3D Yazıcı Önerisi

Kodla Büyü

KaRuB

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar . 2500₺ bütçe ile okulumuza 3D yazıcı alacağız. Daha önce kullanan kesinlikle önerenler fikirlerini belirtirse sevinirim

Ender 3 pro izlediğim kadarı ile fiyat performans olarak üstlerde. V2 versiyonunu aldık okula 3 tane dün gelmiş salı günü tanışırız kendileri ile inşallah.

Hocam dün bir arkadaşın okuluna Ender3 V2 geldi, kurulumunu beraber yaptık, YouTube da fazlasiyla video mevcut, kalibrasyon işini düzgün yapınca güzel bir cihaz, işini fazlasıyla hakeder diye düşünüyorum.
Kendim evde JgAurora A5S kullanıyorum. Okulumda 2 tane Anycubic 4Max Pro bir tane de prusa çakması var. Ender 3 V2 de gayet başarılı bana göre.

Evde ender 3 pro kullanıyor eşim. Okulda da Creality 3D CR-10 S4 var.
Ender 3 pro 'nun tablası biraz küçük ama çok büyük baskılar alınmayacaksa fiyat performans olarak bence çok çok iyi. Şimdiye kadar ilk acemiliklerimiz dışında çizip de bastığımız hiç biseyden pişman etmedi maşallahı var diyeyim.
Creality cam tablalı ve kocaman tablası. Okulda büyük bisey basmayı denemedim açıkçası geceden sabaha bırakmayı gözüm kesmedi. Tablası çok geç ısınıyor bir de kalibrasyonu en ufak yanlış harekette bozuluyor gibi geldi bana. Tabla kalibrasyonu ender 3 e göre daha zor. Benim beceriksizliğim olabilir tabi bilemiyorum. Ama sorsalardı alırlarken kesinlikle bu kadar büyük tablalı bir yazıcı aldırmazdım. Idarenin işgüzarlığı oldu biraz.
Küçük projeler yapacaksanız ender 3 pro tavsiye ederim hocam. Eşim çok memnun bir sürü projede kullandık şimdiye kadar.

Destan yazarken bütçe araliginizi unutmusum hocam creality bence gereksiz pahalı bir alet. O yüzden Ender 3 pro pazarlık da edilirse yanına filamentleriyle çok rahat alınır.

Anycubic Mega S serisini almanızı tavsiye ederim. Hele yeni başlıyorsanız bundan vazgeçmeyin. Kalibrasyon ayarı çok stabil kolay kolay bozulmaz. kurulumunu inceleyin bes dk kurulumu var. okula her gelen kurcalar ama bu konuda tüm kablolar kapalı olduğu için rahat edersiniz.

anyubic mega s fiyat performans olarak tavsiye ederim okulumuza aldık memnunuz. kurulum yarı demonte gelmesi kurulumda kolaylık sağlıyor.

Geri