3d yazıcı tavsiye

Kodla Büyü

nurayhoca

Aktif Üye
Fen lisesi için 3 d yazici almak istiyoruz arkadaşlar sponsor bulduk öneriniz nedir ?

Hocam biz geçen yıl bordotek diye bir firmadan Davinci Jr adında bir printer sipariş ettik. Sadece pla basan modelden aldık. Teknik olarak yardımları fena değil. Birde yazıcının etrafı iyi bir şekilde kapatılmış kurulumu yapılmış olarak geldi. Güvenlik açısından iyi tek sorunu lisanslı kendi filamentinden almanız gerekiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zortrax m200 çok iyi gibi ama fiyat fazla geldi bizim amacımız örneğin biyoloji dersinde kulak yapmak gibi aktif kullanmak istiyor hocalar nasıl olur bilemedim

İzmir'de yaşıyorsanız Urla'da bir firma var. Oradan temin edebilirsiniz. Çok korunaklı bir ürün değil ama fiyat performans için gayet iyi bence. Biz okula bu ay içinde oradan alacağız. 2500TL gibi bir fiyatı var. 3 tip filamenti de kullanabiliyorsunuz. Güzel bir yanı da istediğiniz filamenti satın alıp yazdırabiliyorsunuz.

Hocam peki çizim için kendi verdikleri programı mi kullanıyorsunuz yoksa başka bir yazılım mi kullanmak gerekiyor

sah_mavi' Alıntı:
Sayın Hocam Zaxe x1 gayet iyidir . Kullanıyorum düşünmeden alabilirsiniz..

Hocam RİGİD 3D ZERO 2 3000 TL, ZAXE X1 ise 9500 TL, ikisininde yaptığı iş aynı, 9500TL verip bir tane almak yerine 3000 TL verip 3 tane almak daha mantıklı geliyor bana. ZAXE X1 Bilim sanat merkezlerinde kullanılıyor ama aşırı pahalı bence.

nurayhoca' Alıntı:
Hocam peki çizim için kendi verdikleri programı mi kullanıyorsunuz yoksa başka bir yazılım mi kullanmak gerekiyor

Hocam kendi yazılımları da var, bunun yanında istediğiniz 3D destekli programları da kullanabiliyorsunuz.

Biz 3dplus Ronin modelini aldık. Robot malzemesi vb basacağız. Bizzat Çorum'da denedik. Eğitimini aldık. Şu an yoldayız. Selçuklu Teknik Lise Bilişim Alanının selamını söylersiniz. Bütçemize ve özelliklerine göre bunu uygun bulduk.

Rigid 3D ZERO 2 da güzel bir ürün ama şimdi Ronini tekrar inceledim. Yazdırma alanı Roninde daha büyük. Roninde Hot Bed var mı acaba?

Hocam Rigid 3D Zero 2 gerçekten çok güzel makine. 2 Tane aldık kuruma 3 aydır abartmayayım ama neredeyse her gün çalıştırıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. Yetkililerde çok ilgili :+1: :+1: Ayrıca basabildiği farklı materyalleri de göz önünde bulundurun mutlaka. Flex, abs, pla vb rigid 3dz2 hepsini basıyor.

Rigid i ben de beğendim. Sahibi ile görüştüm fiyatta anlaştık fakat Ronin diye bir yazıcı var 2-3 katı büyüklüğünde bir alanda baskı alabiliyor. Fiyat ise aynı.

Ronin hangi tür filamentlere baskı yapabiliyor acaba hocam onada dikkat edin :shock:
Örneğin biz bir araç tasarladık tekerlekleri bastık. Flex ile tekerleklerin dış yüzeyini kapladık.

Hocam zaxe x1 kullanıyorum hocam kuruma alındı kullanımı güzel ama biraz pahalı şuan 9500 tl ama iyi pazarlık edin düşeceklerdir
merak ettiğiniz birşey varsa ürünle ilgili elimden geldiğince yardım olmaya çalışırım

Ekli dosyalar

• tronxy p802m 3d printer.png
    tronxy p802m 3d printer.png
    407.1 KB · Görüntüleme: 573
latcakir' Alıntı:
Aliexpress te kargo ücreti istemeyen bir yazıcı var prusa i3 modeli acaba bilen duyan varmıdır?
Full kit makarası ile 200$ çok iyi fiyat bilenler inceleyebilir mi?

Best Tronxy P802M Auto Level 3D Printer DIY full kits Direct Extruder MK3 heatbed Reprap prusa i3 3D Printing 3DCSTAR P802-MHS

https://www.aliexpress.com/item/Bes...85.html?spm=2114.13010208.99999999.264.7aYlqc
Hocam Prusa i3 modelini birçok kişi üretiyor. Açık kaynaklı bir yazıcı olabilir. Bir arkadaş geçen yıl toplamıştı. Montaj kısmı biraz zahmetli diyordu.

aslında mekanik kısmı önemli elektronik kontrol kısmını dediğiniz açık kaynak kodlu olduğu için değiştirmek mümkün. Mekanik sağlam ise alınabilir bir ürüne benziyor.

utf8' Alıntı:
Aliexpress de 175$-240$ dan başlıyor +30$ kargo + vergi + 1 ay bekleme
demonte olduğu için biraz uğraştırabilir.
Delta Kossel modelini tavsiye ediyorlar. Mekanik aksamın bozulması daha az oluyormuş.
Dikey olarak daha büyük baskı yapabilirsiniz.
Bir ara almayı düşünüyordum.
https://tr.aliexpress.com/item/high...32495135437.html?spm=2114.13010308.0.0.LWOPVM

Yurtdışında ürün gelirken gümrükte takılıp kalmıyormu? Ben başka şeylerde almak istiyorum.

Bu da benim yazıcım. El emeği göz nuru :D

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    67.2 KB · Görüntüleme: 548
  • 2.jpg
    2.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 551
Hige' Alıntı:
Ronin hangi tür filamentlere baskı yapabiliyor acaba hocam onada dikkat edin :shock:
Örneğin biz bir araç tasarladık tekerlekleri bastık. Flex ile tekerleklerin dış yüzeyini kapladık.

Hot bed Ronin'de mevcut. PLA/ABS/FLEX/PVA basabiliyor. Tek kayış var. bunla 2 ekseni hareket ettiriyor. Tabla da bastıkça aşağı doğru iniyor. Şu an deneme baskılarımız sürüyor. Fantastik şeyler deniyoruz. Bir ara paylaşırım.

Geri