5w 30 motor yağı ömrü kaç bin km???

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 5 -30 yağların ömrü ne kadar acaba. Geçen bakımını serviste yaptırmıştım kampanya vardı. Verdikleri yağ kartında 15.000 km ötesine yazmışlar. Normalde 10-40 dolduruyordum 10 bin km de değiştiriyordum. Şimdi 11 bin km oldu. 15 bini bekleyeyim mi şu an değiştireyim mi dersiniz??

Hocam ben ne olursa olsun 10 binde bir degistiririm. Yag eskidikce asinma artiyor.

araca bağlı olarak değişir.. honda toyota gibi araçlar 1 yıl / 10bin, fiat renault gibi araçlar 20bin/1yıl gibi değişir. en iyisi aracın kitapçığında yazan km de bakım yapmak ve orada belirtilen yağı kullanmak olur hocam..
Bu arada sanayi ustaları genellikle 10binde yaptır der ancak ben megane 2 aracıma 13-15bin de bakım yaptırırım.

Araç 2003 astra arkadaşlar. Galiba bakımını yaptırsam iyi olacak tatilden önce. Teşekkürler herkese

Bende 10 bin veya 1 yıl... hangisi erken dolarsa....

Bende yeni değiştim C3 için internette Castrol edge 5w40 çok oneriliyordu onu koydurdum hayırlısı bakalım. ..

Yağın özeliğine göre değişir. Süre olarak bir yıl doldurunca değişmesi gerekir.
Tam sentetik yağlar 15000 + KM / 1 Yıl
Yarı sentetik yağlar 10000 + KM / 1 Yıl diye biliyorum.
Kendi aracımın yağını servis 15000 KM değiştiriyor.

Ben her seferinde castrol dpf li partikullumu ne oluyomus ondan koyduruyorum yagda ne bi bozulma nede bir gram eksiltme yapiyor en az 15 binde degistiriyorum.usta zaten degistirirken bile sasirdigi oluyor.18 binde bile degisyirdigim oldu.ama en guzeli bu tip yagin en iyisini koydurup 15.000 de degistirmek.tabi motor omru ve kilometreye gore kalin yaga gecin diyorlar.

yağ lambası yanana kadar değiştirmedim 8 yıldır toyota corolla ya biniyordum 1 yıldır octavia var 20 000km yaptım şimdi yağ bakıyorum

20binde binilirde nasıl para kazanacaklar. 10binde gelin diyorlar. puntonun kitapcığında 20binde yapılıyor bakım servis 10de gel diyo. neden deyince burası Türkiye cevabı alıyorsun

20 binden önce değişmeyin, hem paranıza hem doğaya yazık. Bilemedin 15 bin. Yağ değişimini 10 binde yapanlar yazık ediyor.

Geri