4006 Başvuru durumu?

Kodla Büyü
ARDUNİO ile proje yapmayı amaçlayanlar.... aranızda başvurunun yöntem kısmına ardunio kartının tanıtımını uzun uzun yapan var mı ? :D;):)
Başka nasıl dolacaktı ki :)

Alın size 113 kelime. Güle güle kullanın.

Arduino; Bir giriş çıkış kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından, İtalyan elektronik mühendisleri tarafından açık kaynak kodlu geliştirilen ve isteyen herkesin baskı devreleri indirerek kendi devrelerini basabilecekleri dilerlerse şık bir görüntüye sahip hazır basılmış ve bileşenleri yerleştirilmiş halde alabilecekleri, esnek, kolay kullanımlıdonanım ve yazılım tabanlı bir fiziksel programlama platformudur.

Arduino tek başına çalışan interaktif nesneler geliştirmek için kullanılabileceği gibi bilgisayar üzerinde çalışan yazılımlara da bağlanabilir. Hazır üretilmiş kartlar satın alınabilir veya kendileri üretmek isteyenler için donanım tasarımı ile ilgili bilgiler mevcuttur.

Arduino geliştirme kartı üzerindeki mikroişlemci (AtmegaXX) Arduino programlama dili (wiring tabanlı) ile programlanır ve bu program Processing tabanlı Arduino Yazılım Geliştirme Ortamı (IDE) yardımı ile karta yüklenir.

Tübitak'ta genel bir sıkıntı var anlaşılan çünkü bugün itibariyle başlaması gereken araştırma projeleri başvuruları da henüz açılmamış.
Benim yarından da ümidim yok.
Belki 2019'da. :)

27 sinde e imza gerekecekse parayı yatırmak için bugünler son günler. Onaylanmadan e-imzanın parasını da yatırmak istemiyorum.
hocam kendi işlerini zamanında yapmayanların böyle bir zaman kısıtlaması yapmaya hakkı yok. 27'sine yetişmezse yapacak bir şey yok geçmiş olsun.

O çalışma takvimi 7 Aralık aralıkta sonuçları açıklanması üzerine kuruluydu. Gerçi belli olmaz 29 Aralıkta sonuçları açıklayıp "Sözleşme imzalamanın son günü 27 Aralıktı, geç kaldınız" derlerse bile şaşırmam.

arkadaşlar açıklandı, kabul edilenler listesi aşağıda

Ekli dosyalar

• 4006_programi_desteklenmesine_karar_verilen_projelerin_listesi.pdf
    336.2 KB · Görüntüleme: 228
Bu sene işin suyunu çıkardılar. Başvuran okulların 3'te 2'si red yemiş. Sebep de muhtemelen maddi. Bu kadar insanı baştan uğraştırmasalardı keşke. Haftalardır beklemek de cabası.

valla bundan önceki 3 senedir projelerimiz hep onaylandı. Bu sene çok çok daha zor projeler yazdık kabul edilmedi. Bize de bundan sonra mazeret oldu.

Ordu ilinden 7 tane Tunceli den 9 geriye kalan bütün iller 10 ve üzeri nasıl oluyor anlamadım. her bilim fuarı için belirlenen puanları açıklasalar da bi görsek. il koordinatörü ile her hafta görüştük proje kontrollerini yaptırdık. elimizde 36 proje olmasına rağmen sadece koordinatör tarafından onay alan "bu olur" dediği projeleri girdik ama sonuç olumsuz.
bir daha da girişmem bu işe. ben yoruldum proje hazırlayan öğretmenler yoruldu. o da bize kar kaldı.

Ordu ilinden 7 tane Tunceli den 9 geriye kalan bütün iller 10 ve üzeri nasıl oluyor anlamadım. her bilim fuarı için belirlenen puanları açıklasalar da bi görsek. il koordinatörü ile her hafta görüştük proje kontrollerini yaptırdık. elimizde 36 proje olmasına rağmen sadece koordinatör tarafından onay alan "bu olur" dediği projeleri girdik ama sonuç olumsuz.
bir daha da girişmem bu işe. ben yoruldum proje hazırlayan öğretmenler yoruldu. o da bize kar kaldı.

Oyle kolay projelerimiz de yoktu. Bu sene çıkmamasıni hic anlamadim. Vardır bir bildikleri. Ama inanın çok canım sıkıldı

Bizde de "Başvuru Sonucu: Öneri" yazıyor ve listede yokuz. Niye reddedildiğini de yazsalar bi zahmet. Öneri ne demek?

İstanbulda 209 okul var kabul edilen. Başvuranların büyük çoğunluğu reddedilmiş demek bu.

Ekleme: Reddedilme sebebini proje yürütücülerine epostayla bildireceklermiş sanırım, bir ay da bunu bekleriz artık.

Geri