5.-6. Sınıf BTY Günlük Plan Tutan Var mı?

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar müdür bey ders denetimi yapacak ve günlük plan da istiyor. Varsa paylaşırsanız çok makbule geçecek.

PDF Öğretmen Kitabı olduğu için Günlük Plan tutulmasına gerek yok hocam. Eğer isteniyorsa da yukarıda hocamın dediği gibi klavuz kitapta ilk sayfalar günlük plan yerine geçer.

Merhaba arkadaşlar müdür bey ders denetimi yapacak ve günlük plan da istiyor. Varsa paylaşırsanız çok makbule geçecek.

Yürürlükten kaldırılan 27.08.2003 tarihli ve 25212 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Okul Müdürünün Görev, Yetki ve Sorumluluğunun yer aldığı 60. maddesinde yer alan “… okulu düzene koymaya ve denetlemeye yetkilidir” ibaresi 26.07.2014 tarih ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan yeni yönetmelikte kaldırılmıştır.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI
YÖNETMELİĞİ

Müdür, görev, yetki ve sorumlulukları
MADDE 78-

(4) Müdürün görev yetki ve sorumlulukları şunlardır:

d) Öğretmenlerin performanslarını artırmak amacıyla her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ (26.07.2014 tarih ve 29072 sayılı)

Okul müdürünün görev, yetki ve sorumluluğu

MADDE 39 – (1) Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda diğer çalışanlarla birlikte müdür tarafından yönetilir. Müdür; okulun öğrenci, her türlü eğitim ve öğretim, yönetim, personel, tahakkuk, taşınır mal, yazışma, eğitici ve sosyal etkinlikler, yatılılık, bursluluk, taşımalı eğitim, güvenlik, beslenme, bakım, koruma, temizlik, düzen, nöbet, halkla ilişkiler ve benzeri görevler ile Bakanlık ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince verilen görevler ile görev tanımında belirtilen diğer görevlerin yerine getirilmesini sağlar.

Rehberlik ve denetim
MADDE 94 –
(Değişik:RG-10/7/2019-30827)

(1) Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarının eğitim, öğretim ve yönetim ile ilgili iş ve işlemlerine yönelik rehberlik ve denetim faaliyetleri, ilgili mevzuatı doğrultusunda denetlemeye yetkili olan birimlerce yürütülür.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ (Resmî Gazete Tarihi: 27 Ağustos 2003 Resmî Gazete Sayısı: 25212)
Okul Müdürünün Görev, Yetki ve Sorumluluğu

Madde 60 —
İlköğretim okulu, demokratik eğitim-öğretim ortamında diğer çalışanlarla birlikte müdür tarafından yönetilir. Okul müdürü; ders okutmanın yanında kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge, program ve emirlere uygun olarak görevlerini yürütmeye, okulu düzene koymaya ve denetlemeye yetkilidir. Müdür, okulun amaçlarına uygun olarak yönetilmesinden, değerlendirilmesinden ve geliştirmesinden sorumludur.

Kısacası lise olsun, ortaokul olsun hiçbir müdürün denetleme yetkisi yok. Lisede müdür rehberlik amaçlı izler, Ortaokul yönetmeliğinde müdüre böyle bir yetki bile verilmemiş.
Bazı müdürler olmayan yetkiyi öğretmenleri sindirmek, baskı altına almak için kullanıyor. o amaçla gelen müdürlerinizi uygun bir dille uyarın. Mobbing sayılır.

Son düzenleme:
hocam 6 .sınıflar 2. hafta bilgisayar birimleri şeması yanlış değil mi?
Evet hocam kullanıcı ile uygulama yazılımı kısmı yanlış yazılmış. Bir arkadaşımdan temin etmiştim. Düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Aktif olarak derse bir kaç yıldır girmiyorum.

Geri