30000 tl ye kadar nasıl bi sıfır araba

Kodla Büyü

dobradobra10

Site Gezgini
Slm arkadaşlar..
Araba almaya niyetlendik ama ne alsam bi türlü karar veremedim..
seçeneklerim arasında Renault Clio Grandtour ,Peugeot 26 sedan ,fiat punto var şimdilik ve en çok almak istediğim de clio grandtour..siz ne önerirsiniz arkadaşlar bunlardan başkada olabilir..
limitim 30000 yada 32000 e çıkabilirim..
ve dizel düşünüyorum

Ford Focus 2011... 2012 ye doğru yeni kasaya geçiş yapacağı için şu an 0 modellerde indirim var...

Hocam ben de Focus taraftarıyım. 2 hafta önce satın aldım. 1.6 comfort benzinli. Yılda 30000 km yol yapmıyorsan dizel çok mantıklı olmuyor hocam. Ben çok memnunum. 29000 tl'ye aldım. Ayrıca şun anki comfort modelleri normalde başka ülke için hazırlanan paketin araçalrı. En baz modeli olan comfort da 4 hava yastığı, cruze kontrol , sis farı, deri direksiyon standart veriliyor. Benim aracım hatchback modeli ama 385 lt bagajı ile fazlasıyla yeterli. Şimdiden hayırlı olsun...

Yakıt olarak şehir içi 40 TL benzinle ortalama 80 km gidiyoyum. Zaten amacım ileride tüp taktırmak.

ah ah nedir bu sıfır araba merakı bilmem. clio gibi 3. sınıf bir arabaya bineceğine bin bir 2006 model passat'a.
daha dün arakadaşıma 32000 liraya 2006 model passat aldık. sıfır kusur, ne boya ne çizik. bu arada bende 2004 model volvo s40 kullaınyorum. 25 e aldım. özelliklerini sayayımmı? sunroof, koltuklar kapılar konsol her yer full deri döşeme. ısıtmalı ve elektronik koltuklar. hız sabitleyici. zenon far, far yıkama, kapılar direksiyon vites maun kaplama, siyah safir metal renk. düşük yakıt. ve bunların hepsi orjinalinde olan şeyler. gerisi zaten her arabada var. bide dsa. al clio nu hayrını gör.

Tabiki ikinci el daha mantıklı ama ben 3,5 ay 2. el araç aradım temizi denk gelmedi. Ya km oynanmış, ya da kazalı. Denk gelmesi lazım. Ama şuda bir gerçek, sıfır araba alanda güzel kullanırsa 4-5 sene servise bakım haricinde uğramaz

2000 tl daha zorlayarak ,34000 tlye Chevrolet Cruze almanı tavsiye ederem. 1000 tl civarına lpg taktırırsın oldu bitti işte.tadından yenmez: sınıfının en özellikli bir o kadarda fiyatı uygun aracı. test sürüşünede katılabilirsin almadan önce.

Ekli dosyalar

• new-yeni-chevrolet-cruze-1.jpg
    new-yeni-chevrolet-cruze-1.jpg
    44.2 KB · Görüntüleme: 4,560
serefguvenc' Alıntı:
Hocam ben de Focus taraftarıyım. 2 hafta önce satın aldım. 1.6 comfort benzinli. Yılda 30000 km yol yapmıyorsan dizel çok mantıklı olmuyor hocam. Ben çok memnunum. 29000 tl'ye aldım. Ayrıca şun anki comfort modelleri normalde başka ülke için hazırlanan paketin araçalrı. En baz modeli olan comfort da 4 hava yastığı, cruze kontrol , sis farı, deri direksiyon standart veriliyor. Benim aracım hatchback modeli ama 385 lt bagajı ile fazlasıyla yeterli. Şimdiden hayırlı olsun...

Ben de en baz model düşünüyorum ama sırf arka camlarının elektrikli olmaması düşündürüyor. Sen herşeyi koy arka kapı camları manuel. Millet en baz modeli almasın diye yapıyorlar sanırım. Sadece camlar elektrikli yaptırılabiliyor mu acaba...

Ben de şu anda cruze ile focus arasındayım. Şu anki aracım zaten eski kasa focus. Focusdan devam edeyim istiyorum.

2006 model kia sorentom var 2 el almıştık. ona verdiğimiz parayla 0 km bir çok aracı alabiliyorduk ama bunu tercih ettik ve iyi ki de öyle yapmışız. bence de sıfır almak yerine daha özellikli ikinci el almak çok daha mantıklı.

serefguvenc' Alıntı:
Yılda 30000 km yol yapmıyorsan dizel çok mantıklı olmuyor hocam.

araban dizel olursa yapıyorun merak etme hocam haziranda yeni doblo premio 1.3 dizel aldım 10 binin üzerinde şuan, ha bu arada yeni dobloyuda tavsiye ederim cidden 36000 tl civarında. ayrıca ben 40 tl ye 300 km civarı yaparım

schumix' Alıntı:
Ford Focus 2011... 2012 ye doğru yeni kasaya geçiş yapacağı için şu an 0 modellerde indirim var...

Aynen katılıyorum.. Yeni kasası çıkacağı için güncel kasanın fiyatı çok uygun şu anda.. Bir daha bu fiyatlara Focus alabilmen çok zor. Forumlarda Focus için 29.300 fiyat alanları okumuştum. Başka bir model e yönelmemeni tavsiye ederim. Yakıt hariç - her yönüyle memnun kalırsın.. LPG düşünüyorsan o problem de ortadan kalkıyor zaten.

