32 bit mi 64 bit mi?

Kodla Büyü

siyanur86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimdeki laptopa vistadan kurtulmak için format attım 32 bit windows 7 kurdum. şimdi aklıma geldi benim laptopa 64 bit işletim sistemi kurulabilir mi diye nasıl öğrenebilirm?

Ana bellek 3 GB ın üzerindeyse 64 bit kurabilirsin.Diğer türlü de kurabilirsin ama gerek yok bence.

Sistem
--------------------------------------------------------------------------------

Üretici Acer
Model Aspire 5520
Toplam sistem belleği miktarı 4,00 GB RAM
Sistem türü 32 bit işletim sistemi
İşlemci çekirdek sayısı 2
64 bit özellikli Evet

Bu Biligisayarımın özelliklerinde çıkıyor. 64 bit kurulabiliyor mu? 32 bit ile 64 bit arasında çok fark olur mu?

sanırım işinizi görür
hem sisteminizin 32mi 64mü bit olduğunu görmeniz
hem de işlemcinizin 32mi 64 biti mi desteklediğini gösterir

Ekli dosyalar

• SİSTEMİM 32 BİTMİ 64 BİTMİ.rar
    155.4 KB · Görüntüleme: 108
Hocam işlemcim 64 bitmiş ve yeni farketttim. :) 32 bit ile 64 bit arasında çok fark var mı arkadaşlar? bunu az önce arkadaşın biri asal sayı testi yayınlamış ordaki başarısız sonuçtan sonra farkettim. napayım sizce?

4 GB RAM var, kesinlikle 64 bit kurun, yoksa 3 GB'lık kısmını kullanabilirsiniz sadece..

henüz program tarafında 64 bit yaygın değil işletim sistemi açısındanda ben bi fark görmedim

siyanur86' Alıntı:
uçacak kadar fark oluyor mu gerçekten?

eğer bilgisayarı ofis ve internet için kullanıyorsanız fark görmezsiniz, ancak yüksek algoritmalı işlerde, yüksek (32bite göre) performans alırsınız. internette bunla ilgili karşılaştırmalar vardı bi ara. ha birde her 64bit program gerçek 64 bit değil.

Teşekkür ederim o zaman 32 bit kalsın. Ağır programlar falan yok. ama bilgisayarım hala yavaş amd işlemciden herhalde. teşekkürler herkese

1 GB'lık RAM belleğin hiç kullanılmaz, kesinlikle 64 bit kur, uygulamalar daha fazla bellek kullanma desteğine sahip olur...

Geri