5. sınıflardan dersim kaldırılmış

Kodla Büyü
Başka öğretmene verilmiştir belki hocam. Seçmeli bir ders değil ki okul idaresi kafasına göre kaldırsın 5. sınıfta

5 ve 6. sınıflarda zorunlu ders. Seçmemiş olma gibi bişey söz konusu olamaz yani hocam. Muhtemelen arkadaşın da dediği gibi 5.sınıfları başka birine vermişlerdir.

yok hocam ders programından dolayı belli ondan sordum sadece 6 lar var ve başka bilgisayar dersi yok :-1:

ya kusura bakma ama şimdihem çok güldüm hemde çok kızdım. kardeşim dersinin seçmelimi zorunlumu olduğunu bilmiyormusun? sizin dünyadan haberiniz yok yahu. internet denen bir şey var az araştır bak, sen bilmeyeceksinde kim bilecek. valla okulfalan sorma bunu makara yaparlar arkana teneke bağlayıp koştururlar. yeni öğretmen bile olsan bu sorulacak şey değil. kusura bakmayın ama olmaz böyle şey....

aynen ben de bu genç öğretmenleri anlamıorm bide bilgisayar öğretmeni hem de araştırsana kardeşim 5.sınıflarda 2 saat zorunlu kaldıramaz kafasına göre yumrunu vursana masaya başka öğretmene de veremez sen varken bu ne ya senin adına ben üzüldüm gidecem posta koyacam müdüre valla bu kadar ezik olmayın kardeşim ya

bilişim öğretmeni araştırmalı o idareci kadar sende suçlusun arkadaşım kusura bakma.

narenciye' Alıntı:
yok hocam ders programından dolayı belli ondan sordum sadece 6 lar var ve başka bilgisayar dersi yok :-1:

Sayın hocam eminim ki yanlışlığınız var ya da ortada bir yanlış anlaşılma var. Siz 5.sınıftan matematik ya da Türkçe dersini kaldırabilir misiniz? tabi ki hayır. Bilişim teknolojileri dersini de kaldıramazsınız. Zorunlu olan bir ders programda gözükmüyor diye bir şey olamaz. İdare ile görüşüp sorun bakalım ders hiç mi yok, yoksa size mi yok ?

ceyhun51' Alıntı:
narenciye' Alıntı:

Sayın hocam eminim ki yanlışlığınız var ya da ortada bir yanlış anlaşılma var. Siz 5.sınıftan matematik ya da Türkçe dersini kaldırabilir misiniz? tabi ki hayır. Bilişim teknolojileri dersini de kaldıramazsınız. Zorunlu olan bir ders programda gözükmüyor diye bir şey olamaz. İdare ile görüşüp sorun bakalım ders hiç mi yok, yoksa size mi yok ?
şakire ders yok. :mrgreen:
şaka bir yana okul idaresine hemen bir dilekçe yazıp durumu düzeltmelerini isteyin hocam.

suckan10' Alıntı:
ya kusura bakma ama şimdihem çok güldüm hemde çok kızdım. kardeşim dersinin seçmelimi zorunlumu olduğunu bilmiyormusun? sizin dünyadan haberiniz yok yahu. internet denen bir şey var az araştır bak, sen bilmeyeceksinde kim bilecek. valla okulfalan sorma bunu makara yaparlar arkana teneke bağlayıp koştururlar. yeni öğretmen bile olsan bu sorulacak şey değil. kusura bakmayın ama olmaz böyle şey....[/quot :p

ben en son yayınanan şu çizelgeye sahibim ama olur ya bu sene yeniden mi yayınlandı diye sordum. hani her sene bişeyler değişiyor ya bizim derste onun için sayın hocam siz böyle yorumlar yapıp kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz bence :-1: :-1:

hastasıyız dede' Alıntı:
ceyhun51' Alıntı:
narenciye' Alıntı:

şakire ders yok. :mrgreen:
şaka bir yana okul idaresine hemen bir dilekçe yazıp durumu düzeltmelerini isteyin hocam.

