Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

30 Haziran 2020 Seminer Çalışması Görevi

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında Misugi tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Misugi

Misugi Aktif Üye

O gün için olacak da ben nasıl şimdiden o bilgilere ulaşabilirim ki ? :)

2. alonewolfselman

alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

Müdür bey içeriğin biz tarafından verileceğini söyledi.

3. o.eyuboglu

o.eyuboglu Aktif Üye

Bana ilçenizde bir yanlış anlama var gibi geliyor. O gün tüm Türkiye'de EBA'dan bu içeriğin izleneceğini belirtirseniz sorun çözülür gibi geliyor hocam. Yine de en iyisini siz bilirsiniz

Misugi bunu beğendi.
  4. bailameja

bailameja Üye

Ebada tüm seminer planı verilmiş. Acaba video var mı ogün, yoksa sadece seminer planı olarak mı görünüyor?

esra t bunu beğendi.
  5. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

süre kısıtını aşmak için meet kullanın hocam zoomdan ziyade. ilçenin youtube kanalı varsa oraya da eklersiniz videonuzu sonradan. google araçlarını anlatın sınav oluşturma anket oluşturma. klasör paylaşma, classroom üzerinden öğrenciye ödev verme. google takvim kullanımı, google keep kullanımı. google dökümanlarını birlikte düzenleme.ebayı kimse takmıyor orada çok güzel araçlar var. zoho kullanınımı anlatılabilir aslında bu iş ne yapmak istediğinizde bitiyor sonrası var olan araçları kendi amacınıza yönelik kullanmaktan ibaret

6. Misugi

Misugi Aktif Üye

Zoom üzerinden dendi hocam. Şimdi ilçedeki diğer hocalar zoom'dan başka bir seminer programı kullanmayı bilmezler.
    Bu arada 40 dk içinde dediklerinizin hepsini yapmam mümkün değil. Sadece google form'lardan sınav oluşturmayı anlatmayı düşünüyorum ne dersiniz?

7. Misugi

Misugi Aktif Üye

Dediğiniz bana da mantıklı geldi ama şimdi şube müdürünü arayıp bunu söylesem işten kaçıyorum diye anlaşılabilir.

8. gsaydin

gsaydin Aktif Üye

Videolar günlük olarak ekleniyor hocam, o gün konu ile ilgili içerik eklenmiş olacak ve öğretmenler oradan izleyecekler, bizim ekstra birşey hazırlamamızı isteyen sayın yöneticiler kendi çok bilmişliklerinden dolayı bu şekilde davranıyorlar.

Mesleki gelişim programında Eba dan izleneceği belirtilen çalışmalar için tekrardan öğretmenlerden içerik hazırlamaları istenmiyor, bunların dışında ilçe milli eğitim müdürlükleri çeşitli online etkinlikler planlayabilir şeklinde belirtilmiş ama yine aynı konuya geliyoruz, bir şekilde bazı koltuklara oturan kişiler önlerine gelen yazıyı dahi okuyamıyor, okusa da anlayamıyor maalesef.

9. gsaydin

gsaydin Aktif Üye

Bence de ilçenize bu açıklamayı yapın hocam. O gün tüm Türkiye de Eba da yayınlanacak içerikler izlenecek, hatta bu hafta pazartesi salı günlerini örnek gösterin o gün izlenecek içerikler Eba anasayfasında mevcut

10. bailameja

bailameja Üye

Teşekkürler hocam

11. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

hocam siz onlara linki gönderin tıklayıp girsinler. illa 40 dakika olacak diyorlarsa dediğiniz gibi zaten bir sınav oluştursanız anlatım yapacağınız için 40 dakika alır

Misugi bunu beğendi.
  12. Misugi

Misugi Aktif Üye

Eyvallah hocam öyle yapacağım zaten.

13. omerlibilisim

omerlibilisim Üye

Ebada tüm günlerin seminer planı verilmiş hocam acaba konuyla ilgili video yayınlanacak mı eba da o gün ?
    il ilçe okul müdürlükleri uzaktan eğitim çevrimiçi seminer yazıyor planda

14. alpunal

alpunal Aktif Üye

Bizden de zoom üzerinden anlatmamızı istediler. Acaba eba üzerinden yayınlanıp yayınlanmayacağı bilgisine nereden ulaşabiliriz?

15. hyrgul

hyrgul Aktif Üye

Bizim okulda uzaktan eğitim araçları başlığı altında bana düşen Kahoot ve Animoto araçlarının tanıtım sunularını ekliyorum. Lazım olur.

Ekli Dosyalar:

incisu, eduran ve yuci81 bunu beğendi.
  16. gsaydin

gsaydin Aktif Üye

cuma gününe kadar olanlara bakın hocam hepsini gün gün videolarını eklediler, bugün tamalayıcı eğitim planlama var, video eklenmeyecek, yarının konusu yarın yine eklenir

17. kirazımsı

kirazımsı Site Gezgini

Hocalarım bana da aynı içeriklerden sunum yapmam gerektiği yeni söylendi hal böyle olunca kısıtlı sürede ne yapacağımı şaşırdım .Var mı elinde bir powerpoint sunusu olan?

18. alpunal

alpunal Aktif Üye

Az yukarıda hyrgul hocamız paylaştı hocam

19. kirazımsı

kirazımsı Site Gezgini

:)

20. muharremyildiz

muharremyildiz Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende uzaktan eğitimle ilgili bir sunu hazırladım. Uzaktan eğitimde kullanılabilecek araçları tanıttım. Çok geniş bir konu olduğu için ve "başlık" çok yönlendirici olmadığı için zorlandım. O nedenle biraz geç paylaştım. Bazı slaytlarda sadece ismini verdim, uygulamalı olarak göstereceğim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Haziran 2020
    bailameja, hyrgul ve incisu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal