3 aylık evliyim boşanmak istiyorum !

Kodla Büyü
Son durum nedir merak içinde takip ediyorum. Bence boşanmış, yeni birisiyle evlenmiş ondan bir çocuk sahibi olmuş mutlu mesut yaşıyordur. Ve iyiki ondan boşanmışım diye düşünüyordur.

Boşan hocam evliliğin ilk dönemleri en iyi olunan zamandır şimdiden boyleyse gitmez hele çocuk olunca daha beter olur. Herkes çocuğun evliliği kurtardığını sanır ama tam tersidir iyice rezillik oluyor. Bu konuda birikimlerim ve gözlemlerim sağlam. Zorlama kimse değişmez. Ne sen ne karşındaki. Yıllar arttıkça tahammül iyice azalıyor şimdi sabrettiğinize birkaç yıl sonra tahammülünüz kalmayacak.

Konu ta 2 yıl önce açılmış millet tarihe bakmadan yorum yazıyor. Akıbet ne oldu acaba? Konuyu açan Arkadas burdaysa neticeyi yazsa iyi olurdu. Umarım kendisi ve eşi için doğru tercihi yapmıştır. Benzer bir durum yakın tanıdığın başından geçti sabrettiler (Daha doğrusu erkek sabretti). Sonrası mı? Dışardan gördüğüm kadarıyla simdileri kumru gibiler. Sanki önceki tartışmalar yaşanmamış gibi devam ediyorlar.

Konu ta 2 yıl önce açılmış millet tarihe bakmadan yorum yazıyor. Akıbet ne oldu acaba? Konuyu açan Arkadas burdaysa neticeyi yazsa iyi olurdu. Umarım kendisi ve eşi için doğru tercihi yapmıştır. Benzer bir durum yakın tanıdığın başından geçti sabrettiler (Daha doğrusu erkek sabretti). Sonrası mı? Dışardan gördüğüm kadarıyla simdileri kumru gibiler. Sanki önceki tartışmalar yaşanmamış gibi devam ediyorlar.

tarih deyince baktım, hakkaten 2 yıl önceymiş. rezil olduk :)

Burda yazılanların çoğunu dikkate almayın hocam. Eğer anlaşamıyor sakız bir an önce bosanin aksi taktirde benim gibi 2 çocuktan sonra boşanmak zorunda kalırsın ki çocuklara yazık oluyor. Bu millet boşanmanın da evlenmek kadar doğal bir şey olduğunu anlayamıyorum maalesef. Kendi mutsuzluklarina ortak arıyorlar bence. Keşke çevredeki insanları dinlemeseydim ve ilk 6 ayda bosansaydim en azından kızlarım mutsuz olmazdı. Sizi ve ailenizi tanımıyorum ama anladığım kadarıyla o evlilik adam olmaz. Direk dava açın anlaşmalı olmak zorunda değil, süreç içinde anlaşmalı ya cevirebiliyorsun. Anlaşmalı olursa ilk celsede biter çekişmeli olursa 3 sene sürer. Kadına biraz nafaka biraz tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz çekişmeli olursa. Maalesef hukuk hakkıyla haksızsın bakmıyor direk kadından yana karar veriyor. Ama hepsi geçiyor ve siz hayata dönüyorsunuz bana inanın. Boşanma sürecinde kadın her türlü iftirayı attı ama boşanma yine de oldu. Dava açılmışsa uzun da sürse bitiyor.

Arkadaşlar eşimde öğretmen ve 3 aylık evliyim her günüm zehir bir şekilde geçiyor. Eşimi tam olarak tanıyamadan mantık evliliği olarak evlendik. Ama karakterlerimiz o kadar farklı ki o o kadar inatçı ki. Söylediğim hiçbirşeyi uygulamıyor, yani tam anlamıyla dediğim dedik biri. Bir erkek olarak ta buna sabretmekte zorlanıyorum. Hemen hemen hergünümüz kavga ile geçiyor. Artık uzatmak istemiyorum çocuk falan olmadan bitirmek istiyorum. En kısa yoldan nasıl ayrılabilirim ? İnternette anlaşmalı boşanmak için falan en az 1 yıl evli kalmak falan gerekli gibi ifadeler var. Ne derece doğru ? En kısa yoldan nasıl ayrılabilirim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim ...
Hazır konu hortlamisken sorayim. Arkadas ne yaptiniz bosandiniz mi yoksa orta yolu mu buldunuz?

Bazı paylaşımların hortlaması normal ama arkadaş moderatörlerin bile unuttuğu bu konuyu nasıl bulup çıkardınız hayret. Bir bahçe hortumu değil sonuçta :)

moderatörler spam mesajı sildiği için nasıl hortladığı anlaşılmıyor şu an

hem eşim çalışsın hem de ev hanımlığı yapsın her şeyi tam yapsın diyorsanız ev hanımıyla evlenin .toplum rolu para getiren bir kadınla evlendiyseniz onunla eşit şartlarda olduğunuzu bilmelisiniz .hoş bilmez olur musunuz işinize gelmiyor. Onu da geçtim vicdanı sorgulayın beklentileriniz ne kadar vicdani haa onu adil sorgulayacak vicdan yoksa da bence vicdanınızı boşayın gitsin ...bu her iki cinsiyet için de geçerli olan bir yorumdur .

Hazır yeri gelmişken :) evliliğe dair bakış açınızı değiştireceğine inandığım bir eseri sizlerle paylaşmak isterim: Evlilik Ahlakı - M. Emin Yıldırım

evlilik-ahlaki-9f31.jpg

Not: Eser biraz şaşırtabilir, bazen de çok şaşırtabilir, uyarmış olayım.

Kısa yoldan anlaşmalı bitirin. Temel çürükse üzerine zorla yeni katlar inşa etmeye çalışmanın hiçbir mantığı yok. Sonra 1 yerine 1000 üzülürsün. Böyle kadınlar erkeğin kimyasına ters arkadaş. Gitsin kendine kılıbık bir adam bulsun. Ha param diyorsa, al paranı paranla mutlu ol. Güle güle...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: vgm
Bazı kadınlarda tavizin sınırı yoktur. İstedikçe isterler. Sürekli car,car,car... tartışan kadınlardan da uzak durun. Böyle insanlara eyvallah etmeyin arkadaş. Bir kadın gider bir kadın gelir. Ana babanızın kıymetini bilin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: vgm
Konuyu açan arkadaşımız buradaysa tecrübelerini yazsa. Ayrıldı mı devam mı etti sorunlar düzeldi mi kavga gürültüyle devam mı...

bu saatten sonra yandan,sağdan soldan oynamanın bir anlamı yok. tepkini net göster. ya oyuncağı olacan, ya düzelip devam edecek ya da yolunuza bakacaksınız.

En son tartışmada telefonumu kırdım buda bir çözüm biraz düzelmiş gibi oldu ama kötü yanı o gunden beri telefon kullanamıyorum :D:D:D:D

Geri