5. sınıflardan dersimiz gidiyor (bi bakın buraya)

Kodla Büyü
Hocam her platform da dersimiz ne yazık ki arka planda . Biraz da bizden kaynaklanıyor örgütlenemiyoruz . Oysaki en önemli ders bizim dersimiz taş devrinde değiliz bilişim çağındayız...

Bizim için yapılacak tek şey normdan bağımsız her okula BTR olarak görevlendirmek ya da atamak.. Eğer EBA, Fatih, Dyned vb. gibi projelerin sağlıklı yürütülmesi isteniyorsa derslerden muaf tutup sadece teknik bilgi konularında eğitmenlik-danışmanlık yapalım..
Okullardaki rehber öğretmenler gibi bir model.. Bu sayede okulun bütün işlerini yaparken en azından görev tanımımız net olur... ve her yıl ders tamamlama, norm fazlası olma korkusundan da kurtulur stres yaşamayız.. Sefa Bey bence bunu önerin onlar da kurtulsun biz de...

Bizim için yapılacak tek şey normdan bağımsız her okula BTR olarak görevlendirmek ya da atamak.. Eğer EBA, Fatih, Dyned vb. gibi projelerin sağlıklı yürütülmesi isteniyorsa derslerden muaf tutup sadece teknik bilgi konularında eğitmenlik-danışmanlık yapalım..
Okullardaki rehber öğretmenler gibi bir model.. Bu sayede okulun bütün işlerini yaparken en azından görev tanımımız net olur... ve her yıl ders tamamlama, norm fazlası olma korkusundan da kurtulur stres yaşamayız.. Sefa Bey bence bunu önerin onlar da kurtulsun biz de...
En mantıklısı bence de...

Arkadaşlar bu yönde bir başvurumuz oldu. Ama ne yazık ki Talim Terbiye kurulu Kabul etmiyor. Mezun olunan alan karşısında böyle bir seçenek olmadığı için
uygun değil diyor.

müdür seslendi uzaktan dengem al takımları...
ben mebin yerinde olsam okullara 2500 tl maaşla teknik servis ve danışman atarım
hem ekders hemde daha fazla maaş ödemekten kurtulurum
kitapmış,atamaymış, yollukmuş vs bir sürü dertten kurtulurum.(meb bu kısmı dikkate almasın)
neyse konu dağılmasın
hazırlık sınıfına hazırlanmamız lazım.
gelirse yine bizi zor günler bekliyor.

her bu tarz başlığa aynı şeyi yazıyorum yine yazayım... bu tarz şeyleri sıkıntı yapacağınıza, BTR görevlerini bırakın. Bırakmakla da yetinmeyin, görevlerinizi bilin. 1) derse girmek 2) nöbet tutmak 3) kulüp/rehberlik hangisi verilirse onu yapın.. geriye kalan hiçbir şey göreviniz/görevimiz değil, öğretmenlere yardımcı da olmayın, acil bir iş olduğunda(bilişimle ilgili) hemen önden önden koşturup gitmeyin... kısaca korkmayın, dik durun.. Bu şekilde 3-4 sene devam ettirsek mecburen bir çözüm bulmak zorunda kalacaklar.. Bulmazlarsa bizene biz sadece görevlerimizi yaparız olur biter... siz kendinizi köle olarak kullandırttığınız sürece bu işler düzelmeyecek.. 15 yıldır öğretmenim, 15 yıldır gram ilerleme yok... Bugün okulunuz rahat diye veya parayı ihtiyacım var diye sesiniz çıkmıyor ama yarın okulunuzu değiştirmek zorunda kalınca ses çıkmaya başlıyor...

Bakınız liselerde İngilizce dersi 2 saat azaltıldı, ne yapıldı peki o 2 saat 1 saati görsel sanatlar/müzik dersi yapıldı kalan 1 saatte SEÇMELİ DERSLERE katıldı.. Yani adamların umurunda bile değil, o 1 saati bile zorunlu yapsalar en azında bir umut var derdik ama üzgünüm...

