4+4+4 Kanun Teklifi Metni..

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Teklif ile; ilköğretim okullarının dört yıl süreli birinci kademe ve dört yıl süreli ikinci kademeden oluşmak üzere toplam sekiz yıl süreli mecburi eğitim veren kurumlardan oluşması, ortaöğretim kurumlarının ise dört yıl süreli zorunlu eğitim veren kurumlardan oluşması ve böylece 12 yıllık zorunlu eğitim sisteminin öngürülmesi; Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi adının "Abdullah Gül Üniversitesi", Rize Üniversitesi adının "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi" olarak değiştirilmesi amaçlanmaktadır.

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-0358.pdf

Ekli dosyalar

• 4+4+4.rar
    977.7 KB · Görüntüleme: 95
kanun teklifi hazır. büyük ihtimalle seneye geçilir. ancak yaklaşık 50bin sınıf öğretmeni kadro fazlası olacak ve tahmin edemeyeceğimiz kadar branş öğretmeni açığı olacaktır. hayırlısı...

hocamın dediği gibi sınıf öğretmenleri norm fazlası olacak hemde çok sayıda eşimi sınıf öğretmeni hep mağdur olduk inşallah birde burdan darbe yemeyiz.

atanamayan sınıf öğretmenlerinin umudu tamamen biter...sınıf öğretmenliği açısından birçok yerde öğretmen açığı kapanır,bazı yerlerde İZMİR,ANKARA gibi yığılma olan yerlerde norm fazlası durumu çok olur.. branş öğretmenleri açısından ders sayısı artacağı için branş öğretmeni açığı artacak..eğer sınıf öğretmenliğine verilen atama kadrosu branş öğretmenleri için verilirse branş öğretmenleri açısından umut verici bir durum...

sınıf öğretmenliği bölümlerini bence hemen kapatsınlar. 5 yıl öğrenci almasınlar.

Geri