6.SINIF 2.DÖNEM 1.YAZILI SINAVI-2018-2019

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hazırladığım 19 soruluk yazılı sınavı kağıdını paylaşıyorum.
2.dönem sorularını Özgür Şeremet sitesinden aldım. emeği için teşekkürler...
NOT: Bu başlığın 2.sayfasında cevap anahtarını okumak için kullandığım Zipgrade uygulamasının kullanımı kolaylaştırıcı bazı açıklamalar,paylaşımlar yaptım. inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 6.sınıflar 2.dönem 1.yazılı.rar
    437.2 KB · Görüntüleme: 2,270
Son düzenleme:
Arkadaşlar hazırladığım 19 soruluk yazılı sınavı kağıdını paylaşıyorum.
2.dönem sorularını Özgür Şeremet sitesinden aldım. emeği için teşekkürler...
değerli hocam sanırım optik okuma için bir telefon programı kullanıyorsunuz. bununla ilgili kullandığınız programın adını paylaşırmısınız?

değerli hocam sanırım optik okuma için bir telefon programı kullanıyorsunuz. bununla ilgili kullandığınız programın adını paylaşırmısınız?

ZipGrade uygulaması.
sınıfların başarı ortalamasını veriyor, sınav sonularının konusunu sisteme kaydettiğimde konu konu sınav analizi yapıyor.
Bir tek sisteme sınıf listelerini kaydetmesi zaman alıyor. Onun için de exelde makro oluşturup biraz işi. kolaylaştırdım.
Yıllık 50 tl idi sanırım en son.

Lisanssız aylık veya yıllık 100 sınav okuma bedavamıydı neydi hatırlayamadım. Okulum kalabalık olduğu için lisansını aldım. Ama zaman zaman acaba gereklimi diye düşünüyorum. Bazen öğrenciler soruyu bildikleri halde yanlış kodladıklarında üzücü oluyor. Gerçi sınav kodlaması yapmasını öğreniyorlar bir yandan.
Bir de işin biraz iyi biraz kötü tarafı sınavdan sonra kağıtları dağıtıp kontrol yaptırdığımda cevap anahtarını değiştirip sahtekarlık yapan öğrencilere şahit oluyorum. Allahın kuranıkerimin adını anıp yalan söylemeye bu yaşlarda başlıyorlar malesef :)

ZipGrade uygulaması.
sınıfların başarı ortalamasını veriyor, sınav sonularının konusunu sisteme kaydettiğimde konu konu sınav analizi yapıyor.
Bir tek sisteme sınıf listelerini kaydetmesi zaman alıyor. Onun için de exelde makro oluşturup biraz işi. kolaylaştırdım.
Yıllık 50 tl idi sanırım en son.

Lisanssız aylık veya yıllık 100 sınav okuma bedavamıydı neydi hatırlayamadım. Okulum kalabalık olduğu için lisansını aldım. Ama zaman zaman acaba gereklimi diye düşünüyorum. Bazen öğrenciler soruyu bildikleri halde yanlış kodladıklarında üzücü oluyor. Gerçi sınav kodlaması yapmasını öğreniyorlar bir yandan.
Bir de işin biraz iyi biraz kötü tarafı sınavdan sonra kağıtları dağıtıp kontrol yaptırdığımda cevap anahtarını değiştirip sahtekarlık yapan öğrencilere şahit oluyorum. Allahın kuranıkerimin adını anıp yalan söylemeye bu yaşlarda başlıyorlar malesef :)

Hocam ben yanlışlarını kalemimle işaretliyorum sonra kontrole veriyorum. Yıllık ücreti 17 TL idi satın aldım. 100 aylık inceleme hakkı var. 220 öğrencim var haliyle yetmiyor. Ben memnun kaldım şahsen 17-18 TL hakediyor program. kağıdına itiraz edenin puanlama yaparken çekilen görüntüsü itiraz edene gösterilebilir. Saygılar çok teşekkürler...

Geri