5. Sınıf Bilişim Teknolojileri Yıllık Plan [Yeni Öğretim Programı]

Kodla Büyü

radicalbrain

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba yeni öğretim programına uygun yıllık planımızı hazırladım. Plan code.org ve scratch ağırlıklı. (ikinci dönemin tamamı)

Müfredata baktığımız zaman Etik ve Güvenlik ünitesi gereksiz uzun tutulmuş. (4 hafta)
Bilgisayar sistemleri, kelime işlemci ve sunu programlarına ise yeterli süre verilmemiş. Yine de ben bu süreleri esneteceğim. Sanırım bunu yapmalarının sebebi ise bilgisayar laboratuvarı ihtiyacını ortadan kaldırmak ya da batıdaki öğrenci seviyesine göre düzenlenmiş olabilir.

Kıssadan hisse yeni öğretim programına uygun plan aşağıdadır. umarım işinize yarar:

Ekli dosyalar

• 5 Yillik Plan.rar
    24 KB · Görüntüleme: 1,622
hocam yanılıyorsunuz 3 hafta :)

yok hocam dogru demisim 8 saat ayrilmis. :)

saat.jpg

rica ederim planla ilgili sıkıntı yaratacak yerler için de dönüt sağlarsanız sevinirim. :)

Arkadaşlar mufredattaki surelere uymak zorunda miyiz kelime işlemci ve sunu kısmı sureleri az. Önceki senelerde süreler belirtilmiyordu. Kendimize göre ayarlasak sorun olur mu

Hocam planınız çok güzel olmuş emeğinize sağlık. 6. sınıflar içinde plan hazırladınız mı?
yeni mufredat bu sene sadece 5. siniflarla baslicagimiz icin hazirlamadim. ama benim zaten gecen seneki planim buna benzerdi. 6. siniflar icin bilgisayara genel giris hatirlama yaptiktan sonra excel ile baslicam.

hocalarım okulun ilk haftası 5.sınıflara
• Bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramları tanımlar.

• Geçmişten günümüze bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişimi fark eder.

• Bilişim teknolojilerinin gelişimine katkı sağlayan bilim insanlarını tanır.

• Bilişim teknolojilerini günlük yaşamdaki kullanım amaçlarına göre sınıflandırır.

• Bilişim teknolojilerinin günlük yaşamdaki önemini tartışır.

5 kazanımı 2 saatte nasıl veririz .?

Hocam elinize sağlık fakat ben açamıyorum rar dışına çıkarmayı denedim yine olmadı rica etsem bana mail üzerinden gönderebilir misiniz?

hocalarım okulun ilk haftası 5.sınıflara
• Bilişim teknolojilerine ilişkin temel kavramları tanımlar.

• Geçmişten günümüze bilgi ve iletişim teknolojilerindeki değişimi fark eder.

• Bilişim teknolojilerinin gelişimine katkı sağlayan bilim insanlarını tanır.

• Bilişim teknolojilerini günlük yaşamdaki kullanım amaçlarına göre sınıflandırır.

• Bilişim teknolojilerinin günlük yaşamdaki önemini tartışır.

5 kazanımı 2 saatte nasıl veririz .?

5 değil 6 hatta, arkadaş birisini kazanımda değil de etkinlikler bölümüne almış. Geçen yıl belki de 6 saatte anlattığım konuları, hele de ilk gün tanışma, kitap dağıtımı gibi şeyler de olacağından kalan 1 saatte nasıl anlatacağım bilemiyorum.

Plan güzel ve düzenli olmuş, elinize sağlık.

Geri