4.ünite( İnternetSitesiYapıyorum) Ne Yapmayı Düşünüyorsunuz?

Kodla Büyü

abdllhvv

Üye
bu ünite için hangi sayfa düzenleyici programını kullandınız ya da kullanmayı düşünüyorsunuz... malum programı bulma bilgisayarlara yükleme bi problem.

Şu an aynı şeyi ben de düşünüyorum... 2 hafta sonra başlıycam konuya ama çocuklara bu kadar kısa sürede bu kitapta gösterilen formu oluşturtmam imkansız. Üstelik SBS sınavına hazırlanırlarken..

Ben publisherda hazır web sayfası yapmalarını sağlatmaya çalışıcam.. Frontpage i onların anlaması mümkün değil..

Bu üniteyi önceki yıllarda işleyen arkadaşlar varsa neler yaptıklarını bizimle paylaşabilirler mi acaba ???

arkadaşlar WebSite X5 programı ile yaptırdım ben kolay kullanımı ii bence

WebSite X5 nin full sürümü elinde olan varsa paylaşabilir mi? inanın bıktım artık sonuç vermeyen int. sitelerine üye olmaktan... :?

bizimkiler öğrenmek istedi, site yapımını... bilgisayarlar dreamweaver kaldırmayacağı için ben de frontpage kullandırmaya başladım... kitaptaki önemli tarihler uygulamasını basite indirgeyerek bir sayfa yapıyoruz beraber... temel kazanımları elde ettikten sonra kendileri istedikleri konuyu seçip, küçük çapta bir site hazırlayacaklar... en azından kodlama mantığı ve sayfa tasarımı konusunda bir temelleri olur diye düşünüyorum...

Ben Wordde anlatmıştım o konuyu.Wordün web sayfası olarak kaydet özelliğini kullanarak Tablolarda menüler oluşturdular.Çok güzel şeyler çıkmıştı ortaya.

ben sekizlerde verim sağlayamadım kodlar çok yabancı geldi dörtlerde daha verimli olacağını düşünüyorum

şu anda bu konuyla ilgili fikri olan var mı dreamwever frontpage ya da aşka proram hangisine işlemeyi düşünüyosunuz.

publisher da anlatıyorum 8. basamakta ise publisherda yaptıklarımızı artık kendimiz elimizle yazacağız diye neler yapabileceğimizden haberdar ediyorum

caya' Alıntı:
şu anda bu konuyla ilgili fikri olan var mı dreamwever frontpage ya da aşka proram hangisine işlemeyi düşünüyosunuz.

ben 8.sınıflara girerken yeni metin belgesine kod yazdırıp görüntületmiştim. Sonra da publisherden hazır yaptırmıştım.
bu sene 7.sınıflarda sadece publisher den yaptırmayı düşünüyorum

Publisher'da farklı kaydet-html olarak mı yaptıracaksınız? 2010 sürümünde ayrı olarak web site hazırlama bölümü yok çünkü?

frontpage ağır olyor anlamıyorlar. publisherda yapmaları daha uygun. bi sene publisherda yaptırdım çok güzel siteler yaptılar. bu sene frontpagede yaptırmaya çalışyorum bişi çıkmıyor. tabloları felan anlamıyorlar karışık geliyor çoğuna.

Arkadaşlar şu web sayfası oluşturma konusundan nefret ediyorum. Yaptıkları sayfayı kendi bilgisayarlarına kaydettiriyorum ama diğer sınıflar siliyor dosyaları. Kendi bilgisayarımda paylaşım klasörü açıyorum o zaman da curcuna oluyor ders 1 saat yarısı zaten paylaşım klasörüne girip çıkmakla geçiyor ha birde birbirlerinin klasörlerine müdahele ediyorlar. Arkadaş bi web sayfası oluşturmak içinde ftp server kasıp herkese kullanıcı oluşturamam kusura bakmasınlar. Nefret ediyorum bu konudan.

Hangi siteden yaptırıyorsunuz hocam malum filtre nedeniyle girilmiyo hiçbir yere

8 sınıflara 8.basamak uyguluyorum html kodlarıyla basit şeyler yaptırdım,7lere ise publisher da yaptırdım ama şuan programlalamayı anlatamıyorum anlayan hiççç yok ne yapcam bilemedim..

not defteri kullanarak html öğretiyorum. şu ana kadar html head title body h1 p br table tr td etiketlerini gösterdim bile. sınıfın büyük çoğunluğu -yaklaşık yüzde 90'ı- gayet güzel öğreniyorlar.

Blog açtırmak mantıklı geldi bana hem de eğlenceli olur dierleri bizimkilere 3beden büyük

Ben kod olayına hiç girmedim. Önemli olan tasarım ilkelerini doğru uygulayabilmesi diye düşündüm. Herkese konu seçtirerek Weebly.com'dan site yaptırdım. Çok güzel çalışmalar çıktı.

bende önce kodlarla çalıştırdım baktım söktüler olayı, şimdi worden köprü bağlantıları ve web sayfası olarak kaydet özelliğini kullananrak wordde yaptırıyorum çokta zevkli oluyor daha sonra bloglara geçmeyi düşünüyorum

blog yaptırmayı denedim ben de ama sitelere üye olurken sorun çıktı. 1 öğrenci üye olduktan sonra site hata verdi daha önce kayıt oldunuz diye. çözüm önerisi olan var mı acaba?

oyungezer' Alıntı:
Ben kod olayına hiç girmedim. Önemli olan tasarım ilkelerini doğru uygulayabilmesi diye düşündüm. Herkese konu seçtirerek Weebly.com'dan site yaptırdım. Çok güzel çalışmalar çıktı.

:+1: Çok beğendim ya. Geçen sene not defterini kullanarak HTML anlatmıştım ama bu yıl bu siteyi kullanabilirim.

Geri