5. sınıf Bilişim teknolojileri kitabı

Kodla Büyü

deniz774

Aktif Üye
arkadaşlar okula bu hafta kitaplar geldi fakat 5. sınıf seçmeli derslerin kitabını göndermemişler... nasıl işlenecek bu dersler?

ya hocam geçen kitaplar için okula müfettişler gelmişti 4+4 dolayısıyla adama sordum aynı soruyu , öğrenciler dersi seçti mi diyor? koskoca ülkede illaki seçen olacak .....

Konu: 5. sınıf Bilişim teknolojileri kitabı

deniz774' Alıntı:
ya hocam geçen kitaplar için okula müfettişler gelmişti 4+4 dolayısıyla adama sordum aynı soruyu , öğrenciler dersi seçti mi diyor? koskoca ülkede illaki seçen olacak .....

bizde seçilmedi hocam...müdür beyimizin deyimine göre konjektür şu an için kuran ve hz muhammedin hayatını seçmemiz gerektiğini söylüyor :!: dedi...vatana millete hayırlı olsun...haa bana şu soruyu sorabilirsiniz...
"neden itiraz etmedin"....
kusura bakmayın da eşşek yüküyle puan alıp 5 sene merkezde çalıştıktan sonra kasabaya norm fazlası olarak gidip bir de üstüne ders dilenemem...iyi aKşamlar

bizde seçilmedi hocam...müdür beyimizin deyimine göre konjektür şu an için kuran ve hz muhammedin hayatını seçmemiz gerektiğini söylüyor :!: dedi...vatana millete hayırlı olsun...haa bana şu soruyu sorabilirsiniz...
"neden itiraz etmedin"....
kusura bakmayın da eşşek yüküyle puan alıp 5 sene merkezde çalıştıktan sonra kasabaya norm fazlası olarak gidip bir de üstüne ders dilenemem...iyi aKşamlar[/quote]

yürü be :shock:

bizim müdür seçti velilerede formları imzallatı 2 tane 5. sınıf var idare bilgisayar dersine önem veriyor ama 11 saat ders var bölgedeki okullar küçük olduğu için 2-3 okul gezicem gibi formatörlük olmassa.kitap işi sorun ama hallederiz olmadı etkinlikleri kendimiz hazırlayacaz

formlara bakıyorum da herkes ders seçilmediği için şikayetçi bizim okulda ise en çok rağbet gören seçmeli ders oldu 6 7 8 lere de 1 er saat verilecek 5 ler zaten seçiyor allah bereket versin. tüm saatlerim dolacak gibi. 5 lerin kitabı yok plan yok ama benim düşüncem planı ve etkinlikleri normal 5. basamatka 4. basamakta olduğu gibi karışık yapmayı düşünüyorum. zaten sınıf düzeyine göre eğitici oyunlarla geçcek gibi. ee seçmeli ders her şey serbest

bizim okulda 5lerde seçilmedi. şimdilik yapacak bişeym yok velilere kaldı olay. zaten kitap da yok

Bizim okul ilçe deposu olarak kullanılıyor ve 5. sınıf kitabı yok. Ders seçildikten sonra gelecek deniyor ama laf işte...

bizim okulda cok büyük bi okul
yeni atandım. idareclerm saolsun 6 ve 7 de secmişler dersi 8+8=16 saat
formatörlük olur die 8 e medyayı secmişler
formatöelüğü de istemeyince (ek-2) işim 5. sınıfa kaldı bakalım kaç sınıf sececek?

8 saat secmeli ders icinde Kuran-i Kerim de seçilir, Siyer de seçilir, BT ve Yazilim da seçilir. Başka bir derste seçilir. Kalan 4 saat ne secilidi siz ona bakın.

kitap yok ki gelsin. kitap yazmak yazdırmak zordur. hele ki önemsenmeyen bır ders kitabı formalite icabı yazılacaktır. Bir kaç özverili öğretmen bularak onları insafsızca çalıştıracak, yeterli zaman vermeyecek, sayfa sınırlamasını çok katı yapacak, telif hakkı ödememek için eski kitabın sadece %30unu değiştirecek çalışma ile bir şeyler ortaya konacak. hatta kitabın editörleri (akademisyen olacaktır bunlar) kitapları doğru düzgün göremeyecek istedikleri düzeltmeleri yaptıracak zamanı bulamayacaklardır.

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı
SAYI:150
TARİH:05.09.2012
KONU: Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı
ÖNCEKİ KARARIN
SAYI:
TARİH:
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 03.09.2012 tarih ve 14975 sayılı yazısı üzerine Kurulumuzda görüşülen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 5. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,
Söz konusu programa göre ders kitabı hazırlanmaması,
Kurulumuzun 28.08.2006 tarihli ve 347 sayılı kararı ile kabul edilen İlköğretim Seçmeli Bilgisayar Dersi (1-8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 1-5. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılması
kararlaştırıldı.
Ömer DİNÇER
Millî Eğitim Bakanı

n_gunes' Alıntı:
T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı
SAYI:150
TARİH:05.09.2012
KONU: Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı
ÖNCEKİ KARARIN
SAYI:
TARİH:
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 03.09.2012 tarih ve 14975 sayılı yazısı üzerine Kurulumuzda görüşülen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 5. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,
Söz konusu programa göre ders kitabı hazırlanmaması,
Kurulumuzun 28.08.2006 tarihli ve 347 sayılı kararı ile kabul edilen İlköğretim Seçmeli Bilgisayar Dersi (1-8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 1-5. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılması
kararlaştırıldı.
Ömer DİNÇER
Millî Eğitim Bakanı

Bgün bizim okula yaşayan diller ve lehçeler(Kürtçe) için zazaca ve Kurmanci olarak düzenlenmiş ders kitabı geldi. Bilişim ve Yazılım kesin gelmeyecek mi acaba? Onu nasıl yetiştirmişler?

hocam bilişim teknolojileri yazılım dersininin klavuz kitabı çalışma kitabı olmayacak kurul kararı var.Sadece öğretim programı var ttkb nin sitesinde bulabilirsin

Geri