5. ve 6.sınıflarda 1.sınav notlarınız nasıl?

Kodla Büyü

1.sınavda öğrenci notlarınız diğer derslere göre nasıl?

• Okul ortalmasının çok üstünde

Oy: 4 5.0%
  • Okul ortalamasının üstünde

Oy: 19 23.8%
  • Okul Ortalamasında

Oy: 33 41.3%
  • Okul Ortalamasının altında

Oy: 19 23.8%
  • Okul Ortalamsının çok altında

Oy: 5 6.3%

• Kullanılan toplam oy
    80

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Ortaokulda birçok arkadaş aynı şeyden bahsediyor. BTvY dersi notları diğerlerine göre düşük. Sizde de aynı mı?

Geçen yıl 5.sınıflar 85, 6.sınıflar 84 ortalamaya sahiplerdi. Kısaca okulun %65'i takdir %20 teşekkür alınca benim notlar biraz düşük kaldı. 5.sınıflarda takdir oranı daha da yüksekti. Bu dönem de benzer sıkıntı yaşıyorum..
Öğrencilerimden doğru yanlış sorularımı, 1.dönem materyalleri sayfa 85 den bire bir alıntıdır ve aynı kağıdı dağıtmıştım, o sorular dahi boş bırakanlar var. ..

hocam geçen senelerde çıkacak soruları da barındıran 20 soruluk çalışma kağıtları dağıttığım halde zayıf alanlar vardı

Genel olarak okul ortalamasında diyebilirim. Ufak sapmalar istisnadır kâideyi bozmaz. Bir tek 7'lerde okul ortalamasına göre biraz aşağıda kaldık. O da öğrenciler test olur diye beklerken algoritmaları klasik sormamdan oldu. Nasıl olsa aynıları defterlerinde var rahat yaparlar diye öyle sordum ama test nesli pek beceremedi.

Son gaz ders işleyip olabildiğince videolarla vs. destekleyip üstüne bir de soruları sınav öncesinde verip çalışmalarını istememe rağmen sonuçlar okul ortalamasında. Zaten bir ders için verilen kazanım sayısı çok fazla. Yetiştirmek için hem öğretmenin hem öğrencilerin baya efor sarf etmesi gerekiyor.

Benim çalıştığım okulda çok fazla Suriyeli öğrenci var ve Türkçe'yi tam olarak anlayamadıkları için ders işleme hızım çok düşüyor. Önceden anlattığım bir çok konuyu ayrıntıya girmeden ana hatlarıyla vermek zorunda kalıyorum. Öyle olmasına rağmen sınav notları da iç açıcı değil maalesef

sanırım ya okul oırtalaması yada altında... üstünde olan fazla yok gibi:)

Kolay sorun, yüksek puan alsınlar. Kendinize okul idaresi ve veliler tarafından laf söz getirmeyin. Bilişim Teknolojileri dersini Resim, Beden eğitimi statüsünde görüyorlar.

Ortaokulda birçok arkadaş aynı şeyden bahsediyor. BTvY dersi notları diğerlerine göre düşük. Sizde de aynı mı?

Geçen yıl 5.sınıflar 85, 6.sınıflar 84 ortalamaya sahiplerdi. Kısaca okulun %65'i takdir %20 teşekkür alınca benim notlar biraz düşük kaldı. 5.sınıflarda takdir oranı daha da yüksekti. Bu dönem de benzer sıkıntı yaşıyorum..
Öğrencilerimden doğru yanlış sorularımı, 1.dönem materyalleri sayfa 85 den bire bir alıntıdır ve aynı kağıdı dağıtmıştım, o sorular dahi boş bırakanlar var. ..
aynı durumdayım bende defterdeki tanımı bire bir kelimesi kelimesine aynı sorduğum halde donanım yazılım ve bilişim teknolojilerinin üçünü birbirine karıştırıyor daha doğrusu bilgiden karıştırmıyor sınav esnasında sallıyor umurlarında değil hiç birşey ne de olsa geçilen bir sistem var ne çocukların umurunda ne velilerin geçsinde nasıl geçerse geçsin.

Başarı düşük.
yüzde yüz soracağım dediğim birkaç soruyu bile yapanların sayısı az.

