6-7-8 lere verdiğim Proje Ödevi Konuları Rubrikleri

Kodla Büyü

tqwert

Aktif Üye
Arkadaşlar, dersimiz notla değerlendirilmemesine rağmen bizim okulda bazı sınıf öğretmenleri öğrencilere proje ödevini Bilişim Teknolojileri dersinden vermiş. Ben de Dereceli Puanlama Anahtarı (Rubrik) hazırlayarak proje alan öğrencilere verdim.

Yeni eğitim sistemine göre sıkça kullanılması gereken bir performans değerlendirme ölçeği olmasına rağmen maalesef öğrencilerin hiçbiri bu puanlama anahtarını daha önce görmemişler. Puanlamanın ne kadar objektif olduğunu ve kendilerinin de bunu kullanarak projeden kaç alacağını öğrenebileceğini çocuklara tek tek anlattım.

Umarım size faydası olur..

Ekli dosyalar

• rubrik.rar
    32.8 KB · Görüntüleme: 4,838
hocam bizim derste not yok diyerek çocukların başka dersten ödev almalarını sağlasaydınız bence daha iyi olurdu

teşekkür ederim hocam paylaşım için.. :)

Bu vermiş olduğunuz ödevleri öğrencileriniz yapıyor mu acaba? Ben notlar kaldırılınca ödevleride kaldrımak zorunda kaldım çünkü öğrencilerden bir iki tanesi dışında getiren olmamaya başladı.
Bu durumun üzerine bu ödevleri sınıf içinde ortak klasörlerde ders etkinliği olarak yapmaya karar verdim.. biraz daha iyi oldu...

eline sağlık hocam rubrik güzel olmuş ama konuları ve kullanılacak programları yeni öğretim programı ve planlarımızda gösterdiğimiz konuları ele alarak güncellememiz gerekebilir :wink:

oz_om' Alıntı:
eline sağlık hocam rubrik güzel olmuş ama konuları ve kullanılacak programları yeni öğretim programı ve planlarımızda gösterdiğimiz konuları ele alarak güncellememiz gerekebilir :wink:
Hakikaten bütün proje ve performanslarda uygulayabileceğimiz bir ölçüt var mı acaba?

teşekkürler paylaşım için :) bu projeyi ödev alan herkese verebiliyor muyuz ayrı ayrı konular mı vermemiz gerekiyor.

sitemizin en güzel yanıda bu bence..taaa 2014 teki rubrikler 2016 da bulunup güncellenebiliyor..
Allah razı olsun

Geri