5. siniflardan dersim alınmış

Kodla Büyü

gelişimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar imam hatip ortaokulda bilisim ogretmeniyim ve 5.siniflardan dersim alinmis bu nasil oluyor yonetmelik degisti de benim haberim mi yok

Hocam imam hatiplerde 5 sınıflarda yabancı dil ağırlıklığa geçildi. O sebeple bilişim yok ( sadece bilişim değil müzik resim beden de yok ) 6 sınıfta normal devam bilişim var

Çok ilginç. Sadece imam hatip ortaokullarında olan bir durum mu acaba?

Hangi ilde görev yapıyorsunuz hocam? Ben de pilot bölgelerde 5. sınıflarda ingilizce ağırlıklı olacak diye biliyorum...

Durum şöyle imam hatipler istedikleri takdirde yabancı dil ağırlığı bu yıl açabiliyor. Örnek 5 tane normal 2 tane yabancıl dil ağırlı 7 sınıf açıyor. İmam hatiplerde arapça olayı olduğu için pilot uygulama veya karar alınmasını beklemelerı gerekmiyor. Zaten bunu yapma hakları var isterlerse tabii okulda yeterli arapça hocası varsa açıyorlar
not ingilizce şart değil isteyen arapça açıyor

gelişimci' Alıntı:
Arkadaslar imam hatip ortaokulda bilisim ogretmeniyim ve 5.siniflardan dersim alinmis bu nasil oluyor yonetmelik degisti de benim haberim mi yok

hocam hangi ildesiniz? size ne dediler nasıl öğrendiniz dersin alındığını?

berk0102' Alıntı:
Durum şöyle imam hatipler istedikleri takdirde yabancı dil ağırlığı bu yıl açabiliyor. Örnek 5 tane normal 2 tane yabancıl dil ağırlı 7 sınıf açıyor. İmam hatiplerde arapça olayı olduğu için pilot uygulama veya karar alınmasını beklemelerı gerekmiyor. Zaten bunu yapma hakları var isterlerse tabii okulda yeterli arapça hocası varsa açıyorlar
not ingilizce şart değil isteyen arapça açıyor

hocam yabancı dil ağırlıklı sınıf açıldığında bilişim dersi olmuyor mu imam hatip ortaokullarında?

buyur burdan yak :!: siz hala uyumaya devam edin sayın bilişim öğretmenlerim facebook bilişim öğretmenleri platformuna aman ha üye olmayın etkinliklere katılmayın olur mu :!: bize yapılanlar az bile

30 saat derse gir üstüne bir de okulun tüm tamir onarım bakımını yap tum torenler ıcın materyal hazırla tky yap stratejık plan yap.
3 yıl once ne guzel derse girmez odamız olur okulun bu işleri ile ilgilenir nöbet tutmaz sınıf öğretmenliği yapmaz sınav kağıdı ile uğraşmazdık.
Halen aklım bu ders ders diye bu forumda söylenenleri anlamıyorum. Ya bunla okullarında hiç kasayı ordan oraya taşımak ne görmemişler. Ya da her nasılda bu işlerden yırtıyorlarda ders ders diyorlar.
Çevremde o kadar çok kişi varki bilişimci ders kalkısın diyen. İlginç...

bakalım daha neler gorecegiz.

berk o gunleri bende ozluoyurum derse girip birde amelelik yapıyorum okulda resmen bu bty dersi ile ama norm için ders sart malesef

tamam benim de isteğim zaten BTR normu . Elbette bu iş sadece görevlendirme ile olmaz ama bu işi bir halledebilseler her okula bir btr normu süper olucak . Hem atama bekleyenler atanacak hemde bizler adaleti bulucaz . Okularda en fazla çalışan hep bilgisayarcı en az ek ders alan ise yine bilgisayarcı. Her iş bize bakıyor yemin ediyom bıktım artık sınıfta öğrecilere siz oturun beni mudur çağırıyor bilgisayarı yıne bozulmuş demekten

berk0102' Alıntı:
30 saat derse gir üstüne bir de okulun tüm tamir onarım bakımını yap tum torenler ıcın materyal hazırla tky yap stratejık plan yap.
3 yıl once ne guzel derse girmez odamız olur okulun bu işleri ile ilgilenir nöbet tutmaz sınıf öğretmenliği yapmaz sınav kağıdı ile uğraşmazdık.
Halen aklım bu ders ders diye bu forumda söylenenleri anlamıyorum. Ya bunla okullarında hiç kasayı ordan oraya taşımak ne görmemişler. Ya da her nasılda bu işlerden yırtıyorlarda ders ders diyorlar.
Ders istemiyorsanız derse girmek istemiyorsanız kendinize Öğretmen demeyin.Keşke öğretmenlik seçmeseydiniz.teknik servis olsaydınız.Bizler Bilişim Öğretmeniyiz.Her şeyden önce amacımız öğretmek.tamirci olmak değil.yazık ki ne yazık...

15 seneden fazladir formatorluk var.okullara akilli tahtalar geliyo.meb burokratlari ogretmenler caga uydursun dusuncesindeler.sizler halen bir kosede 2 3 pc tamir edelim ek dersi full alalim pesindesiniz. bir ogretmen (maasini devletten alan herkes) dersin haricinde yapilan ufak tefek islerden gocumasin.bizler bu sekilde dersimize sahip cikarsak diger ogretmenler zaten temel bilgisayar bilgilerini ogrenmek zorundalar

berk0102' Alıntı:
tamirciliğe ne meraklıymışsın teknik servis aç arkadaş.nerden biliyorsun rahat olduğumuzu kasa tasımadıgmızı dağıtılmış ve resmiyette kapatılmış 10 tane bilgisayar olan labı 24+1 yaptım yetiştirme kursumuda açtım velilerede açaçacım labıma dersime sahip çıktım çıkacağımda.derse girmekten boş zamanlarda labıma bakım yapmaktan gocunmuyorum!ne zaman mücadele edelim dersimiz 7-8lerde zorunlu olsun dense sen hortluyorsun sahi sanal ortam ya gerçekten bilişimci oldugundanda şüphe ediyorum :!: amacın ders kalksın diye algı yaratmaksa boş iş peşindesin herkesin gözü açıldı zorunlu ders olmadan norm olmadığını zorunlu ders olmadan yetiştirme kursu açıp x2 ekders alınmadığını her bilişimci bilir

vikvik' Alıntı:
berk0102' Alıntı:
tamirciliğe ne meraklıymışsın teknik servis aç arkadaş.nerden biliyorsun rahat olduğumuzu kasa tasımadıgmızı dağıtılmış ve resmiyette kapatılmış 10 tane bilgisayar olan labı 24+1 yaptım yetiştirme kursumuda açtım velilerede açaçacım labıma dersime sahip çıktım çıkacağımda.derse girmekten boş zamanlarda labıma bakım yapmaktan gocunmuyorum!ne zaman mücadele edelim dersimiz 7-8lerde zorunlu olsun dense sen hortluyorsun sahi sanal ortam ya gerçekten bilişimci oldugundanda şüphe ediyorum :!: amacın ders kalksın diye algı yaratmaksa boş iş peşindesin herkesin gözü açıldı zorunlu ders olmadan norm olmadığını zorunlu ders olmadan yetiştirme kursu açıp x2 ekders alınmadığını her bilişimci bilir
hortlamak mı !!!!
neyse tamam sustum.. bundan sonrada hiç bir şey yazmam , peki size başarılar . Bu platformda düşüncemi söylmekte suçsa zaten anlamı yok burda bir şeyler yazmanın .Sanki ben karar veriyom derslere neyse yaa boşver ne desem hata ....

e-konferans' Alıntı:
http://ttkb.meb.gov.tr/www/haftalik-ders-cizelgeleri/kategori/7

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayınladığı Haftalık Ders Çizelgelerinde bir değişiklik olmamış.

