Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

3. Aşamaya geçiyoruzzz Toplu üyelik arkadaşlarrr destekk...

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ares24 tarafından paylaşıldı.


 1. seasun

  seasun Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2007
  Mesajlar:
  389
  Beğeni:
  0
  ben bir sendikaya uyeyim ama sanmiyorum ise yarayacaklarını, ama sizler ve bizler icin hemen sendikamla irtibata gececegim. insallah hersey gonlumuzce olur...
   
 2. vikvik

  vikvik Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  555
  Beğeni:
  1
  Eğitim Bir Sen bilgisayar öğretmenleri için bir çalıştay hazırlamayı ve yetkili kişileri çağırıp sorunlarımızı anlatacağımız bir ortam oluşturmayı planlıyor.gerçekten bunun arkasında duracaklarsa çok güzel bir gelişme :+1:
  sendikalı arkadaşlar lütfen sorunlarımızı anlatın çoğu sendikacının sorunlarımızdan haberi yok.3-5 kişi toplanın görüşmeye gidin.bu siteden toplu üyelikten bahsedin.şimdiye kadar hiç bir sendikaya üye olmadım ama hangisi bize destek olursa ona üye olacağım
   
 3. ogretay

  ogretay Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  148
  Beğeni:
  1
  Bende hiçbir sendikaya üye değilim gerçekten bize destek olacak bir sendika olursa hemen üye olurum.
   
 4. ilyas

  ilyas Site Gezgini

  Kayıt:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  57
  Beğeni:
  0
  ben eğitim birsen liyim ama her ana istifaya hazırım en uçdaki bir sendikaya gecebilirim bir siyasi fikrim yok işimizi görecek bir sendika kim olursa olsun üye olurum
   
 5. burakpc

  burakpc Site Gezgini

  Kayıt:
  31 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  48
  Beğeni:
  0
  kesinlikle bu durumun çözülmesi için rant peşinde koştuklarına eminim. herşeyi bir keneara bırakalım biz bi sendika kuralım derim ben...
   
 6. BaRaNaY

  BaRaNaY Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  400
  Beğeni:
  0
  biz de çift olarak bilişim öğretmeniyiz ve sendikalı değiliz ama bu konuda desteğe hazırız eğer birlik olabilirsek hangi sendika olduğu farketmez biz de üye oluruz, yeter ki sahip çıksınlar derdimize...
  ama ne yazık ki HALA ne istediğimizin kesin bir metni yok önce bu sorunu NET olarak çözmemiz gerekmez mi????
   
 7. hduman

  hduman Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  eğer bu iş için somut adımlar atılmaya başlanırsa ve gözle görünür hale getirilirse ben de herhangi bir sendikaya üye değilim ve hemen o sendikaya üyelimi yaparım. yeter ki bu iş çözülsün. ben öğretmenim ve öyle kalmak istiyorum. teknik servis elemanı olmak istemiyorum..
   
 8. fahrican

  fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.294
  Beğeni:
  3
  Sayımızın tüm öğretmenlere kıyasla çok düşük olması ve yeni bir branş olmamız nedeni ile sendikalar bizi şimdiye kadar ciddiye almıyordu. Artık ilçe yetkili sendikaları çok küçük farklarla değişebiliyor. CEBIT te dile getirilenleri yorumladılar ve buradaki rantı gördüler.

  Kendim henüz hiç bir sendikaya üye değilim. Şimdilik hepsinin icraat ve vaatlerini takip ediyorum. Mantıklı hareket edene ve beni inandırabilene üye olacağım.
  Türk Eğitim Sen sorunlarımızı bir kaç kez dillendirmişti. Eğitim Bir Sen den de böyle icraatler duymak ümit verici. 2011 seçimlerinden sonra akıbeti şüpheli olan şimdiki bakanımıza sözünü geçirebilecek birilerine ihtiyacımız var.
   
 9. oguz_efe

  oguz_efe Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  217
  Beğeni:
  0
  herhangi bir sendikaya üye değilim ama bu iş için belirlenecek sendikaya üye olmaya hazırım.
   
 10. kwr_kwr

  kwr_kwr Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2009
  Mesajlar:
  193
  Beğeni:
  2
  ben de sendikalıyım temsilcimle de görüştüm anlattım durumu zaten attığımız mailleri ona da atıyordum. şuanki durumu ve olan bir hareket var mı yok mu öğrenip haber verecek bakalım burada durum nasıl
   
 11. kwr_kwr

  kwr_kwr Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2009
  Mesajlar:
  193
  Beğeni:
  2
  arkadaşlar ben türk eğitimsenliyim. temsilcim genel başkanla görüştü az önce. muğladan da aranmış bu durumla ilgili oraya da aynı yanıt verilmiş. Bilişim Öğretmenlerinin geçmişteki, şuandaki durumları ve ne olması istendiğine dair bir rapor istiyorlar. böyle bir rapor hazırla biz de imzalayıp yollayalım dedi temsilci. ben de maillerde dile getirdğimiz konuları toparlayarak yazacağım. atlanmasını istemedğiniz noktaları yazarsanız işim biraz kolaylaşır.
   
