3 laptop arasında kararsız kaldım

Kodla Büyü

ckayatr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar çok kararsız kaldım aşağıdaki sistemlere karar veremiyorum. MAX 2000 liraya kadar başka tavsiyeniz varsa
yazarmısnız. i7 işlemci cache 6MB aşağısını düşünmüyorum. gerisi fiyat performans

HP Pavilion DV6-3104ET i7 720QM 1.6GHZ 1821 TL
4GB DDR3 1066
500GB 7200 rpm
Dvd dual yazıcı
Hdmi, cam, parmakizi, kart okuyucu bluetooth
1 GB ATI Rodeon HD5650

ASUS K52JT CORE İ7 740QM -1.73GHZ- 1815 TL
4GB DDR3 1066
500GB 5400 rpm
Dvd dual yazıcı
Hdmi, cam, kart okuyucu bluetooth
1 GB ATI Rodeon HD6370

DELL INS. 5010 CORE I7 740QM-1.73GHZ 1836 TL
4GB DDR3 1333
500GB 5400 rpm
Dvd super multi
1 GB ATI Rodeon HD5650

teşekkür ederim hocam. marka, ram hızı ve HDD hızında takıldım açıkcası

hocam bunların içinde asus,biraz daha kalite güven için ise toshiba-yine asus :)

Kesinlikle ASUS hocam..Her ürünün arıza verme ihtimali var ama, Amerikadaki bir teknik servis firmasının 3 yıllık raporunu görmüştüm..Geçen yıl sitede de yayınlanmıştı. O rapora göre en az arıza veren ASUS, en fazla arıza veren HP idi..Ben 4 yıldır kullanıyorum..Kesinlikle ASUS derim..

hocam ne alırsan ala ama asus alma
bunu söylememin sebebi teknik servisi çok zayıf.
ben bu yaz asus laptop aldım klavye arızalı çıktı. ilk bir ay içinde gönderdim formatlayıp geri gönderdiler tekrar gönderdim kalvye arızalı değiştiriyoruz dediler.
kalvyeyi söküp yenisini taktılar
"ben ilk bir ay içinde gönderdiğimde arızalıydı laptop un değişmesini talep ediyorum" dedim olmaz dediler
laptop geldi kablosunu göndermeyi unutmuşlar onuda sonradan getirdiler.
yani kesinlikle asus a yanaşma bile

sadece sana denk gelmiş diyen arkadaş olabilir.
ama ben asus almaya karar verdiğimde asus kullanıcı arkadaşlarım bana hiç önermediler.
teknik servis iyi değil dediler ben tabi kimseyi dinlemedim aldım.
sonrada bu olay geldi başıma

bu arada hp gerçekten çok arıza çıkartıyor bence biraz kas kendini toshiba bak
ben çok pişimanım toshiba almadığıma 500 daha fazla verseydim de toshiba alsaydım

Asus tavsiye ederim. Ya da biraz daha bütçen varsa sony vaio...

zech' Alıntı:

teşekkür ederim hocam cachesi 6mb olanlara bakıyorum daha çok.
aslında casper beğendim tam almak üzereydim ama forumda arattım cok şikayet eden arkadaş gördüğüm için vazgeçtim. casper deneyimi olan arkadaşlar casper gerçekten problemlimi bireysel sanssızlıklar mı yaşanmış bilgilendirseniz sevinirim.

ckayatr' Alıntı:
zech' Alıntı:

teşekkür ederim hocam cachesi 6mb olanlara bakıyorum daha çok.
aslında casper beğendim tam almak üzereydim ama forumda arattım cok şikayet eden arkadaş gördüğüm için vazgeçtim. casper deneyimi olan arkadaşlar casper gerçekten problemlimi bireysel sanssızlıklar mı yaşanmış bilgilendirseniz sevinirim.

ben casper dan şikayetçi duymadım hiç

ama asus almayın hocam hatta size önerim bi kaç kere teknik servisi farklı günlerde farklı saatlerde arayın hep aynı kişiyle görüşeceksiniz.
tabi numarayı düşürürseniz. düşürdünüz diyelim. bir arkdaş daha edindiniz demektir. ismi her neyse atıyorum murat bey le sık sık görüşme imkanı bulacaksınız çünkü probleminiz ilk aşamada çözümlenemeyip bilgisayarlarda olduğu gibi sonraki aşamaları da denemeniz gerekecek
ve bu konuşmalardan sonra size ürünü bize gönderin diyecekler
ürün kargo aracılığıyla eksiksiz bi şekilde gidecek ama yine aynı kargo aracılığıyla eksiksiz bi şekilde size geri dönemeyecektir.
....... :D

Hp 3 yılı aşkındır kullanıyorum. Çok ısınıyor. Klavye tuşları iptal oldu bazıları. en son olarak da ekran kartı arıza yaptı geçen gün servise gönderdik. yeni bir tane alsam asus alırım. bu fiyatlar gayet iyiymiş, nereden baktınız?

bencede asus :++: .....hem ekran kartı daha üst model...yada dell :+1: .....hp :-1: alma

şimdiden hayırlı olsun....

