6.sınıflara ne anlatabilirim?

Kodla Büyü

dluffy

Site Gezgini
mrb arkadaslar. benim okulumda lab yok ama akilli tahta ve fiber altyapi var. gecen seneki 5. siniflara anlatilabilecek tum konulari anlattim. bu sene internette geldi tahtalara. onlara anlayabilecekleri seviyede kodlama anlatabilir miyim? yani benim istedigim konulari ben anlaticam arada birkacini cikarip uygulama yaptirip yazdirabilecegim hoslarina gidecek kodlama dersi olsun istiyorum. aslinda bir ara denedim. ancak konular ilerledikce zorlastikca anlayamiyorlardi. bende vaz gecmistim.

Şuan bende aynı durumdayım geçen sene internet yoktu akıllı tahtalarımızda bu sene bağlandı. 5.sınıfta tüm konuları gösterdim 6.sınıfta ne anlatacağımı düşünmekteyim. kodlama kısmını kursta göstermiştim sınıflarımız çok kalabalık sınıfta anlatmak istesem de labaratuvar olmadığı için vazgeçtim. yıllık planlar 5 ve 6 lar neredeyse aynı konular geçen sene gösterdiklerimden farklı bişeyler göstermek istiyorum. bu konuda düşünceleri olan herkesin katkılarını beklemekteyim

Ben de geçen sene laboratuvarsız okuldaydım. 3,5 sene laboratuvarı olmayan okulda ders anlatmaktan şimdi tayin okulda laboratuvar olunca nasıl işleyeceğimi şaşırdım. :D
Ancak kendi tecrübeme göre size şöyle bir yol gösterebilirim: Her ne kadar tahtadan gösterseniz de bir yerden sonra gitmiyor. Herkesin evinde bilgisayar falan varsa en azından ödev falan verebilirsiniz ancak ben köy okulunda çalıştığım için öyle imkanım da yoktu. Ben de code.org sitesinden kolay olanları sınıfta falan birlikte yapıyorduk. Etkinlik olarak da onlara yine o siteden döküman hazırlayıp falan dağıtıyordum. Ödev de veriyordum. Bu şekilde bir yere kadar dersi sürdürebilirsiniz.

Benimde okulumda lab yok. Akilli tahya ve internet var.gecen sene tum bir yil boyunca kodlama anlattim. Code.org , scratch , obot ile akis semasi olusturma , ucundan kenarindan arduino da anlattim. Cokta keyifli bir yildi. Ogrencilerin daha cok ilgisini cekti. Bir cok veli gelip tesekkur ettiler. Bu senede devam edecegim. Tavsiyem kodlama anlatin. Cocuklarda farkindalik yaratmamiz gerekiyor....

Hocam yeni plana göre gidin.
Ahmet Soyarslan ın sunumları vardı onları gösterin.
Algoritma ya başlayın. Code.org sonrada scratch ile devam edin yoksa zaman geçmez. Öğretmenliği unutursunuz

Geri