 12. vikvik

  vikvik Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  555
  Beğeni:
  1
  10.000 BİLİŞİM ÖĞRETMENİ SENDİKANA ÜYE OLMAYA HAZIR
  Son günlerdeki "Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine" yapılan haksızlılardan haberiniz olduğunu umuyorum.Bilgi çağında olan dünyamızda,malesef ülkemiz nasibini almak istemiyor.Bilgi ve İletişimde başı çeken bizler "Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri" nedense Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pek de önemsenmiyoruz.Bunu giderek azalan ders saatlerimizden ve netleşmeyen çalışma koşullarından,hiç okula gelmemiş bir insan bile rahatlıkla anlayabilir.Bizler,okuduğumuz fakültelerimizde 4 yıl-5 yıl Bilişim üzerinde eğitildik ve MEB bünyesinde çalışmak üzere güdüldük.Ancak bugüne baktığımızda malesef bizim "ÇALIŞAMAMAMIZ" için sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar.

  Bizler de geçtiğimiz günlerde toplandık ve bazı gündemler belirledik ve bunların üzerine kararlar aldık.Ancak aldığımız kararları TEK BİR SENDİKA üzerinden gerekirse TOPLU ÜYELİK yaparak sesimizi duyurmak istiyoruz.Eğer siz sendikanız olarak bizim sesimizi duyuracağınıza dair söz verirseniz,gerekli hukuksal süreç tarafınızdan başlatılırsa,lütfen bakınız http://www.bilgisayarbilisim.net bu forumdaki yüzlerce Bilişim Teknolojileri Öğretmeni sendikanıza üye olmaya hazır.Gerekirse forum yöneticileri değerli hocalarımla da görüşebilirsiniz.

  Size çalıştayımızın sonuç bildirgesini sunuyorum,istediğimiz şartlar bunlardır.
  CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

  Cebit fuarında 09.10.2010 tarihinde düzenlenen çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirmişlerdir.
  Ders sayılarının azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla dolaylı olarak formatör olmaya zorlandıklarını belirten BT Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri derslerinin 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu ve notla değerlendirilmesi gerektiğini kararına varmıştır. İlk olarak zorunlu formatörlüğe daha sonra ders sayılarının azaltılması ile formatörlüğe zorlanmaya çalışılan BT Öğretmenleri, okullarda artan BT ekipmanlarının doğal sorumlusu ve bu cihazların doğal tamircisi gibi görülmeye başlanmıştır. BT formatörleri iddia edildiği gibi eğitim fakültesi mezunu eğitim teknoloğu gibi değil teknik lise mezunu teknisyen muamelesi görmektedirler.
  Şuan ki haliyle BT Öğretmenleri formatörlük maskesi ile gizlenmeye çalışılan, çalışma saatleri belli olmayan, diğer öğretmenler ve öğrenciler için değerli olmayan, uygulanması tamamen idarelerin inisiyatifine ve vicdanına bırakılan teknisyenlik görevini değil atama kararnamelerinde yazdığı gibi öğretmenlik mesleğini yapmak istediklerini ısrarla ifade etmişlerdir.
  Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duydukları konusunda fikir birliğine varılmıştır. Nasıl ki Türkçe konuşabilen çocuklarımız için Türkçe dersi gereksizdir, dört işlem matematik bilen çocuklarımız için Matematik dersi gereksizdir, şarkı söyleyebilen çocuklarımız için Müzik dersi gereksizdir, sokakta futbol, basketbol, voleybol oynayan çocuklarımız için Beden Eğitimi Dersi gereksizdir diyemiyorsak yalnızca sohbet ve eğlence amacıyla bilgisayar kullanabilen öğrencilerimiz içinde BT dersi gereksizdir demek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.
  Sonuç olarak bizler okullarımızdaki diğer branş öğretmeni arkadaşlar gibi eğitim fakültelerinden mezun olduk ve onlarla eşit şartlarda öğretmenliğimizi yapmak ve yaşamak istiyoruz. Okullarda teknik servis memuru muamelesi görmek istemiyoruz. Bizler derslerimizi 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2 saat, zorunlu ve degerlendirme not ile olacak şekilde geri istiyoruz. Eğer gerekli ise formatörlüğe çalışma saatleri, statüsü, yetkileri düzenlenerek idarecilik gibi isteğe bağlı olmasını istiyoruz.


  CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI ALINAN KARARLAR

  1. Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4-5- 6-7-8 sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi
  2. İsteğe bağlı olarak Bilişim teknolojileri formatör öğretmenliğin devam ettirilmesi, yönetmeliklerle görevlerinin kesin ve net bir şekilde belirlenmesi
  3. Formatör öğretmen çalışma saatleri 09:00-15:00 olsun. (Rehber öğretmenler gibi) Eğer çalışma saatleri arttırılırsa bunun ücreti ayrı ekstra mesai üzerinden değerlendirilmesi
  4. Dersin içeriğinin daha geniş kapsama yayılması
  5. Dersler de not ile değerlendirme olması (özellikle 6-7-8. Sınıflarda)
  6. İlçelerde bilişim teknolojileir teknik işlerinin bakımını üstlenecek birimlerin kurulması
  7. Bilişim teknoloji sınıflarının yenilenmesine ve kurulmasına devam edilmesi
  8. Gerektiğinde bilişim Teknolojileri dersi için sınıfın ikiye bölünüp ayrı laboratuarlarda derslerin iki öğretmen tarafından işlenmesi. (Teknoloji tasarım dersleri gibi)
  9. Sözleşmeli bilişim teknoloji öğretmenlerine de formatör olma imkânı verilmesi kararı alınmıştır.

  Lütfen öncelikle çocuklarımızın,sonrada tüm toplumumuzun çağa ayak uydurabilmesi için bize yardımcı olun.

  Cevabınızı ve tepkinizi sabırsızlıkla bekliyorum,bekliyoruz...

  İyi çalışmalar dilerim...


  bu metinde düzenlemeler yapılabilir
   
 13. yasin1905

  yasin1905 Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  186
  Beğeni:
  11
  Bence 10 numara olmuş :) :alkis: :++:
   
 14. kwr_kwr

  kwr_kwr Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2009
  Mesajlar:
  193
  Beğeni:
  2
  evet ben de cebit i ve diğer mailleri takip etmiştim bunları düzenleyip yollayacağım hocam sağolun
   
 15. zokkay10

  zokkay10 Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Ekim 2009
  Mesajlar:
  93
  Beğeni:
  2
  bence çok güzel ve özetleyici olmuş fakat 4-8 arası dersimizi 2 saat ve zorunlu yapmaları bana hayal gibi geliyo 6-8lerde 1 saat zorunluya bile razıyım kendi adıma


  Durumumuzdan bahsederken mebin yaptığı bazı mantık hatalarına da yerverilebilir mesela bizim okulumuzda 8 ve 7 lere ders seçildiğinde 13 saat ders oluyo ben formatörüm eğer olmasam maaş karşılığını dolduramayacağım yani bir okula bir bilgisayarcı bile fazla gelecek. fakat norm durumuna da bakarsa okulun bt öğretmeni normu 2 gözüküyor. norm fazlası bt öğretmenlerine bizim okul açık gözüküyordu kafayı yiyecektim. olmayan derse kimi görevlendiriyosunuz ne yaptıklarından haberleri bile yok.
   
 16. şeyma

  şeyma Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  908
  Beğeni:
  0
  Bence de çok iyi b işey olur. Ben sendikaya üyeyim ama hangi sendika olduğu farketmez.Bize destek olacak sendika hangisiyse ona geçelim..
   
 17. burakpc

  burakpc Site Gezgini

  Kayıt:
  31 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  48
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar soylemedi demeyin durumumuz suistimal edilecek.... 1 yıl once sendikamdan istifa ettim sadece suistimal durumlarından dolayı. sorun cozulecektir mutlaka ama burası Türkiye bunu unutmayın.... baska bi yolla yada cebit teki gibi bi yolla devam etmeliyiz derim ben...
   
 18. deftones

  deftones Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  377
  Beğeni:
  1
  Bencede güzel olmuş. Sendika kanalı ile basına ve bakanlığa daha kolay ve etkili ulaşırız.
   
 19. mrtcmhr_13

  mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  289
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar o zaman harekete geçelim Ankara'daki arkadaşlar.bir sendika üzerine uzlaşalım v e 3-4 kişilik heyetimiz oraya resmi olarak başvursunlar.ayrıca bu başlık altından haberleşelim daha rahat olsun konuşmamız..
   
 20. ogretmen006

  ogretmen006 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.029
  Beğeni:
  10
  bende sendikalı değilim ve üyeliğide düşünmüyorum ama bu meseleyi halletsinler hemen üye olurum arkadaşlar sizlerden ricam siyasi ve ya ideolojik olarak düşünmeyelim hangisi halledecekse sorunlarımızı o sendikaya üye olalım
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal