5 yaşındaki oğlum için bisiklet tavsiyesi

Kodla Büyü

Gökege

Site Gezgini
İyi günler, hocalarım 5 yaşına girecek oğlum için bisiklet almayı düşünüyorum. ilk bisikleti olacak. Komşu çocuklarının bisikletlerini destek tekerlekleriyle kullanabiliyor, pedal çevirmede problem yok. Tavsiye verebilecek varsa memnun olurum. Arkasından gelen kardeşi var ona da kalabilecek fiyat performans ürünü bir bisiklet arıyorum.

Benim oğlana destek tekerlekli küçük bisiklet aldık. 14 jant. Kendisi beğendi shark diye bir marka. Onda öğrendi sürmeyi. 1. Sınıf bittiğinde sürüyordu ama bacakları uzun geliyordu. Zaten peşinden pandemi geldi. 3. Sınıf bitip 4'e geçtiğinde 24 jant salcano aldım şimdi 5. Sınıf ve onu sürüyor.

Şuan kızım var 1. Sınıf o da abisinin bisikletini kullanacaktı komşuda pembe vardı çocukları büyüyünce onu devraldık aynı boyda. Abisinin de mor mavi arası birşeydi zaten. İkisini de kullanıyor ama ben pembe olanı çıkartıyor. Sebebi ise onun destek tekerleri yumuşak kauçuk benzeri ses ve yapmıyor. Abisinin bisikletinin destek tekeri sertti çok ses yapıyor. Ona dikkat edebilirsiniz.

Birde az büyüyünce de binsin derseniz destek tekeri olan 16 yada 18 seçebilirsiniz. Biraz büyük olur başta ama bir süre rahat biner. Bizimki boyu da biraz uzun olunca 14 jant 1. Sınıf sonunda kısa geldi ama o zamana kadar idare etti.

Ben biraz büyük alacaktım rengi ve resimleri cezbetti onu istemişti.

Ama kesinlikle güvenlik seti alın. Ben dizlik, kolluk ve bileklik aldım. Destek tekeri sökünce 2 tekerde bir kez yolda kum vardı kaydırıp düştü. Avcunun içi ve dizi parçalanırdı eğer onlar olmasa.

Son düzenleme:
Decathlondan 16 inch almıştık 3 yıl kullandı kızım. Küçükken denge bisikleti kullananlar çok rahat öğreniyor tüm denge isteyen araçları. scooter, paten, kaykay, bisiklet vs çok kolay adapte oluyorlar. Küçük çocuğu olan arkadaşlara tavsiyem, çocuğunuza alacağınız ilk bisiklet denge bisikleti olsun 2-3 yaş civarı denge bisikleti kullanan çocuklar destek tekerleği kullanmadan bisiklet sürmeye geçiyor ve eli kolu gibi hiç garipsemeden kullanıyorlar.

decathlon bisikletleri gayet güzel. 16" alın devam edim. güzel temiz bulursanız 2.el alın. zaten 1 kere sürünce 2.el oluyor:) büyüyünce sizde satar gene 2.el başka alırsınız. ben şahsen öyle yapıyorum. çok da iyi oluyor.

Bisikletten biraz anlıyorsanız 16 jant 2. el temiz bisikletlere bakın hocam. Boşa masraf etmeyin zaman çabuk geçiyor. Sürmeyi de çabuk öğreniyor çocuklar tasa etmeyin. Benim çocuğu okul bahçesine götürdüm. Bisikleti verdim, kendim bankta oturdum, iki saatin sonunda bisiklet sürüyordu.

Ümit markası bilinir bir marka kaliteli, kullanışlılık anlamında çok iyi katlayinca heryere sığıyor rahatça araçla da taşıyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri