4 bilgisayar arası iş üzerinde ortak çalışma için yazılım

Kodla Büyü

yasarcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar 4 bilgisayar arasında örneğin bir word belgesi üzerinde ortak çalışılabilecek bir yazılım arıyorum, döküman hangi bilgisayarda açılırsa açılsın diğerleri görebilecek ve müdahale edebilecek ortak olarak bir döküman üzerinde çalışılacak. Netmeeting bunu çok güzel yapıyor fakat bilgisayarlardan birisi windows 7 ve win7de netmeeting yok (çalıştırılabilir mi araştırdım ama bulamadım.)
Bu konuda yazılım önerilerinizi bekliyorum

yasarcan' Alıntı:
merhabalar arkadaşlar 4 bilgisayar arasında örneğin bir word belgesi üzerinde ortak çalışılabilecek bir yazılım arıyorum, döküman hangi bilgisayarda açılırsa açılsın diğerleri görebilecek ve müdahale edebilecek ortak olarak bir döküman üzerinde çalışılacak. Netmeeting bunu çok güzel yapıyor fakat bilgisayarlardan birisi windows 7 ve win7de netmeeting yok (çalıştırılabilir mi araştırdım ama bulamadım.)
Bu konuda yazılım önerilerinizi bekliyorum

Bahsetmiş olduğunuz bir program geliştirme ise git kullanmanızı tavsiye ederim en uygun budur

bir hukuk bürosu arkadaşlar,
örneğin wordda bir dilekçe yazılırken diğer avukatlarda görecek ve gerekirse müdahil olacaklar netmeeting kullanıyorlarmış fakat bir bilgisayar win7 ye çevrilince düzen bozulmuş. win 7 de netmeeting çalıştırabilsek oda olacak.

yorumlarınız için teşekkür ederim

yasarcan' Alıntı:
örneğin wordda bir dilekçe yazılırken diğer avukatlarda görecek ve gerekirse müdahil olacaklar netmeeting kullanıyorlarmış fakat bir bilgisayar win7 ye çevrilince düzen bozulmuş. win 7 de netmeeting çalıştırabilsek oda olacak.

tam olarak Google Drive'dan bahsediyorsunuz :+1:

Konuyu takip ediyorum, ben de biraz araştırdım ama tam olarak bulamadım. Yerel ağ üzerinde doküman üzerinde ortak çalışmak isteniyor?
İnternet değil, yerel ağda açık kaynak kodlu bir yazılım bulmak eminim mümkündür ama ne?

Parhelion' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:

tam olarak Google Drive'dan bahsediyorsunuz :+1:

çok teşekkür ederim sayın hocam bu kadarını da beklemiyordum bir bilgisayarda yazdığımız diğer bilgisayarda aynen yansıyo iki kişi aynı anda aynı döküman üzerinde çalışabiliyo süper birşey.
eminim birçok arkadaş bu özelliği bilmiyordur çok faydalı olacak derslerimde konu olarak işlemeyi düşünüyorum.

örneğin gruplar oluşturup belirli bir konuyu ortaklaşa aynı döküman üzerinde çalışarak bitirmelerini isteyeceğim,
hem grup içi uyum hemde diğer gruplarla yarış iyi olabilir kanaatindeyim :D

Geri