Oyun oynamayı hele de hileli oyunları çok iyi biliyorlar.. Nerede kuralsızlık var nerede boş iş var çoğu uzman.. Bıraksan akşama kadar değil ertesi güne kadar bilişim sınıfından çıkmaz.. Kendini çok iyi bilgisayar kullanır sanar ama sınavda klavyenin resminin altına klavye yazamadılar.. Ondan sonra da düşük alıyorlar.. Biz bu çocuklara ne soracağız?

ben defter tutturmuyorum, her derste bir önceki dersi de tekrar anlatıyorum, sınavdan önceki iki derste de tamamen baştan alıyorum. konuları da mümkün olduğunca detaya girmeden anlatıyorum. ve soruların en az yarısını okuduğunu anlama düzeyinde soruyorum ama başarı düşük

Okul ortalamasını nereden görebiliyoruz. Yani notların düşük yada yüksek olduğu e-okul dan görülebiliyor mu?

Okul ortalamasını nereden görebiliyoruz. Yani notların düşük yada yüksek olduğu e-okul dan görülebiliyor mu?

Kendi ortalamanızı ayrıntılı IOK10006R94 Öğretmen/Ders/Öğrenci Başarı Listesi

tüm öğretmenleri IOK10006R94 Öğretmen/Ders/Öğrenci Başarı Listesi

eğer öğretmen girişinden dolayı diğer öğretmenleri görmiyorsanız
open_kucuk.gif
IOK10006TTRP Takdir/Teşekkür Sonuç Listesi (Aktif Dönem)
open_kucuk.gif
IOK10006TTRS Alınan Belge / Ağırlıklı Ortalamaya Göre Başarı Sıraları (Aktif Dönem)
bunlardan birini excel aktarırsanız (2.si tavsiye olunur)bulabiirsiniz

düşük başarı veliler de geldi sürekli.. sınavdan sonra sordum çocuklara: başka yazılımız vardı çalışmadık... İngilizceye giriyorum o da aynı... ona göre bilişim yüksek ama ingilizce kelime bilmeden olmuyo.. inşallah proje okulları gelir de en azından çocukların ingilizce dersine ingilizceciler girer. Gerçi herkes su gibi ingillizce konuşuyor ya ona da gerek yok. Hani bir arada bilgisayardan çok iyi anlıyorlardı ya..
bu arada yeğenlern ingilizcesine de başkası giriyo.. torunlarımın da... bu ingilizce niye var zaten anlamış değilim ÇÜNKÜ öğretmen yok.. Bilişimin de labı yok.. Dışarda seksek oynatarak nasıl programlama öğretilir bilmiyorum. Kendi çocuğun olsa çiğnine alırsın sağa gitmek için sağ kulak sola gitmek için sol kulağı çektirirsin. Ama imamhatip işte. bedenin bile bir saat olduğu bir ortamda iki saat dışarda programlama yapmak çok mantıksız.

Okulumda bilişim sınıfı olmadığı için çocuklar anlamıyor diye 10 tane 2.el bilgisayar aldım kendi bütçemden, sağdan soldan derken 14 bilgisayar oldu. Kablosuz ethernet kartlar aldım internete bağladım, güzel bir yer oldu ki biz şu an farklı bir okulun binasını kullanıyoruz, yeni okulumuza geçeceğiz.

Çok hevesli bir şekilde başlamıştım, ama maalesef bilinç oturtamadım,

Çocuklara flash bellek edinin dedim 200 derse giren öğrenciden 10 tanesini 20 hafta sonra aldırabildim, veliler bu dersi sadece oyun dersi olarak görüyor, çocukların tek amacı oyun oynamak, bilgsayarlara zarar vermemeleri için 5 hafta mücadele verdim, o süreçte 3 tane kablosuz ethernet kart gitti, şu an 3 tanesi de gitmek üzere. Velilere bozulan şeylerin parasını söylediğimde, ki ben kendi bütçemle aldım dememe rağmen fakiriz ayağı yapıyorlar, zaten bu ayağı çok aşırı kullanıyorlar ama benden lüks evde oturuyorlar

1. yazılıda soruların çoğunun cevabını verdiğim halde 40-50 bandında aldılar, baktım ki bu böyle olmuyor 80-90 'a yükselttim, ve bu ülkede bilinçli kesim hariç bizi önemseyenin olmadığına da inandım.

Kısacası düşük not verip kendinize düşman oluşturmayın bence, çünkü öğretmenin hiçbir öneminin olmadığı ve reklam hareketlerinin merkezi olduğu bir sistemdeyiz

Son düzenleme:
Yüksek verip kendi toğuğuna sıkmanın da gereği yok. Nasıl olsa 5 veriyor diye ciddiye alınmazsınız sonra. Demedi demeyin.

Hocam sizin okul nasıl bilmiyorum ama bizim okulda notları sallayan öğrenci yüzde 5 tir, matematik fen için de geçerli bu, yine söyliyorum bizim okulda ders, not, başarı durumu gibi şeyler çok da önemli değil, köy okulu da değiliz bu arada

Geri