ben de bu haftasonu almaya karar verdim tam olarak durmadan 2 hafta boyunca laptop araştırdım pişman olmamak için. en son şuna karar verdim Asus, Sony, Toshiba, Lenovo. Bazı arkadaşlar servisten falan şikayet etmişler. Ya arkadaşlar servis olayı tamamen kişisel hatalardır. tüm şirkete mal edemezsiniz. siz alacağınız malın sağlam olup olmadığına bakın. hp gibi 2. ay elinizde patlamasın makina. benden söylemesi Asus tek geçerim. Lenovo ya gelince. kimsenin bilmediği makina çindeki yarışmada mc laren için sponsor oldu. sponsor olmak için şartları biliyorsunuz. IBM nin güvencesiyle ABD de pazarlanıyor, Japonlar tasarlıyor, Çinliler üretiyor, bence lenovoyu da unutmayın. yakın gelecekte güzel işler yapabilir diye düşünüyorum şu ana kadar bi şikayet duymadım. ama yinede en süper makinada alsanız sizi ancak 2 ya da 3 sene götürür çok şey beklemeyin çünkü teknoloji uçuyor

melgin' Alıntı:
bu fiyatlar gayet iyiymiş, nereden baktınız?

hocam sırasıyla hepsiburada, gold, vatan fiyatları sanırım

HP Pavilion DV6-3104ET i7 720QM 1.6GHZ 1821 TL
4GB DDR3 1066
500GB 7200 rpm
Dvd dual yazıcı
Hdmi, cam, parmakizi, kart okuyucu bluetooth
1 GB ATI Rodeon HD5650

ASUS K52JT CORE İ7 740QM -1.73GHZ- 1815 TL
4GB DDR3 1066
500GB 5400 rpm
Dvd dual yazıcı
1 GB ATI Rodeon HD6370

DELL INS. 5010 CORE I7 740QM-1.73GHZ 1836 TL
4GB DDR3 1333
500GB 5400 rpm
Dvd super multi
1 GB ATI Rodeon HD5650[/quote]

delisincap' Alıntı:
ben de bu haftasonu almaya karar verdim tam olarak durmadan 2 hafta boyunca laptop araştırdım pişman olmamak için. en son şuna karar verdim Asus, Sony, Toshiba, Lenovo. Bazı arkadaşlar servisten falan şikayet etmişler. Ya arkadaşlar servis olayı tamamen kişisel hatalardır. tüm şirkete mal edemezsiniz. siz alacağınız malın sağlam olup olmadığına bakın. hp gibi 2. ay elinizde patlamasın makina. benden söylemesi Asus tek geçerim. Lenovo ya gelince. kimsenin bilmediği makina çindeki yarışmada mc laren için sponsor oldu. sponsor olmak için şartları biliyorsunuz. IBM nin güvencesiyle ABD de pazarlanıyor, Japonlar tasarlıyor, Çinliler üretiyor, bence lenovoyu da unutmayın. yakın gelecekte güzel işler yapabilir diye düşünüyorum şu ana kadar bi şikayet duymadım. ama yinede en süper makinada alsanız sizi ancak 2 ya da 3 sene götürür çok şey beklemeyin çünkü teknoloji uçuyor

ben asus un kötü bir makina olduğunu söylemedim.bana göre en büyük üç bilgisayar üreticisinden biri. zaten iyi olduğunu bilmesem almazdım. ( arkadaşlarımın uyarılararına rağmen)
ama maalesef bizde yarını düşünememe gibi bir problem var.
teknik servis çok önemli bence. evet servis olayı kişisel hatalardır. ama maalesef aldığınız ürün arızalandığı zaman başvuracağınız tek kişi o kişiyse düşünmek lazım.
hp çok kötü bir marka olmasına rağmen teknik servisi çok iyi mesela.

arkadaşlar casper aynı fiyata daha çok özellik sunuyor. siz bu şekilde casper alırmıydınız çok olumsuz yorum var ama bu işler biraz da şans işi satıcı servisi öve öve bitiremiyor :) bu seriyi kullanan varmı

Casper Nirvana CPQ.i740-8M35P CORE İ7 740QM -1.73GHZ- 1824 TL casper bayi fiyatı
8GB DDR3
640GB
Dvd dual yazıcı
Hdmi, esata, cam, kart okuyucu bluetooth
2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT425M (1gb ayrılmış bellek)

Hocam bende uzun süre araştırdım ve birtürlü karar veremedim. Kaliteli markaların fiyatları da oldukça yüksek. Uzun araştırmalarımın sonunda CASPER i7 740 QM işlemcili 8GB RAM 2GB GT42M ekran kartlı modelini CASPERSTORE den aldım. Fiyatıda çok uygun geldiği için. Şimdilik bir şikayetim yok. Isınma yok. Ses yok. Adaptörü de ısınmıyor. Fiyat kısmına takılırsan tavsiye ederim. Para konusunda sıkılmıyorsan okulda HP kullanıyorum 4 yıldır hiç arıza vermedi. Ama batarya eskidi. Ancak marka olarak ne alırsanız alın garanti bitiminden sonra biliyorsunuz en ufak arıza da neredeyse makina kadar para istiyorlar. Umarım severek kullanacağınız bir makina alırsınız. :wink:

makinayı kullanan birisi olarak verdiğiniz cevap gerçekten önemli. teşekkür ederim. insan alırken araştırmadan edemiyor. sanırım ben de bu modele doğru kaymaya başladım :) çok fiyat avantajı var

Geri