Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

5. sınıflardan dersimiz gidiyor (bi bakın buraya)

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında hastasıyız dede tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sefatetik

sefatetik Süper Üye Süper Üye

seneye norm fazlası olursak dersler gittiğinde o zaman anlaşılır her şey . Şimdi erken daha
    dua edin de pilot uygulama başarı sağlamasın . Başka bir şey demiyorum..

2. sefatetik

Bana şu olsun bu olsun diyen arkadaşlara teklifim var ben MEB görüşmeye gittiğimde beraber gidin. sorunları
    direk iletelim. Gideceğim tarihi size bir hafta önceden bildireceğim. Ama çoğu kişi burada sadece yazar iş uygulamaya
    geldimi kimseyi bulamasın. DYK için gittiğimde ki gibi ...

3. sefatetik

4. collision

collision Seçkin Üye Seçkin Üye

Sefa hocam kac kisi oldu ben izmir karabaglar dan doldurmuştum

5. sefatetik

Hocam şuana kadar 65 kişi inanin sayı çok az yaa arkadaşların haberi yok
    yada umursanmıyor ne diyebilirim .

6. sefatetik

Bir kişide olsa ben resmi başvuruyu yapacağım . Sonuçta bende bilişim öğretmeniyim.
    her olumsuzluk beni de kapsar .. Bu başvuru sayfasını paylaşırsak en azından daha çok kişiye ulaşırız

7. sefatetik

sayının az olması bizi zora sokar . diyecekler ki 4+4+4 binlerce kişiyi istihdam ettik 65 kişiyi mi istihdam edemeyeceğiz diyecekler.

8. sefatetik

gökhan hocam siz 52 . sıradasınız...
    Sendikamızın ana sayfasında link var www.idealegitimsen.org burada var
    sayfayı paylaşırsak daha çok kişiye ulaşırız inan ki

9. sefatetik

İstanbul'daki arkadaşları da ziyaret edeceğim ilk fırsat ta
    Diğer illerdeki arkadaşları da sendikamız büyüdüğünde işallah...

10. sefatetik

11. sefatetik

Merhaba arkadaşlar Önümüzdeki hafta Ankara'ya gideceğim inşallah bir aksilik olmaz ise
    Mevcut durum ile ilgili bilgileri yetkililere aktaracağım

12. sefatetik

Şu ana kadar açtığımız linkten ben norm fazlasıyım diyen arkadaş sayısı 65 kişi eğer gerçekten sayı bu ise pek abartılacak bir durum yok
    bu arkadaşlara çözüm bulunur ama durum bu değilse kimse sesini çıkarmıyorsa o zaman vahim bir sonuçla karşılaşabiliriz..
    Gelmek isteyen arkadaş varsa da benimle iletişim kursun bu arada...

13. sefatetik

14. sefatetik

gidene kadar da paylaşalım linki

15. sefatetik

Umarım seneye 201 0 çektiğimiz resimdeki duruma gelmeyiz :)

Ekli Dosyalar:

16. sefatetik

Arkadaşlar Görüşme için hazırladığımız başvuru yazısı katkıda bulunmak isteyenler varsa ekleme yapsınlar

Yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulaması, 2017-2018 eğitim öğretim yılı için ülke genelindeki bütün ortaokullarda değil, ilk aşama olarak bazı ortaokulların 5. sınıflarında başlatılacaktır. Ortaokul 5. Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına dair bilgilendirme yazısı, uygulama okulları listesi ve öğretim programı 15.09.2017 tarihinde resmi yazıyla 81 İl Valiliğine gönderilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 5'nci sınıflarda uygulanacak yabancı di̇l ağırlıklı eği̇ti̇mde pilot uygulamanın yapılacağı 81 ildeki 620 okul belirlemiştir.

Uygulamanın yapılacağı okullar, "Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı"nı kullanacaktır. Haftalık ders çizelgesine göre ayrıca 5'nci sınıflarda, Türkçe 6, matematik 4, fen bilimleri ve sosyal bilgiler 3'er, din kültürü ve ahlak bilgisi de 2 ders saati verilecektir.

Mevcut İlköğretim kurumları haftalık ders çizelgesine baktığımızda zorunlu dersler kısmında bulunan Görsel Sanatlar, Müzik, Bilişim Teknolojileri derslerinin Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programında olmadığını görmekteyiz. Bu pilot uygulamanın önümüzdeki yıldan itibaren tüm okullarımıza yaygınlaştırılmasını göz önüne aldığımızda bu branşlarda görev yapan çoğu öğretmenimizin norm fazlası durumuna geleceği şimdiden aşikardır. Özellikle Bilişim Teknolojileri derslerinin sadece 5 ve 6 sınıfta zorunlu olması bu uygulama ile 5 sınıflardan okutulmamasından dolayı okullarımızda zaten zor bir şekilde istihdam edilebilen Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimizi mağdur duruma getirecektir. Şimdiden 81 ilde 621 okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz kendi okullarında norm fazlası durumuna gelmişlerdir. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Hazırlık sınıfı uygulamasının yaygınlaştırılacağını düşünürsek durum daha da vahim halle gelecektir. Özellikle Fatih Projesi ve Bilişim Alanındaki gelişmeleri göz önüne alırsak bu alanda çalışan öğretmenlerimizin derslerinin kaldırılması ve okutulmaması normun ders saatlerine göre belirlenmesinden dolayı Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz mağdur olacağı şimdiden bellidir.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin budan sonraki eğitim ve öğretim yıllarında istihdamının sağlanması noktasında bir çalışmanız varmıdır. Özellikle Bilişim alanındaki gelişmeler göz önüne alındığında dersin 7 ve 8 sınıflarda zorunlu okutulması ve yaygınlaştırılması söz konusu mudur.

Bu konu ile ilgili bilgilerinizi rica eder. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

17. muratozdas

muratozdas Aktif Üye

Sayın hocam herseyi gayet net belirtmişsiniz. umarım iyi haberler alırız

18. sefatetik

Çarşamba günü bir aksilik olmaz ise Ankara da olacağım inşallah.

19. sefatetik

Bu yazıyı matbu şeklinde hem TBMM eğitim komisyonuna
    Milli Eğitim Bakanlığının
    İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne
    Talim Terbiye Başkanlığına
    Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne
    Vereceğiz inşallah
    Tekrardan işlemler resmi cevap alınacak şekilde yapılacaktır. Çay içip gönül hoş edip çıkmak şeklinde olmayacaktır.
    Sendika olarak Bilişim Öğretmenlerinin hep yanında olacağım ama arkadaşlardan da üyelik anlamında destek bekliyorum
    Gelecek yıllarda daha iyi olmak için sendika şart yoksa mevcutların bize bir faydası yok...

20. elrond

elrond Süper Üye Süper Üye

sefa hocam son öğretim programı değişikliğinden haberin olmuştur. bir kaç saatlik olay.bunun nedinini de sorar mısın.derslerin 5 6 lardan neden 7 8 lere kaydırıldığı ile ilgili olarak.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal