6.SINIF 2.DÖNEM 1.YAZILI SINAVI-2018-2019

Kodla Büyü
ZipGrade uygulaması.
sınıfların başarı ortalamasını veriyor, sınav sonularının konusunu sisteme kaydettiğimde konu konu sınav analizi yapıyor.
Bir tek sisteme sınıf listelerini kaydetmesi zaman alıyor. Onun için de exelde makro oluşturup biraz işi. kolaylaştırdım.
Yıllık 50 tl idi sanırım en son.

Lisanssız aylık veya yıllık 100 sınav okuma bedavamıydı neydi hatırlayamadım. Okulum kalabalık olduğu için lisansını aldım. Ama zaman zaman acaba gereklimi diye düşünüyorum. Bazen öğrenciler soruyu bildikleri halde yanlış kodladıklarında üzücü oluyor. Gerçi sınav kodlaması yapmasını öğreniyorlar bir yandan.
Bir de işin biraz iyi biraz kötü tarafı sınavdan sonra kağıtları dağıtıp kontrol yaptırdığımda cevap anahtarını değiştirip sahtekarlık yapan öğrencilere şahit oluyorum. Allahın kuranıkerimin adını anıp yalan söylemeye bu yaşlarda başlıyorlar malesef :)
bende kullanmayı düşünüyorum excelde makroyu paylaşır mısın özelden

bende kullanmayı düşünüyorum excelde makroyu paylaşır mısın özelden

paylaştığım excel dosyasını açınız. açık dursun. Sonra dönüştürmek istediğiniz sınıf listesinin olduğu excel dosyasını ve sayfasını açınız. Sonra
Görünüm=>Makrolar=>makroları görüntüle
orada "utp8ceviri" isimli benim oluşturduğum makroyu çalıştırın. Böylece türkçe karakterler, zipgrade'e uygun bir hale dönüştürülecek.
NOT: paylaştığım aşağıdaki dosyanın içindeki tablolara hiç bakmanıza gerek yok. zaten galiba o tabloların içerikleri deneme yaparken bozulmuştu. ama makroda hiçbir sorun yok. bu sene başında da aynı yöntemle sınıf listelerini zipgrade'e girdim.

Ekli dosyalar

• utp8 türkçe-makrolu2.rar
    15.7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
zipgrade sitesine yüklenecek en son (.csv uzantılı) dosya haline getirmek için ise e-okuldan indirdiğim NO-AD-SOYAD olan liseteye yukarıda anlattığım dönüştürme işlemini uyguladıktan sonra aşağıdaki excel dosyasındaki örnekte olduğu gibi formul uyguluyorum. listeyi alıp .csv uzantılı dosyaya yapıştırıp zipgrade sitesinden yüklüyorum.

Ekli dosyalar

• zipgrade için SINIF LİSTELERİ (BİLGİSAYARBİLİSİME) .rar
    12.9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Geri