsiniz.
Tarih: Martın 2. veya 3. haftası başlayıp, dönem sonuna kadar

Ders Saati İhtiyacımız: Bir tam gün için 8 saat veya 2 gün için 6+6=12 saat ders.

Buradan veya özelden iletişime geçebilirsiniz.

arkadasım sizin bağlı oldugunuz bir bakanlık ve bu bakanlıgın ildeki temsilcisi olan bir müdürlük yok mu?
adam arayın bulun mu dendi size nedir?
bu ne yaw... araba ilanı verir gibi...
milli eğitim müdürlüğü açık okulları gösterir basvuru yapmak isteyen yapar ama bi öğretmen arkadasın boyle kendi sirketine eleman almak gibi bir resimle olmaz yahuuu

cyln' Alıntı:
arkadasım sizin bağlı oldugunuz bir bakanlık ve bu bakanlıgın ildeki temsilcisi olan bir müdürlük yok mu?
milli eğitim müdürlüğü açık okulları gösterir basvuru yapmak isteyen yapar ama bi öğretmen arkadasın boyle kendi sirketine eleman almak gibi bir resimle olmaz yahuuu

Öğretmeni bulduktan sonra görev onayı almak yarım gün sürer, @yetsin forumdan bir arkadaşımız nasiplensin istemiş. Konya olsaydı isterdim...

cyln' Alıntı:
Bende bu işte bi sakınca görmüyorum hocam, arkadaş buraya yazarak işlemi hızlandırmak istemiş olabilir..

Hocam Konu ile alakalı değil ama benim bi sorum olacak.

Tokat ta görme engelliler okulunda çalışıyorum. Okulumuzda 4,5,6 işitme sınıfları var. Toplam 10 öğrenci. Çoğunluğu okuma yazma bilmiyor. Bilgisayar dersinde ne tür etkinlikler yaptırıyorsunuz. Okuma yazma öğretmek için önerebileceğiniz yöntemler var mı?

Bide bizim türkçe öğretmenimiz tam olmasa da görme engelli ve bu sınıflarla pek ders işleyemiyor. Acaba elinizde görsel materyaller varmı dır?

başlığı açmaktaki amaç tabi ki kötü niyetli değildir ama bana da garip geldi bu tarz :S

Arkadaşlar geç cevap için kusura bakmayın, yeni netin olduğu bir ortama girdim, yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz.

Öncelikle, hiç bir ard niyet aramayalım. Başlığa ilgi çekmek için o şekilde bir tabir kullandım.

@Muzilla hocamın da anladığı gibi, amacımız forumdan birisi ekders alsın ve @tuncay2744 hocamızın da belirttiği gibi işleyişi hızlandırmak.

Biz 2 bilişimci full'e yakın ekders alıyoruz. Bayan hocamız idareye izne ayrılacağını geç bildirdiğinden, idaremiz öğretmen bulamam deyip işin içinden sıyrılmak istiyor. dönem arası ben öğretmeni nerden bulayım havasında. Dışarıdan bir arkadaş gelirse, mesela 1 gün 8 saate: 80 TL ekders ücreti, ayda 320 TL. az değil, iyi para bence.
sınıflar 5 kişi. okul merkezde. farklı insanlarla tanışıp, özel insanları yakından tanıma imkanınız olacak. 3-4 aylık değişiklik ii gelir bence.

Teklif var, ısrar yok ;)

@latcakir hocam;

görme engellilerle bağlantımız yok, okullarımız da yakın değil. sadece engelliler günündeki etkinlikte beraber oluyoruz ve eğitimleri konusunda konuşmaya vakit olmuyor.
görme engellilerin durumunu yakından bilmediğimden yardımcı olamayacağım.

Bizimkilerde, meslek dersleri var ve işaret diliyle, başlangıç ve orta seviyede vermeye çalışıyoruz. Bizimkilerin de matematiğini geçtim, Türkçe metini okuyup anlamaları dahi güç.

btr oldu herkes, olmayanda zaten istemiyordu, ya da ders saati sıkıntısı çekmiyordu. İnşallah bulursunuz, çocuklar bilişim dersinden mahrum kalmazlar.

2004/2008 yılları arasında kayserideki işitme engelliler meslek lisesinde çalıştım çok keyifliydi gidecek arkadaşlara tavsiye ederim

ben konyada değilim ancak meraktan soruyorum. işitme engelliler meslek liselerinin çalışma şartları diğer meslek liseleri gibi mi? (ekders 20+29 mu? gece nöbeti gibi bişeyler var mı ya da, işletme eğitimine gönderiliyor mu bu çocuklar). bir de her ilde bu okullardan varmıdır acaba?

böyle çocuklara ders vermek eminim normal öğrencilere (özellikle liselerdeki) ders vermekten çok daha stressiz ve keyiflidir tahminim, ayrıca çok daha saygılıdırlar mutlaka. böyle bir okulda çalışmak isterim tayin dönemine denk gelirse.

btr olmasaydım düşünebilirdim ama görevlendirmem var. İnşaallah çocuklar mağdur olmadan konu çözüme kavuşur.

Geri