4 yaş için tablet tavsiyesi?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 4 yaşındaki oğluma hediye tablet almak istiyorum, 7 inç yeterli olur heralde rahat kullanması için fiyat olarak 200 tl civarı sonuçta düşürecek kıracak vs. bazı arkadaşlarda var ancak ekranları çok mat biraz ekranı iyi olan tavsiye edeceğiniz tablet var mı ram olarakta en az 1 gb olsa iyi olur sanırım

Hocam yanlış anlamayın ama bu sabah bir gazetede yapılan araştırmalar sonucunda özellikle sakin durması için çocuklara verilen tabletin zihin gelişimini olumsuz etkiliyor diye haber okudum.. Tabi tercih sizin..

benimde 3 yaşında oğlum var bilgisayar ve telefon kullanmaya çok meraklı, özellikle boyama yapmayı çok seviyo
ama ben uzak tutmaya çalışıyorum. tablet alsam eminim elinden düşürmez ama bu yaşta almayı düşünmüyorum.
yinede siz bilirsiniz tabi.

hocalarım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için tabletteki oyunların aynısı telefonumda da var ama kesinlikle sınırlı ve benim istediğim eğitici oyunları oynayabiliyor tableti alınca da aynı sınırlamayı koyarım yan inşallah :=) kardeşini kıskanmaması için kardeşinin ona hediye olarak kardeşinin tablet alacağını söyledim artık çok kısa süreliğine de olsa sözümü yerine getirmem lazım

4 yaşındaki bir kuzuya en iyi tablet ANNE VE BABA diye düşünüyorum , onunla oyunlar oynamanız onunla dolu dolu vakit geçirmeniz en iyi tabletttir haklısınız ütopya ama eskiden tablet mi vardı dicem bende ;)

g.cetin.66' Alıntı:
4 yaşındaki bir kuzuya en iyi tablet ANNE VE BABA diye düşünüyorum , onunla oyunlar oynamanız onunla dolu dolu vakit geçirmeniz en iyi tabletttir haklısınız ütopya ama eskiden tablet mi vardı dicem bende ;)
" eskiden tablet yoktu" haklısınız hocam bende benim olmadı oğlumun olsun diyorum :wink: :D şaka bir yana branşımız itibari ile hassasız bu konuda katılıyorum sizlere ama sınırlı olursa faydalı olacağı kanısındayım tabiki tablete köle yapmamak lazım çocuklarımızı

Hocam ben gozetimim altinda belirli oyunlari oynamasinda sakinca gormuyorum, yarim saat civari gunluk , boyama, yapboz, meyve sebze ayirma gibi oyunlari oynatiyorum, birlikte oynayinca cok eğleniyor ayni zamanda birseyler ogreniyor, play store da preschool game tarzi arama yapinca ogretici cok uygulama var, ornegin kizim renklerin ingilizcesini bu sayede ogrendi, bazi meyveleri biliyor ...
Basit bi tablet alsaniz isinizi gorur bence http://www.hesapzamani.com/dark-evopad- ... ablet.html

Zaten bazen sinirlenip atabiliyor cocuklar cok para vermeye gerek yok, birde pilinin az gitmesi avantaj olabiliyor, o bahaneyle tableti elinden alabiliyosunuz. Siz kararli davranirsaniz ve suresini kontrol ederseniz tavsiye ederim bence alin. Yok benim cocuk aglayinca dayanamiyorum veririm derseniz kesinlikle almayin derim.

bumit' Alıntı:
Hocam ben gozetimim altinda belirli oyunlari oynamasinda sakinca gormuyorum, yarim saat civari gunluk , boyama, yapboz, meyve sebze ayirma gibi oyunlari oynatiyorum, birlikte oynayinca cok eğleniyor ayni zamanda birseyler ogreniyor, play store da preschool game tarzi arama yapinca ogretici cok uygulama var, ornegin kizim renklerin ingilizcesini bu sayede ogrendi, bazi meyveleri biliyor ...
Basit bi tablet alsaniz isinizi gorur bence http://www.hesapzamani.com/dark-evopad- ... ablet.html

Zaten bazen sinirlenip atabiliyor cocuklar cok para vermeye gerek yok, birde pilinin az gitmesi avantaj olabiliyor, o bahaneyle tableti elinden alabiliyosunuz. Siz kararli davranirsaniz ve suresini kontrol ederseniz tavsiye ederim bence alin. Yok benim cocuk aglayinca dayanamiyorum veririm derseniz kesinlikle almayin derim.

hocam teşekkür ederim tavsiyeleriniz için eğitici oyun tavsiyesi de alabilirim sizden dediğim gibi telefonda da aynı oyunlar var ilk başta ağladı zırla dı şimdi alıştı yarım saatten fazla oynamamaya 30 dk olunca baba şarjı bitmesin al telefonunu diyor

tomreader2010' Alıntı:
bumit' Alıntı:

hocam teşekkür ederim tavsiyeleriniz için eğitici oyun tavsiyesi de alabilirim sizden dediğim gibi telefonda da aynı oyunlar var ilk başta ağladı zırla dı şimdi alıştı yarım saatten fazla oynamamaya 30 dk olunca baba şarjı bitmesin al telefonunu diyor

Hocam eve gidince tabletten yazarim guzel uygulamalari bizimki kiz olunca bazi oyunlar farklilik gosterir ama bircok oyun anasinifi seviyesinde oldugu icin ilgisini ceker, bnce kesinlikle cocuklara ust yas grubu oyunlar gosterilmemeli onlari gorunce ogretici oyunlardan sıkılıyorlar, bizim siteden tablet almayi dusunurseniz indirim ceki yollayabilirim

Bu arada amacim reklam falan degil onuda belirteyimde aradan firlayanlar olur

bumit' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
bumit' Alıntı:

Hocam eve gidince tabletten yazarim guzel uygulamalari bizimki kiz olunca bazi oyunlar farklilik gosterir ama bircok oyun anasinifi seviyesinde oldugu icin ilgisini ceker, bnce kesinlikle cocuklara ust yas grubu oyunlar gosterilmemeli onlari gorunce ogretici oyunlardan sıkılıyorlar, bizim siteden tablet almayi dusunurseniz indirim ceki yollayabilirim
inceleyim hocam sitenizi size dönüş yaparım indirim çeklerinin miktarı nedir acaba

o kadar zeka geliştirici, el kol hareketlerini geliştirici, çocugunuzla birebir iletişime girebileceğiniz oyunlar varken 4 yaşında bir çocuğa bir eğitimcinin tablet almayı düşünmesi beni çok şaşırttı.

selcuk35' Alıntı:
o kadar zeka geliştirici, el kol hareketlerini geliştirici, çocugunuzla birebir iletişime girebileceğiniz oyunlar varken 4 yaşında bir çocuğa bir eğitimcinin tablet almayı düşünmesi beni çok şaşırttı.
hocam haklısınız ama yinede hiç vermemektense kontrollü bir şekilde verip ondanda birşeyler öğrenme imkanı sunma taraftarıyım.

kullandığım uygulamalardan bazıları :
bad teeth doctor --- diş bakımı yapıyor dişlerine iyi bakmadığı ve çok şeker yediğinde dişlerinin bu şekilde çürüyebileceğini öğrendi.
nail doctor ---- tırnaklarına temiz bakması ve uzayınca kesilmesi gerektiğini öğrendi (tırnaklarını kestirmekten çok korkuyordu artık eğlenerek kesiyor annesi)
stomach doctor--- yine cok eğlenerek oynadığı bir oyun
kids school---gunluk hayattaki temek bazı alışkanlıklar - uyanınca elini yuzunu yıkamak -kahvaltısını guzel yapmak gibi
preschool all in one---- boyama,hayvanlar, şekil gibi nesnelerin ingilizce karşılıklarını öğreniyor
kids shape--- şekilleri öğreniyor
edukitchen --- aynı ya da benzer tür nesne ve yiyecekleri gruplamayı öğreniyor
kids preschool --- basit yapboz
learning about animal --- hayvanları öğreniyor

bunlardan baska elbette cok uygulama var ama en cok kullandığımız ve birçok şey öğrendiklerinden bazıları bunlar. bizim için sıradan gelebilecek birçok şeye çocuklar çok dikkat ediyor hocam uygulama seçerken çok dikkat etmek lazım. elbette yukardakilerden bazılarında olumsuz şeyler olabilir ama mümkün olduğunca birlikte kullanıldığında çocuk anında soruyor ve ona göre önlem alınabiliyor.

Hocam ben Samsung Aldım. 7 inch. Ama çok ısınıyor. Garantiye gönderdim. normak dediler. İyi araştır. paradan kısma derim. Elleri belli bir süre sonra uyuşturuyor bence. En azından ısınma sorunu olmasın.

Ekli dosyalar

• tablet-tas.jpg
    tablet-tas.jpg
    38.5 KB · Görüntüleme: 1,431
ben de bir ara çocukların cep telefonuma dadanmasından usanıp almayı düşündüm ama yine vazgeçtim
3-4 yaş çocuklar için pek gerekli olduğunu düşünmüyorum

selcuk35' Alıntı:
Benide bir egitimcinin sorulan soruyu anlayamamasi sasirtti dogrusu, soruda sasirdin mi yada 4 yas icin tablet gereklimi yaziyormu ? Tablet onerin yaziyor TABLET

volkankey' Alıntı:
ben de bir ara çocukların cep telefonuma dadanmasından usanıp almayı düşündüm ama yine vazgeçtim
3-4 yaş çocuklar için pek gerekli olduğunu düşünmüyorum
hocam soz verdim ve sinirli kullanimda zararli olacagini dusunmuyorum ama sinirlama kesinlikle sart

Hocam bence de çocuklar için tablet gerekli değil ama faydalı.

Benim çocuk şu an 6 yaşında. 2 yıldır tableti var. 2 yıllık süreçte bir sürü oyun kurdum, sıkılınca sildim. Gerçekten eğitici oyunları bulduğunuzda çok faydası oluyor. Hatta kendim de bir oyun yapayım dedim ama hiç ilgilenme fırsatım olmadı.

Ama çocuğu olan herkese kontrollü kullanım ile çocuklarına tablet almalarını öneririm. Fakat kontrol sağlayamıyorsanız, o oyunları oynarken onu seyredemiyorsanız, sorduğu soruları cevaplayacak zamanınız yoksa almayın daha iyi.

AKADEMİA' Alıntı:

Benim çocuk şu an 6 yaşında. 2 yıldır tableti var. 2 yıllık süreçte bir sürü oyun kurdum, sıkılınca sildim. Gerçekten eğitici oyunları bulduğunuzda çok faydası oluyor. Hatta kendim de bir oyun yapayım dedim ama hiç ilgilenme fırsatım olmadı.

Ama çocuğu olan herkese kontrollü kullanım ile çocuklarına tablet almalarını öneririm. Fakat kontrol sağlayamıyorsanız, o oyunları oynarken onu seyredemiyorsanız, sorduğu soruları cevaplayacak zamanınız yoksa almayın daha iyi.

Tesekkur ederim hocam bende sizin gibi dusunuyorum tabii sonuna kadar haklsiniz marka"model tercihiniz var mi

Hocam çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimini kendi ellerinizle baltalamayin bence. Sizin çocuğunuz ama bizim de nacizane tavsiyemiz

hayırdır hocam çocuğun gözlerine düşmanlığın mı var. her şey dozunda olmalı...

ilkokul birleri okuturken teknoloji meraklısı birisiydim hikaye kitapları bile bilgisayarda projeksiyon ekranındaydı. taki okula yeni bir öğretmen gelene kadar. Hiç teknoloji kullanmadı fotokopi hariç. Çocukların el becerileri felaket. Demekki teknolojisiz de olabiliyor muş bu iş dedim

tomreader2010' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Tesekkur ederim hocam bende sizin gibi dusunuyorum tabii sonuna kadar haklsiniz marka"model tercihiniz var mi

Hocam pahalı bir şey almaya gerek yok. 7" veya 8" ekran büyüklüğü 8 GB kapasite 512-1 GB RAM yeterli. Ancak Hi-Level alma, onun haricinde farketmez.

http://www.gold.com.tr/tablet-pc_l?kbil ... xfiyat=253

bebeye acıyın
yakmayın hocam
biz zaten bağımlıyız
o bari azıcık sosyalleşsin.

Geri