3g Modem internet Paylaşımı

Kodla Büyü

fatu38

Aktif Üye
3g vınn modem interneti paylaşımı yapmak isterseniz buyrun hiçbir donanıma gerek yok sadece laptop olsun yeter. Ben böyle bişey olduğunu yeni öğrendim. yapmanız gerekenler;

başlattaki program arama yerine cmd yazıyoruz. sağ tıklıyoruz ve kesinlikle yönetici olarak çalıştır diyoruz
ilk komutumuz
netsh+enter
wlan+enter

set hostednetwork mode=allow+enter

set hostednetwork ssid=ağ ismi (istediğniz bir isim verebilirsiniz aaa gibi)+enter

set hostednetwork key=parola( istediğiniz bir porala verin bunlar ağınızın wpa2/spk şifreleri olacak o yüzden en az 8 karakter 12345678 gibi bir şifre belirleyin) keyUsage=persistent +enter dos penceresini kapatmayın
ağımız kuruldu fakat aktif etmek gerekiyor yine komut penceresine

start hostednetwork+enter diyoruz ve bitiyor kapatabiliriz.ağ ve paylaşım merkezi+bağdaştırıcı ayarılarına girdiğimizde virtual wifi bağlantısını görüyoruz
ve ağ aktif hale geliyor
buradaki ağ ismi önemli bende kablosuz ağ bağlantısı 2 diye gözüküyor. sizde başka bir isim olabilir ama aklınızda tutun.
şimdi ilk başta oluşturduğumuz çevirmli ağbağlantısına ( huawei mobile connect) sağ tıklıyoruz
özellikler+paylaşım+diğer kullanıcıla internet bağlantısı yoluyla bağlansın işaretliyorz ve alttan oluşturduğumuz ağ bağlantısını seçiyoruz yani kablosuz ağ bağlantısı 2 (bende gözüken)
işte bukadar telefonumuzdan wifi ağları tarattığımızda oluşturduğumuz sanal ağı görüyo ve verdiğimiz ağ adı ve parolayı giriyoruz ve internettesiniz.
ben birde şöyle bir olayla kaşılaştım bilgisayarı açıp kapattıktan sonra oluştuduğumuz sanal ağda kapanıyor tekrar aktif etme için yine cmd ekranına giriyoruz ve açmak için
netsh+wlan+ start hostednetwork
komutunu giriyoruz

ALINTIDIR

Teşekkürler, vınn kullanırken bunu bilseydim iyi olurdu. Şimdi ttnet kullanıyorum

Geri