hocam çizelgede başka bilişim dersi yok o sebeple bende belirttim bu ders zorunlu idare bunu bu şekilde bölemez hiç yok yani diye belirttim ama tabi idareyle henüz konuşmadım bana da yeni haber geldi sorunçta ben orada görevlendirmeyim

botecii00' Alıntı:
bilişim öğretmeni araştırmalı o idareci kadar sende suçlusun arkadaşım kusura bakma.
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

kabahat sizle paylaşanda zaten, bende biliyorum seçmeli olmadığını daha cuma günü 5. sınıfların rehberlik toplantısında onlarca veliyle dersin seçmeli olmadığını sınava tabi olduğunu ve kitabının bulunmamasından dolayı çocukların baya bir yazı yazacağını uzun uzun anlattım...

goldenboy' Alıntı:
aynen ben de bu genç öğretmenleri anlamıorm bide bilgisayar öğretmeni hem de araştırsana kardeşim 5.sınıflarda 2 saat zorunlu kaldıramaz kafasına göre yumrunu vursana masaya başka öğretmene de veremez sen varken bu ne ya senin adına ben üzüldüm gidecem posta koyacam müdüre valla bu kadar ezik olmayın kardeşim ya

düzeltiyorum ben programdan 1 2 sat önce başka bir arkadaşın haber vermesiyle haberdar oldum, ve yeni yayınlanan durum mu var bulamadım sordum ne meraklıymışsınız zayıf gördüm ezeyim fikrine :x

sorumu geri alıyorum tamam mı cevap yazmayın :verymad:

Arkadaslar kaymakamligin talimatiyla okulimuzda yogunlastirilmis ingilizce egitim veriliyor.TurkceMatDin Sosyal Fen gibi derslerin disindaki dersler kaldirilabiliyor.ya nikulumuzda birkac yildir 5. sonifflarda BT detsi yok. Talim terbiyede bununla ilgili bir madde var. Belki arkadasin problemi bundandir(cepten yaziyorum kelime hatalari oldu idate edin)

piyemi' Alıntı:
Arkadaslar kaymakamligin talimatiyla okulimuzda yogunlastirilmis ingilizce egitim veriliyor.TurkceMatDin Sosyal Fen gibi derslerin disindaki dersler kaldirilabiliyor.ya nikulumuzda birkac yildir 5. sonifflarda BT detsi yok. Talim terbiyede bununla ilgili bir madde var. Belki arkadasin problemi bundandir(cepten yaziyorum kelime hatalari oldu idate edin)
malesef böyle bir konu var ve forumda baya bir tartışılmıştı geçen sene, okulunuzda böyle bir uygulamaya kim nasıl karar verdi, uygulanması yada uygulanmaması için gerekli şartlar neler, bu konular hakkında geniş bilgi verebilirmisiniz hocam.

hastasıyız dede' Alıntı:
piyemi' Alıntı:
malesef böyle bir konu var ve forumda baya bir tartışılmıştı geçen sene, okulunuzda böyle bir uygulamaya kim nasıl karar verdi, uygulanması yada uygulanmaması için gerekli şartlar neler, bu konular hakkında geniş bilgi verebilirmisiniz hocam.
Bu çok önemli bir konu. Çünkü norm sıkıntısınıda beraberinde getiriyor. İlçede zümre kararıyla yoğunlaştırılımış ingilizce eğitim kararı alınıyor ve kaymakamın onayı ile bu uygulanabiliyor. Bulunduğum yerde direk kaymakam böyle bir uygulamaya geçin demiş ve geçilmiş.

piyemi' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
piyemi' Alıntı:
Bu çok önemli bir konu. Çünkü norm sıkıntısınıda beraberinde getiriyor. İlçede zümre kararıyla yoğunlaştırılımış ingilizce eğitim kararı alınıyor ve kaymakamın onayı ile bu uygulanabiliyor. Bulunduğum yerde direk kaymakam böyle bir uygulamaya geçin demiş ve geçilmiş.
zümre kararı derken hangi zümreler karar veriyor yoğunlaştırılmış ingilizce dersine, kaymakam hangi şartlara göre olur veriyor, herşey havada ve gerçekten çok önemli bir konu derneğimizin bu konuyada ele atması gerekiyor!

idareyle görüştüm
evet arkadaşların dediği gibi ağırlıklı olarak ingilizce dersleri seçilmiş 5 lerde bu sebeple sadece 6 lara dersim var.

piyemi hocama teşekkür ederim. :+1: aynen yazdığı gibi olmuş. bende ilk kez duydum o sebeple bilmediğimden konuyu açmıştım.

Geri