Hocama katılıyorum . Ders dışında şuan bizim istihdamımızı sağlayacak bir durum yok ortada . Tekli eğitime geçildiğinde muhtemelen küçük okullarda sınıf sayıları da azaltılacak ben de seneye aynı durumu yaşayacağım. norm konusunda 2 seneye kadar sıkıntım yok . Şuan açılan sınıflara baktığımda ama her an topun ağzında görüyorum kendimi 2010 yılında yaşadığım duruma gelme ihtimali hatırlamak istemiyorum bir senede 3 okul değiştirdim.

2010 eylem yaptık. Bir sürü başvuru bir sürü müracaat neyse en sonunda dersi geri getirdik. Durum farklı bir versiyon ile aynı sürece doğru gidiyor. Önlemi almak lazım yine birliktelik şart

Arkadaşlar iletişim kısmına muhakkak mail veya telefon yazın geri dönütler sağlamak için bazı arkadaşlar bu alanı boş bırakıyorlar.
iletişim sağlayamayız.

Bir arkadaşımız adaylık sorununu bugün bizzat Ankara'dan çözdüm. Ataması yapıldıktan sonra göreve başlamamış askere gitmiş . sonra geldiğinde sistem değiştiği için Araf ta kalmış . Kendi sendikası sahip çıkmamış sorunu 6 aydır çözememişler. Bugün git yarın gel muhabbeti ... Ben bugün işini üst makamlardan hal ettim. Aralıkta sınava girecek . Hocam ne istersen alayım diyor. Dua et dedim yeter . Bir de sana sahip çıkmayan sendikadan ayrıl bize üye ol dedim. Üyesi çok olan sendikalar için bazı konular önemli değil. En fazla bir üye kayıp ederim der . Onun için iletişim kısmı önemli....
Çözülebilecek bir sorununuz varsa silsile yolu ile çözemiyorsanız üyemiz olmasanız da yardımcı olmaya çalışırız...

Merhaba arkadaşlar şuan norm fazlası sayısı 42 olmuş . Hemen her ilden var ama her ilde bir iki tanıdığınız form da olmayan arkadaşlara da haber verin www.idealegitimsen.org sitemizden de giriş yapabilirler. arkadaşlar
sayının az olması her zaman negatif tir görüşme ve başvurular için unutmayalım...

Bugün bakanın konuşmasını dinledim. Pilot uygulama konusunda diyor ki uygulama başarılı olursa başlayacağız diyor.
İşimiz yine şansa kalacak yaa bu uygulamanın tutmaması için dua edeceğiz. Yada birlik olup ses getireceğiz....

En son Konyadan bir arkaşımız bilgilerini yollamış . Bu başlığı güncel tutmaya çalışıyorum. Arkadaşlar .
En azından 621 okul diyor bakanımız bunun yarısı norm fazlası olmuştur. Şimdilik 300 kişiye ulaşmamız gerekiyor en azından

bu dersi istemeyip btr olsun sadece diyen arkadaşları ANLAYAMIYORUM. Ben dersimide isterim normumuda. Btr ye göre norm verselerde dersimi isterim.

Ciddi ciddi artık bizim bölümün kapatılması ve derslerin kaldırılmasını istiyorum. Karşılığında bizi de tekniker sıfatıyla kadro değişikliğine tabi tutup rahatlatsınlar.Nedir bu arkadaş...İşten de, okuldan da, bilgisayardan da soğudum...

özel okullar şuan kodlama modlama ile öğrenci kapma peşine düştü.
Devlet okulları ne zaman kavrayacak bu durumu göreceğiz...

sefa hocam ben ismimi yazdım şuan norm fazlası değilim ama seneye 5. sınıflarda ders olsa bile norm fazlası olacağım. Haberiniz olsun

Arkadaslar bende değilim hata seneye de değilim. Ama şartlar ne olur bilemeyiz. Yapacağımız tüm girişimler sadece dersimizin geleceği için olacak

Geri