3 televizyon arasında kaldım.

Kodla Büyü
hocam vestelle philips hiçbir platformda karşılaştırılamaz.lg tvlere baktınız mı bilmem, onları da öneririm.

özellikle uygulama yüklenebilme kısmı kafamı karıştırdı özellikle. örneğin philip tv de tivibu sonradan yüklene bilir mi? Yoksa sadece youtube mu var.

vestel e karşı ön yargılarınızdan kurtulun arkadaşlar artık
yaklaşık 10 farklı kişiye vestel tavsiye ettim hepsi memnun....
fiyat performans olarak vestel piyasayı domine etmiş durumda zaten....
büyükşehir merkezdeki philips lg yetkili servisine her hafta işletmede beceri eğitimi için kontrole gidiyorum
işletme sahibi artık günde 1 yada 2 adet tv kurulumuna gidiyoruz. vestel alt markaları ile a101 bim mağazalarında dip fiytattan tv veriyor..
vestel tv kalitesi servis hizmeti sıkıntı yaşamazsın..
kardeşim; verdiğin paranın katma değeri ülkede kalsın o fabrikalarda kaç kişi ekmek yiyor bunlar önemli.......

Bende vestel kullanıyorum merkezi sistem binalarda bazen sıkıntı çıkarıyor. Tek avantajı daha uygun olmasi.

Hocam LG yada Samsung bak derim. Özelliklede LG
kendim zamanında panasonic viera almıştım tv den memnunum fakat yazılım desteği yok. LG lerde bu olay hat safyada sürekli geliştirilen bir arayüzü var yazılım desteği oldukça fazla. Kriterlerin arasında bu da olsun bence

LG yazılımı çok hantal
Çok araştırmıştım zamanında kanal geçiş hızları LG de de Samsung ta da yavaş ama Samsung un SMART özelliği ve Web browser üzerinden film keyfi konusunda üstünlükleri var 4K olanında almıştım

Öneririm
49K7500 dü sanırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

önyargı diye birşey yok.vestelin ne malzeme kalitesini ne kanal geçiş hızını, ne takılma gibi problemlerini samsung ya da lg ile kıyaslayamazsınız. yerli ürün kullanma konusunda bende dikkatliyimdir.tabiki bu önceliğimiz olmalı.ancak aynı fiyata her anlamda daha kalitesiz bir ürünü neden alayım? vestel, arçelik ya da yan ürünlerinin ülkemizde tutmasının sebebi fiyat ve yaygın servis ağıdır. özellikle küçük yerlerde samsung-lg ya da benzeri servisler yok. bu da birçok kullanıcı için öncelikli. yoksa vesteli sadece arçelik ile kıyaslarsınız.en fazla o olur.

Bir philips kullanıcısı olarak yazıyorum. Berbat bir yazılımı var ve yavaşlığından dolayı kafayı yemek istiyorsanız hiç durmayın alın derim. Sizi tez zamanda dert sahibi yapar. Çok şükür hanım bugün temizlik yaparken tv sağ alt köşeden darbe almışta içim biraz soğudu. Hasılı kelam philipsten uzak durun.

zamanında teknosadan en pahalı olan philips aldım, lanet olsun diyorum, yazılımsal hataları saysam forum yetmez...

krizantem27' Alıntı:
Bir philips kullanıcısı olarak yazıyorum. Berbat bir yazılımı var ve yavaşlığından dolayı kafayı yemek istiyorsanız hiç durmayın alın derim. Sizi tez zamanda dert sahibi yapar. Çok şükür hanım bugün temizlik yaparken tv sağ alt köşeden darbe almışta içim biraz soğudu. Hasılı kelam philipsten uzak durun.

philips tv kullanıyorum ve bir tv bukadar hantal olabilir. bilgisayarımın ve tv nin açma tuşlarınaa aynı anda basıyorum bilgisayar daha erken açılıyor.

