5. ve 6. Sınıf Kazanımları Sınıf Defterine sığmıyor.

Kodla Büyü
Sana kimse duygu düşünceni nasıl uygun gördüğünü sormuyor ki ? Yasayı mevzuatı yönetmeliği koymuş önüne, bunlara uyarak devletin işini sürdür diyor. Hepsi bu.
eminim hocam ders programımı ayarlayın bazı günler erken çıkayım diyen gruptansındır. yönetmelik işinize geldiği gibi. basit şeylerle uğraşmayın yazın geçin yazacağınız deftere bi yazı

Çok biliyorsun sen maşallah Kadrolu bt öğretmenimiz olduğu için tüm bilişim derslerine o giriyor. ben başka ders aldım. güzel düşün bence pis düşünme
Hocam kendi branşında iki saate görmek zorundasın ne demek tüm derslere o giriyor pis düşünme falan nasıl konuşuyorsun sen forumda. Temiz konuş sana hiç bir hakaret içeren cümle kurmadım. Kimseye birşeyi ayarla diyen grupta da değilim basit şeylerle uğraşan sensin nasıl yazılması gerektiğini kafasına göre yorumlayan da. Ben müdürüm diye insanlara yönetmeliği kafana göre uygulatabilecegini yazıyorsun burada.

Hocam kendi branşında iki saate görmek zorundasın ne demek tüm derslere o giriyor pis düşünme falan nasıl konuşuyorsun sen forumda. Temiz konuş sana hiç bir hakaret içeren cümle kurmadım. Kimseye birşeyi ayarla diyen grupta da değilim basit şeylerle uğraşan sensin nasıl yazılması gerektiğini kafasına göre yorumlayan da. Ben müdürüm diye insanlara yönetmeliği kafana göre uygulatabilecegini yazıyorsun burada.
ramazan günü uzatmayalım neyse. yazdıklarını okursan hayırdır hoca felan bişey ima eder gibi. ima edersen ima görürsün bu kadar basittir. neyse niyetliyiz hayırlı ramazanlar

ramazan günü uzatmayalım neyse. yazdıklarını okursan hayırdır hoca felan bişey ima eder gibi. ima edersen ima görürsün bu kadar basittir. neyse niyetliyiz hayırlı ramazanlar
Bizde niyetliyiz hocam müdürlük taslarsan insanlara yönetmelikle cevabını alırsın sen kendi girmediğin dersten başkasına ek ders bile yaziyorsundur diğer bilişimci hepsine giriyor denilerek kendi branşında ki derse girmeyerek zaten devleti zarara ugratiyorsun neden bunu sorguladım çünkü kısa planı gösterip aha bu diyemedin. Hayırdır hocam derim girmen gereken derse yönetmeliğe göre girmiyorsun. Yönetmelik ince kendi branşında gireceksin diyor. Hadi hayırlı ramazanlar.

Öğretmene çorba falan hocam bırak bunları Allah aşkına. Ben öyle istiyorum, idareye saygısından, kısa kazanımlı plan, öğretmenlere gelen problemleri İDAREDE çözmek(varsa bir şikayet şikayet yolları açıktır idarede çözmekte yasal değildir artık nasıl bir çözümse), hizmetlilerime, müdürleri olarak böyle istiyorum, müdürleri sormalıdır vb. kelime ve cümleleriniz sizin düşünce yapınızı ve nasıl bir idare zihniyetinde olduğunuzu gösteriyor. Lütfen öğretmeni özgür bırakın sınıflarında. Sonuçta bir defter üzerinde yazan kazanımları bırakın, çok sıkıntı yapıyorsanız bu durumu ders denetleme defterine bu öğretmen kazanımları yönetmeliğe uygun yazıyor fakat benim isteğime uygun yazmıyor yazıp işlem yapın. Foruma gelip bir de kazanım numarasıyla yazılıp geçilecek yerleri kendi kafanıza göre yönetmeliği yorumlayıp insanları yönlendirmeyin. Hayır bir de kısa kazanımlı plan bulun yazın dmeişsiniz hayret olay...
kurum neden değiştirdin hocam yazmışsın da. idarecilerle geçinemiyor musun? sorun ne

çözümün parçası olmanı tavsiye ederim
hocam devlet bile atanabilme şartı olarak okulda dersinin olmasını şart koşuyor kendin açıkça ilan ettin kendi branşıma girmiyorum diye. nasıl bir ücret onayı aldın? sehven alabildiysen başka derse girerek bu kadar zaman kendi branşındaki derse başkasını sokup ek ders ödetmesi yaptın yada maaş karşılığına saydırdın başkasının. bunca çıkmaz içinde nasıl çözümün parçası olabilirim. sende çok iyi bilirsin ki ek ders ödemelerinde hata geçmişe dönük can yakar. ben hatadan dön istedim forumda açıkça yazdığın için. geçmiş mesajlara falan bakmadım açık arama niyetiyle :) tekrardan hayırlı ramazanlar diliyorum. benim başlığa katkım olmadığı için sizin gibi müdürlerimiz kadar daha yazmayacağım başlığa iyi forumlar kolay gelsin.

Öğretmen kazanım numarasını yazar, idareci de öğretmenin ne yaptığını merak edip bakma ihtiyacı duyuyorsa (güya böyle yaparak iş yaptığını zannedenler var), yıllık plandan kazanım numarasının hangi kazanım olduğuna bakar. Sene başında kazanım numaraları yazılmış yıllık plan veriyoruz idareye. Diğer türlü zaten deftere sığması mümkün değil.

ben sorunu cevapladım sende cevapla şimdi hocam niye kendi branşına girmiyorsun yönetmelik önce kendi branşın dediğin halde o girmediğin 2 saatin ekdersini de nasıl ödetiyorsun bir cevaplar mısın?
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Haftada en az 2 saat derse girmeniz gerekirken, benim kadrolu öğretmenim var derslere o giriyor ben derse girmiyorum nasıl diyebiliyorsunuz?

eminim hocam ders programımı ayarlayın bazı günler erken çıkayım diyen gruptansındır. yönetmelik işinize geldiği gibi. basit şeylerle uğraşmayın yazın geçin yazacağınız deftere bi yazı

"Çözümün parçası olun, güzel düşünün, pis düşünmeyin" ile ne kadar da örtüşen bir yorum. Kişi kendinden bilir değil mi işi ?
Tam aksine sizin kafanızda olan bir idareci ile çalıştım, Kişisel egolarına, ben öyle uygun gördüm cümlelerine boyun eğmedim diye soruşturma da geçirdim.
Öyle kolay ki bu kafadaki insanlarla tartışmak, koyuyorsun önüne mevzuatı, cehaletini ört bas etmek için farklı hatalarla çıkıyor karşına.
Sonuç, idarecilikten alındı, sizinle çalışmayı da çok isterdim.
Yasalardan başka kimsenin keyfi isteklerine eyvallahımız yok. Bu da böyle biline.

Çalıştığım her müdür de idarecilik teklif etmiştir. Eli kolu ayağı oluyoruz ihtiyacı olanın. O ayrı mesele.
Ama bir gün idareciliği kabul edersem de, öğretmenimin iş vereni, patronu gibi değil, hizmetkarı gibi çalışacağıma da söz verdim kendime.
Yeterince çektik çünkü güncellenmemiş kafalardan.

konuyu hortlatmak gibi olacak ama, bu konuda bir şey sormak istiyorum. Yıllık planda ünitede verilen tüm kazanımları ve konuları işliyor muyuz yoksa içinden iki kazanım belirleyip o haftaki 2 ders saati boyunca onları mi işliyoruz. Ben hepsini gerekli görüp elimden geldiğince vermeye çalısıyorum ama zaman yetmiyor. Sizler neler yapıyorsunuz değerli hocalarım

Arkadaşlar bu konuyla alakalı yönetmenliği bulamadım yardımcı olursanız sevinirim yönetmelik lazım

"Allah ne dertler veriyor" diye düşünüyorum böyle zamanlarda. İnsan haline şükretmeli gerçekten. Ya bizim de böyle dertlerimiz olsaydı? Rabbim cümlemizi böyle dertlerden mağfiret eylesin.

yeni teknoloji ile donatılmış sınıflarımız, masalarımız, koltuklarımız , alt yapımız her şeyimiz tam. başka derdimiz yok zaten tek sıkıntımız bu

Geri