5. Sınıf Scratch Uygulamaları

Kodla Büyü
CeM_G' Alıntı:
Bu oyunda öğrencimin kendisinin kodladığı bir oyun. Meyve toplama oyunu. Tabi ki eklemelerle dahada geliştirilebilir.
hocam çek güzel olmuş. öğrenciniz kaçıncı sınıf acaba. benim 5-6 sınıf ööğrenciler daha kolay çalışmalarda bile zorlanıyor

ysartemur' Alıntı:
CeM_G' Alıntı:
Bu oyunda öğrencimin kendisinin kodladığı bir oyun. Meyve toplama oyunu. Tabi ki eklemelerle dahada geliştirilebilir.
hocam çek güzel olmuş. öğrenciniz kaçıncı sınıf acaba. benim 5-6 sınıf ööğrenciler daha kolay çalışmalarda bile zorlanıyor

Hocam 6.Sınıf öğrencisi. 2. dönem başından beri anlatmaya başladım scratch, fakat ilk dönem sonunda kabaca bilgi vermiştim ve Scratchı indirip kurun evde kurcalayın biraz demiştim. Bir kaç tane öğrenci sağolsun ilgilenip biraz uğraşmışlar. Bu uygulamada onların çalışmaları. Benden sürekli fikir istiyor yaptığı uygulamayı bitirdikten sonra. Şimdi ne yapabilirim diye soruyor :D Bende yönlendiriyorum. Boş vakitlerimizde de beraber çalışıyoruz. Herkesten aynı performansı bekleyemeyiz tabiki ama bir kaç tane böyle meraklı ve ilgili öğrencinin olması bizi de mutlu ediyor. Bende derslerde çok zorlamıyorum çocukları ama böyle öğrencilerle arada çalışmalar yapıyoruz. İnşallah devamı gelecek :D

çok iyi valla ne yalan söyleyim doğumizniydi çocuktu derken ben scratch öğrenemedim bir türlü.uzak kaldım bu programdan ama bunları gördükçe seneye ilk işim öğrencilerime bu programı anlatmak olcak.tabi önce kendim öğrencem :oops:

sınavda yaptırmayı düşündüğüm orta zorlukta bir uygulama

Ekli dosyalar

• sınav 2016 2.1.rar
    218.2 KB · Görüntüleme: 139
uygulama sorusu. zor olur mu diye düşünmüştüm öğrenciler takır takır yaptı

Ekli dosyalar

• 2016 sınav.rar
    176.5 KB · Görüntüleme: 120
  • sınav 2016 2.1.rar
    218.2 KB · Görüntüleme: 126
@ramo87 hocamızın çalışmasından esinlenip düzenleme yaptım. güzel bir çalışma oldu. arşivde durdun diye buraya ekliyorum.

Ekli dosyalar

• basket.rar
    137.8 KB · Görüntüleme: 136
Bu da benden olsun. Yumurta yakalama oyunu..

Ekli dosyalar

• YUMURTA YAKALAMA.rar
    350.5 KB · Görüntüleme: 79
ysartemur' Alıntı:
3 dk da yapabileceğiniz zevkli güzel bir oyun.
muabote hocamızın çalışmasından esinlendim. teşekkürler muabote hocam

hareket+ algılama +eğer
Arkadaşlar bu oyundaki kırmızı çubukları nasıl aşağı yukarı hareket ettiriyoruz?

Geri