2004-2005 model Honda Accord al hocam 8 airbag abs esp deri koltuk deri direksiyon cruize kontrol sensörlerin hepsi ne ararsan var italyan sıralı lpg taktırdın mı yakıt problemi de çözülür sanayi servis nedir unutursun

Hocam bizde 30000 TL civarı dizel bi araba bakıyoruz..
Aklımızda bi sürü model vardı, baya bi araştırdık..
Hyundai i20 yada Ford Fiesta arasında gidip geliyoruz..

arka koltukların camlarının manuel olması daha iyidir niye herhangi kaza anında otomatik olanlar çalışmaz içerde kalırsın

30000 lira veya daha üstüne o saydığın arabaların hiçbirini ben olsam almam hocam,arkadaşlardan bazılarının dediği gibi ya yüksek model 2.el alacaksın yada daha oturaklı daha mantıklı arabalara yöneleceksin
hyundai accent era dizeli düşünebilirsin ama hem tutuluyo hem dizel hem de fiyatı da fena sayılmaz
dizel alma diyen arkadaşlara da aldırma dizel aldınmı çok km yapacaksın diye bişey kalmadı artık her geçen gün teknoloji ilerliyor dizel yakıtlar ve dizel arabalar gelişti artık,dizeller revaçta ama yılda 10000 km den fazla yapmam dersen benzinli düşünebilirsin kesinlikle lpg li aracıda önermiyorlar.Sen milletin kullandığına bakma.
Evet focusun kasalar değişecek ama seneye 2012 modellerde. 2011 ler daha yeni yeni satılıyor.Eski kasalar seneye daha da ucuzlar.Bütün firmaları gez derim sana test sürüşü yap fiyat al bırak senin peşinde firmalar dolansın.Para nasıl olsa elinde...

hocam ben geçen hafta dizel albea aldım 27bine, daha elime geçmedi. ilk başta dizel focus istiyordum, özellikli olanından. pahalı geldi. albea aldım. benzinli focusun 29bine düştüğünü bilseydim focus alırdım. benzinli diye hiç araştırmamıştım. sağlık olsun pişman değilim ama o fiyata focus iyi. tüp şart tabi...

serefguvenc' Alıntı:
Yakıt olarak şehir içi 40 TL benzinle ortalama 80 km gidiyoyum. Zaten amacım ileride tüp taktırmak.

Hocam hesapta bir yanlışlık olmasın 40 tl ye 80km, kilometrede 50 krş demek oluyor ki
bmw x5 bile 40 krş yakıyor kilometrede...

Alıyorsan dizel al, benzinli alıyorsan da ve LPG taktırmayı düşünüyorsan bagajı büyük olanı al derim. Ne amaçla ve kaç kişi kulanacağınızda önemli arabayı. Bi siz, bir de eşiniz ise daha küçük olan arabaları kullanmanızı tavsiye ederim. İkinci eli, dizel araçta pek tavsiye etmem. Piyasası olan (yollarda bolca gördüğün) arabaları tercih et. Satmak istediğinde problem yaşamazsın. Sıfır al dicem ama aynı paraya 1-2 yaşında daha iyi bir arabadan temiz bulabilirsen almanı öneririm. 6 ay önce 31000 'e Punto Evo Dynamic 105 (Start/Stop) aldım. 6. gününde iki tarafı boydan boya çizdi öğrenciler. Keşke ikinci el alsaydım dedim. Canım daha az yanardı diye :) Son olarak bir de ; hep donanımlısını tercih et derim. Bir miktar daha fazla ödüyorsun ama kullandığın sürece +rahatlık ve konfor yaşıyorsun. Satarken de donanımıyla sattığından zararın olmuyor. Bindiğin sürece yaşadığın konfor ve rahatlık bedavaya geliyor :) Zaten ikinci elde de donanımlı modeller daha çok tercih ediliyor. Araba seçmek zor bir süreç, kolaylıklar..

kimse citroen C4 dememiş nedense...
30 bin liraya 1.6 SK PK alabilirsiniz, içerisinde yok yok gerçekten
bu arada arabanın takla atması neredeyse imkansız

celiksd' Alıntı:
2004-2005 model Honda Accord al hocam 8 airbag abs esp deri koltuk deri direksiyon cruize kontrol sensörlerin hepsi ne ararsan var italyan sıralı lpg taktırdın mı yakıt problemi de çözülür sanayi servis nedir unutursun
yaptın gene arabanın reklamını:) çamlık yollarına gel de ifadeni alayım:D akşehirden selamlar serdar..

SAYIN HAOCAM SANA DOBRA DOBRA KONUŞACAĞIM
OPEL ASTRA 1.3 CDTİ AL DERİM PİŞMAN OLMAZSIN HEM AKSESUARLI HEMDE KONFORLU
YOL TUTUŞ SÜRÜŞ KEYFİDE CABASI

Citroen - Peugeot - Renault alma ne alırsan al. Elin fransızı ne anlar arabadan yapsa bile çürük yapmış.

30000TL bütçe ile sıfır polo 1.2 mi,citroen elyseee mi renault clio mu? veya diğer? polo aklımdaki fakat donanımı az ve yedek parçası çok mu pahalı olur acaba?

sıfır alacaksan polo al hocam o fiyata. cruise ile ilgili tavsiyede bulunan arkadaşlar forumlardan arabayla ilgili yorumlara baksınlar öyle tavsiye etsinler.

Geri