412 cm * 200 cm pano için arka plan

Kodla Büyü

trimegistes

Aktif Üye
Arkadaşlar photoshop bilmiyorum ve 4 m (412 cm) ye 2 m (200) cm bir pano hazırlamam istendi. Fireworks 2 m ye kadar işlem yapıyor. 4 m ölçeklendirmeyi kabul etmiyor. Sizden ricam ekteki gibi bir arka plan nasıl oluşturabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Nostaljik bir arka plan kullanıcam ve üzerinde de osmanlı fermanlarına benzer resimler ekleyeceğim. herşeyi hazır kullanmaya çalıştım ama 100% e getirdiğimde pixeller belli oluyor. 15 mpixelden büyük resim aradığımda istediğim resimler çıkmıyor. Yardıma ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    169.5 KB · Görüntüleme: 1,656
O boyutlarda calisabilmeniz için resimlerin çozunurlugunun cok fazla olması lazim. Photoshop isini görür, boyut kısıtlaması olmamasi lazim.
Bence uğraşmayıp matbaa yada reklamcılara yönlendirin. İyice bi para bayılıp degerimizi daha bi anlasinlar.

İlginiz için teşekkür ederim hocam, aslında en mantıklısı o olacak hocam, ama en azından elimde bi çalışma olsa da bunu desem kendimi daha iyi hissedeceğim. ZAten transparan zemin 412*200 cm dediğimde boyut 500 mb dan fazla oluyor. Bir de efektlerini eklediğimi düşünürsen kaç gb olur bilmiyorum.

Hocam illustratorda da pixeller belli oldu. Aslında bu arka planın 2560*1024 jpeg i var ama görüntü büyüdüğünde gene de belli oluyor.

Geri