6.sınıflarda bilişim dyk kursta çıkmıyor?

Kodla Büyü

boteci87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
6.sınıflarda bilişim dersi listede çıkmıyor. olmaması gereken bir ders olan 6.sınıf teknoloji ve tasarım yazıyor. Bilişim teknolojileri dersim listede çıkmıyor. İlçede diğer okullarda var, mdr yrd eklemiş dersi. ama ders yok. Başınıza böyle bir şey geldi mi?

Bizim idare Bilişim dersini seçmemiş.. İlçe de okulların gönderdiği dersleri onayladı.. Dolayısıyla kurs açamıyorum..
Sizin okul seçse bile ilçe onaylamazsa görünmez.. E-kurs modülünde dersinizin başında hangi kurum onayı yazıyor? Benim dersi ekletmiştim Okul onayı yazıyordu, ilçe onaylamadığı için de listede çıkmadı.. Muhtemelen sizde de böyle bir durum var.

Böyle durumda olan kişiler için okul müdürlüğü üst yazı yazarak ilçe milli eğitime başvurarak kurs açabiliyor. Bizde de Türkçe öğretmenlerimizden birisi başvuru zamanında başvurusunu yapamamıştı bu şekilde çözüldü.

Arkadaşlar 5.sınıflarda bilişim dersi gözüküyor, fakat 6.sınıflarda bilişim gözükmüyor. Mdr yrd ekledim diyor tüm dersleri. Biz de anlayamadık neden böyle. Yani 6larda teknoloji tasarım dersi yok ki. Neden teknoloji tasarım gözüküyor da bilişim çıkmıyor? İlçedeki hiç bir ortaokulda böyle bi sorun yok:)

Aynı sorun bizde de var ama sorun müdür yardımcısından kaynaklı. Yani 6. sınıflarda bilişimi seçmeyi unutmuşlar. mecburen sadece 5 lere açabildik.

Geri