6. SINIFLARDA SEÇMELİ BİLİŞİM DERSİ

Kodla Büyü

abdal

Aktif Üye
Arkadaşlar 6. sınıflarda 2 saat zorunlu 2 saat de seçmeli dersim var. Nasıl bir plan hazırlayacam?
Seçmeli derste nasıl bir yol izlemem lazım?

btömehmet' Alıntı:
6 larda Bilişim Teknolojileri yok hocam bilim uygulamaları olmasın o?
Hocam,

Talim Terbiyenin 9 No'lu kararındaki çizelgede Bilişim teknolojileri ve Yazılım dersi 5 ve 6. sınıflarda zorunlu 7 ve 8. sınıflarda seçmelidir. Yani 6. sınıflarda seçmeli bilişim teknolojileri dersi yok.

Hocamın da dediği gibi o bilim uygulamaları dersidir.

Haftalık ders çizelgesi bile hazır ve 2 saat seçmeli bilişim dersi var. Ne yapacam şimdi?

Bide hocalarım şunu soracam size : öğretmen yoksa başka branştan ders alınabilirmiyim?

abdal' Alıntı:
Haftalık ders çizelgesi bile hazır ve 2 saat seçmeli bilişim dersi var. Ne yapacam şimdi?
Hocam,

Resmiyette olmayan bir dersi nasıl vereceksiniz ki? Bence sabah ilk olarak TTKB 9 nolu karardaki çizelgeyi alıp okul idaresi ile bir görüşün.

Habib hocam bii de şunu soracam size; ders saatim az ve öğretmen eksiğimiz var, öğretmeni olmayan dersleri alabilirmiyim dersin öğretmeni gelene kadar?

abdal' Alıntı:
Habib hocam bii de şunu soracam size; ders saatim az ve öğretmen eksiğimiz var, öğretmeni olmayan dersleri alabilirmiyim dersin öğretmeni gelene kadar?

tabiki alabilirsiniz hocam onda bir sıkıntı yok ama 6 larda seçmeli bilişim dersi yok. sonra sıkıntı yaşamamak için idarenizle bir görüşün bence

ben müdüre dediim ki; hocam hem öğrenciler mağdur olmasın hem de benim ders saatim az zaten, öğretmen gelene kadar derslere ben gireyim,
yok dedi ana ders olduğu için veremem dedi bu suç dedi

şu müdürler hala eski ttkb çizelgeleriyle öğretmenlerin kafalarını karıştırıyorlar.çizelge yazıp googledan ilk çıkana tıklanıp ona göre hareket edilirse olacağı bu.Bilişim eğitimi herkese lazım...

:puhaha:

Kod:
http://ttkb.meb.gov.tr/www/haftalik-ders-cizelgeleri/kategori/7

yukarıdaki bağlantıda güncel ; "Haftalık Ders Çizelgeleri" var.

Diğer derslere girmeye gelince,
İngilizce dersine 2 yıl boyunca (4-5.sınıf), müzik (7.sınıf) bir yıl boyunca, din dersine (4.sınıf) bir dönem, ...

Bu dersler için öğretmen açığı vardı ve diğer okullardan gelebilecek de olmadığından girmişliğim var.

Geri