5. Sınıfların 2017 - 2018 Eğitim Döneminde Hazırlık olması

Kodla Büyü

Batu15

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, Balıkesir iline bağlı bir ilçede köy okulunda BTR olarak görev yapıyorum. Bu sabah müdürümüz bir toplantı yaptı il genelinde pilot olarak 5. sınıflar önümüzdeki yıl hazırlık olacakmış maksimum 20 saate kadar ingilizce açılabilirmiş ama bizim okulmuz 11 saate karar verdi. Mesele şu ki; bilişim, görsel müzik vb dersler kalkacakmış ders saatim 8den 4e düşüyor? Norm fazlası mı olurum?

BTR olursanız norm fazlası olmazsınız diye biliyorum hocam ama BTR için minimum ders sınırı var mı tam emin değilim.

Balıkesir Bandırma'da bizim okul bu sene halihazırda geçti pilot uygulamaya. Hem de hem 5. sınıflarda hem de 6. sınıflarda. Okulumuzda 6 'şar şube vardı. 24 saat bilişim dersi olması gereken okulda şu an bilişim dersi 0, hem de bu okulun bilişim sınıfı var. Norm fazlası olayına gelince, tabi ki norm fazlası olursunuz.

PınarKoylan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, Balıkesir iline bağlı bir ilçede köy okulunda BTR olarak görev yapıyorum. Bu sabah müdürümüz bir toplantı yaptı il genelinde pilot olarak 5. sınıflar önümüzdeki yıl hazırlık olacakmış maksimum 20 saate kadar ingilizce açılabilirmiş ama bizim okulmuz 11 saate karar verdi. Mesele şu ki; bilişim, görsel müzik vb dersler kalkacakmış ders saatim 8den 4e düşüyor? Norm fazlası mı olurum?
Hocam, köy okulunda en az 6 saat ders olması lazım. olmazsa sınıfın birine 2 saat lik seçmeli bilişim dersi sectirin hocam

Bence bize sınırsız alan değişikliği versinler. İsteyen istediği branşa geçsin. Artık bu norm fazlası işinin suyu çıktı

boteakif' Alıntı:
Balıkesir Bandırma'da bizim okul bu sene halihazırda geçti pilot uygulamaya. Hem de hem 5. sınıflarda hem de 6. sınıflarda. Okulumuzda 6 'şar şube vardı. 24 saat bilişim dersi olması gereken okulda şu an bilişim dersi 0, hem de bu okulun bilişim sınıfı var. Norm fazlası olayına gelince, tabi ki norm fazlası olursunuz.

6. sınıfların bilgisayar dersine ne oldu hocam peki? O zorunlu olarak devam etmiyor mu?

PınarKoylan' Alıntı:

Her okul kafasına göre ders saati mi ayarlayacakmış? Şahane fikir valla, kim bulduysa çikolata çiçek yaptırıp tebrik etmeye gidelim.

boteakif' Alıntı:

6 lar da dersimiz olmayacak mı?

BTR nin norm ile alakası yok. BTR olsanız da 4 saatle norm fazlası olursunuz.köy okullarında 6 saatin altı norm fazlasıdır. seçmeli bilişim ya da en kötü zeka oyunları seçtirip 6 saate tamamlatabilirsiniz.

üniversiteye başlayınca süper bölüm çok güzel branş seçmişsin derlerdi hep hocalarım.şimdi kimse yüzüne bakmıyor bi nevi tamirci olarak görülüyoruz

tab' Alıntı:
hanım efendi resmi yazıyı atsanız görsek ?

Bizzat MEB bakanı kendi ağzı ile böyle bir çalışma olabileceğini duyurdu ve bu konuyla ilgili daha önce de benzer muhabbetler oldu Hocam.

Resmi yazıyı biz görmedik hocam dediğim gibi Balıkesir mebin aldığı bir kararı kendi okul müdürümüz bize iletti

ben hatırlıyorum liisedeydim yıl 1999 ders bilgisayar dı o zaman hoca ne zaman bırakacak da oyun oynayacaz diye beklerdik oynadıgımızda 3 dk idi .3 kişiye bi bilgisayar.yıl olmuş 2017 ve bilgisayarlar cepe giriyor şuan 3 kişiye yine bir bilgisayar :D bir de çocuklar 99 yılındaki bilgisayarları oynadıgımız oyunları oynamak için afedersin birbirini ezecek ...yani bu bakan bunu der digeri başka fakat aynı tas aynı hamam olur.Bakan kendi çocuklarına olum bak bilgisayar söyle yapar böyle yapar der fakat utanmasa altın kaplama iphone cepe katar.EEE olacak o kadar yani bakan sonuçta bize bakan yarın yine bu bakan ...sonuçta yine bakan :mrgreen:

Geri