5.ve 6.Sınıflar için (WORD Uygulama Sınavı)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
2013-2014 2.Dönem 2.Sınav (WORD UYGULAMASI)
Sınav, örnek çalışma ve değerlendirme ölçeğinden oluşuyor. E-okuldan sınıf listesini Excel aktarıp ardından NO, AD, SOYAD kısmını kopyalayıp listeye ekliyorsunuz sınav sırasında da öğrencilerin çalışmasını masaüstüne kaydetmelerini istiyorsunuz ardında öğrencinin hazırladığı çalışmaları kendi bilgisayarınıza alıyorsunuz (Netsupport Programı ile) aldığınız bu dosyaları sınıf adında bir klasör oluşturuyorsunuz dosyanın adları da öğrenci numarası olacak. Daha sonra değerlendirme ölçeğini açıp öğrencinin hazırladığı çalışmayı kriterlere göre değerlendiriyorsunuz. Hepsi bu kadar şimdiden kolay gelsin.

NOT: Uygulama yaparken bilgisayar sayısı kadar öğrenci alıyorsunuz diğerlerine dışarı çıkmaları için izin veriyorsunuz. Yani öğrencileri iki gruba veya üç gruba ayırıp sınav yapıyoruz sınav süresi 20 dk değerlendirmede 20 dk olacak. Sınav bitiminde bilgisayarları topluca yeniden başlatın hazırladıkları çalışmalar öğrenci bilgisayarlarından silinmiş olacak böylece yeni grubu sınıfa alınca hazıra konmamış olacaklar. :)

Ekli dosyalar

• 2013-2014 2.Dönem 2.Sınav-UYGULAMAa.rar
    400.4 KB · Görüntüleme: 4,981
ejdeharr' Alıntı:
Değerlendirme ölçeği şart mı sayın hocam?
Objektif olabilmek açısından olsa çok iyi olur.
NOT:
Çalışmayı direk öğrenci bilgisayarına göndermek isteyenler için (projeksiyonu olmayanlar) PDF formatlı halini de ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi UYGULAMA SINAVI.rar
    1,003 KB · Görüntüleme: 1,279
hasari' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
ikinci sınavı mı uygulama yaptınız yoksa ders içi performans için mi?
Performansı ayrı yaptım buda uygulamalı 2.sınav yani yazılı yerine yaptım.

ben de uygulama yapacağım da o yüzden sordum. biraz basit gibi geldi. gerçi biz verdiğimizi sandığımız şeyleri genelde alamıyoruz :)
notları nasıl peki?

amdturion' Alıntı:
hasari' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

ben de uygulama yapacağım da o yüzden sordum. biraz basit gibi geldi. gerçi biz verdiğimizi sandığımız şeyleri genelde alamıyoruz :)
notları nasıl peki?
İnternetten uygun resim bulup kaydetme bunu worde aktarma tablo oluşturma biçimlendirme yazıların biçimini ayarlama sayfa kenarlı ekleme...hazırladıkları çalışmayı istediğiniz yere kaydetme. Bence bunlar yeterli ama eksik görüyorsanız dahada zenginleştirebilirsiniz. :)

Not olarak olabildiğince yüksek almalarını istedim 40 ile 100 arasında değişti.

Hocam her zamanki gibi orjinal bir yaklaşım olmuş doğrusu.Yeni atandığım okulun labına bakım yapınca(ağ kurulu değil,makinalar farklı, program bütünlüğü yok, net support yok...,internete 1 gün girer 2. gün sarı ünlem vs...) ben de sınavları uygulama yapma taraftarıyım. Sonuçta bilgisayar dersi uygulama içerdiğinde keyifli oluyor.

hasari' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
hasari' Alıntı:
amdturion' Alıntı:

notları nasıl peki?
İnternetten uygun resim bulup kaydetme bunu worde aktarma tablo oluşturma biçimlendirme yazıların biçimini ayarlama sayfa kenarlı ekleme...hazırladıkları çalışmayı istediğiniz yere kaydetme. Bence bunlar yeterli ama eksik görüyorsanız dahada zenginleştirebilirsiniz. :)

Not olarak olabildiğince yüksek almalarını istedim 40 ile 100 arasında değişti.

bi kaç ekleme yaptım :) teşekkürler...

hocam teşekkür ederim, bir sorum olacaktı bu uygulamalı sınav için herhangi bir belge vs. isteniyor mu yoksa direk yapıp öğrencilerinin notlarını mı veriyoruz yada öğrencilerin bilgisayarda yaptıkları çalışmalarımı sınav evrakı olarak saklıyoruz

tomreader2010' Alıntı:
hocam teşekkür ederim, bir sorum olacaktı bu uygulamalı sınav için herhangi bir belge vs. isteniyor mu yoksa direk yapıp öğrencilerinin notlarını mı veriyoruz yada öğrencilerin bilgisayarda yaptıkları çalışmalarımı sınav evrakı olarak saklıyoruz
Çalışmaları kendi bilgisyarınızda saklıyorsunuz sene sonunda cd ye çekip sınav kağıtlarıyla birlikte idareye teslim edebilirsiniz.

hasari' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Çalışmaları kendi bilgisyarınızda saklıyorsunuz sene sonunda cd ye çekip sınav kağıtlarıyla birlikte idareye teslim edebilirsiniz.
Tesekkurler

hocam bunu uygulamak için kaç dk süre verdin öğrencilere birde sınıfta 20 bilgisayar var bizim sınıflar 35 kişi uygulamada nasıl olur acaba

tomreader2010' Alıntı:
hocam bunu uygulamak için kaç dk süre verdin öğrencilere birde sınıfta 20 bilgisayar var bizim sınıflar 35 kişi uygulamada nasıl olur acaba
Hocam ben 20 dk yeterli olur diyordum ama öğrencilere yetmiyor 30 dk ve son 10 dk içindede çalışmaları topla yani tüm işlemi 40 dk halletmeye bak. İstersen 15 kişiyi çıkar sonra sınav yaparsın istersen de ikili oturan 15 masaya aynı çalışmadan not ver. Ben ilk uyguladığımda bir kısmını dışarı çıkardım baktım sorun oluyor diğer sınıfları fazla olanları ikili oturttum aynı çalışmadan iki öğrenciye not verdim. Sen nasıl uygulamak istersen esnek olabilirsin. :)

Tesekkurler. Ben de eklerim buraya hazırladıklarını. Bi veri tabanı gibi olsun

Ekli dosyalar

• değerlendirme tablosu ve karne.rar
    257.9 KB · Görüntüleme: 171
Geri