İmam Hatip Ortaokullarında Yabancı Dil Ağırlıklı 5.Sınıflarda Bilişim Dersi yokmuş bu nerede yazıyor?

e-konferans' Alıntı:

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayınladığı Haftalık Ders Çizelgelerinde bir değişiklik olmamış.

Hocam zaten ders çizelgeleri altındaki açıklamalara bakarsanız söz konusu durumun açıklaması var.
İsteyen okullar pilot okul olmadan da uygulayabiliyordu.
Burada bazı değişiklikler yapılacak hazırlık sınıfı için.

İMAM HATİP ORTAOKULU ÇİZELGE AÇIKLAMASI
MADDE 4. Beşinci sınıfta Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak
bilgisi, yabancı dil, Kur’an‐ı Kerim, Arapça, Hz. Muhammed’in Hayatı ve temel dinî bilgiler
derslerini (29 ders saati) almak kaydıyla, imkân ve  şartları uygun olan okullarda isteğe
bağlı ve zorunlu ders saatine ilave olarak haftada 7 ders saatine kadar yabancı dil veya
Kur’an‐ı Kerim dersi verilebilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır
bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş  ve
uygulanmakta olan yabancı dil ve Kur’an‐ı Kerim dersi öğretim programlarına dayalı
olarak dersin zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

ORTAOKUL ÇİZELGE AÇIKLAMASI
MADDE 6 Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak
Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak
kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine
kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin
hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve
uygulanmakta olan yabancı dil dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre
öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

yesimim2000' Alıntı:
e-konferans' Alıntı:

Hocam zaten ders çizelgeleri altındaki açıklamalara bakarsanız söz konusu durumun açıklaması var.
İsteyen okullar pilot okul olmadan da uygulayabiliyordu.
Burada bazı değişiklikler yapılacak hazırlık sınıfı için.

İMAM HATİP ORTAOKULU ÇİZELGE AÇIKLAMASI
MADDE 4. Beşinci sınıfta Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak
bilgisi, yabancı dil, Kur’an‐ı Kerim, Arapça, Hz. Muhammed’in Hayatı ve temel dinî bilgiler
derslerini (29 ders saati) almak kaydıyla, imkân ve  şartları uygun olan okullarda isteğe
bağlı ve zorunlu ders saatine ilave olarak haftada 7 ders saatine kadar yabancı dil veya
Kur’an‐ı Kerim dersi verilebilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır
bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş  ve
uygulanmakta olan yabancı dil ve Kur’an‐ı Kerim dersi öğretim programlarına dayalı
olarak dersin zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

ORTAOKUL ÇİZELGE AÇIKLAMASI
MADDE 6 Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak
Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak
kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine
kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin
hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve
uygulanmakta olan yabancı dil dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre
öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

ne demek oluyor yani dersimiz kaldırıldı mı hocam?

berk0102' Alıntı:
hortlamak mı !!!!
neyse tamam sustum.. bundan sonrada hiç bir şey yazmam , peki size başarılar . Bu platformda düşüncemi söylmekte suçsa zaten anlamı yok burda bir şeyler yazmanın .Sanki ben karar veriyom derslere neyse yaa boşver ne desem hata ....

evet hortlama arkadaşım içimizde 6 yılda 7 okul değiştirenler var norm fazlası olmamak için, lazım olduğunda tayin olabilmek için ders şart. sen devlet olsan iki bilgisayar tamir eden, okulun üç beş işini yapan birine kadro verir misin? sanki bilişimci olmayan okularda işler yürümüyor kendi rahatını düşünüyorsun

zodiac' Alıntı:
ne demek oluyor yani dersimiz kaldırıldı mı hocam?

Hazırlık sınıflarının haftalık ders çizelgesi kesinleşmedi ancak mevcut imamhatip ortaokul ve ortaokulların haftalık ders çizelgesi açıklamalara göre açılacak olan sınıflar için malesef.

Geri