ocak ayında vestel 4k 49ub9300 modelini aldım hocam. memnunum smart özelliği biraz yavaş ama diğer marka tv lerinde de smartın yavaş olduğunu söylüyorlar. şimdilik hiç bir sorun yok vestel de.. https://youtu.be/rQtDB8T6fyw

Samsung tv tam kapalı konumdan açılış 2 sn
Eğer kumandadan kapanmışsa açılış 0.5 sn

Ancak kanal geçişleri özellikle HD kanallarda yavaş ama bu tüm tilerde var

Html 5 destekli tüm Web sitelerinden ve app lerinden hiçbir sıkıntı yaşamasan film izleyebiliyorsunuz

Ayrıca kendi akıllı telefonum modeme uzak iken bağlantı yavaş olup filmi izlemede sıkıntı yaşarken
Tv im modeme daha uzak olmasına rağmen takılmadan filmi izletiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vestel'lerde dahili uydu alıcısı oluyor ve ondaki kanal listesi sıralaması değiştirilemiyor. Komşum sordu nasıl değişir diye bilememiştik.
Deli ederler adamı.

SAMSUNG 55K6500 55 aldım çok memnunum.
Ayrıca 55 büyük mü acaba diyordum. Kesinlikle değil. Büyük almaya çalış. Başta bende 49 baktım. İyi ki almamışım.

sumunu' Alıntı:
Ayrıca 55 büyük mü acaba diyordum. Kesinlikle değil. Büyük almaya çalış. Başta bende 49 baktım. İyi ki almamışım.

hocam öncelikle hayırlı olsun. bildiğim kadarıyla bu model curved bir model. normaltv'lere göre curved'in avantajı ve dezavantajı kullanan biri olarak nelerdir sizce? bir de ekran ips mi ve yan taraflardan bakınca parlama gözükmeme gibi şeyler oluyor mu?. duvara monte etmede sıkıntı olur tv ünitesinde durması nasıl sizce sorun var mı? teşekkürler.

server06' Alıntı:
sumunu' Alıntı:

hocam öncelikle hayırlı olsun. bildiğim kadarıyla bu model curved bir model. normaltv'lere göre curved'in avantajı ve dezavantajı kullanan biri olarak nelerdir sizce? bir de ekran ips mi ve yan taraflardan bakınca parlama gözükmeme gibi şeyler oluyor mu?. duvara monte etmede sıkıntı olur tv ünitesinde durması nasıl sizce sorun var mı? teşekkürler.
curved de parlama vb hiçbir sorun yok. gayet şık görünüyor. ben duvara asmadım ama içinden duvar için aparat çıkıyor. sıkıntı olmuyor. o aparat curved durumunu sıfırlıyor.

vestelin görüntüsünden memnunum
fakat
sesi çok tizli ve uyduda bazen takılmalar oluyor HD kanallarda.

arkadaşlar ben aynı zamanda playstation cafe işletiyorum bu işi yapanlar iyi bilirler ki en iyi tv lg dir. panel kalitesi tartışılmaz yeni nesil tv lerde bulunan 4k wifi vs gibi özellikler tabi piyasada çok fazla kriterin değişmesine sebep olmuştur. vestel firmasına gelince lg panelleri ni kullanmaktadır hala fakat iç piyasaya sunduğu ürünler oyuncak gibi duruyor. benim tavsiyem telefunken dir telefunken i vestel üretip ihraç ediyor ve bu yuzden daha dayanıklı olacağını düşünüyorum. geçen gün bir tane aldık 4k özellikli 50 inch (tabi ksileri wifi özelliği ve dahili uydu alıcı yok onu da kablo yardımıyla halledebilirsiniz ki özellikle dahili uydu alıcılı tvler in kanal değiştirme oalyı tam bi işkence evde arçelik kullanıyorum kırasım geliyor tv yi ) fiyatı 1720 tl istanbulbilisim de bence bi düşünün . aldığımız tv den çok da memnunuz hem 4k hem de ekran yenileme hızı 800 mhz büyük avantaj.

Geri