632 KHK ile Kadroya Geçenler Bakabilir Mi?

Kodla Büyü

girdap08

Süper Üye
Süper Üye
Geriye dönük derece/kademelerimiz bildiğiniz üzere verilmişti. Ancak bordroda yer alan Kıdem Ay / Yıl alanı kadroya geçtiğimiz günden itibaren hesaplanmanya başlamış. Bu da maaşda aylık 4 TL gibi bir farka sebep oluyor? Sizde de durum aynı mı? Kıdem yılımızın da geriye dönük hesaplanması gerekmiyor mu?

Somut Örnekle;

Sözleşmeli Başladığım Tarih: 14/11/2008
632 Kadroya Geçiş: Haziran 2011
Derece Kademe: 7/2
Kıdem Ay / Yıl: 8/4 (e-bordro)

nL4DPl.png

Bende durum bu hocam bende khk ile geçtim. Teknik eğitim ve hazırlık var kademe ve derecede.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1454761377261.jpg
    uploadfromtaptalk1454761377261.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 2,152
Hocam bende aynı durumdayım. Yaklaşık 4 senedir 2011 hazirandan beri her ay için beldede 8 TL kayıp var. Bu durumda olduğumu aynı okulda 632 ile kadroya geçen başka bi arkadaşın bordrosuna bakarak farkettik. Gectik bilgisayar basina her kalemin nasil nerden hangi katsayilarla hesaplandigini bulmaya calistik.Sonunda hata kismini bulduk. Kidm aylik= hizmetyili x 20 x memur maas katsayisi

Onda bi sıkıntı yok geriye dönük kıdem aylık işletilmiş. Bende 1_0 olarak başlatılmış. Geçen ay il mem mutemetlik te adamlara zar zor durumunu anlatabildim. Onlarında bireyden anladığı bisey yok. Koskoca ilin maaşını hesaplayan birisi kıdem aylik kısmının maaşa bi etkisinin olmadığını iddaa ediyor. Aç yönetmeliklri kalemleri katsayıları incele her kalem nasıl hesaplanıyor öğrenci dedim. Neymiş herşey benim kademe derecede göre hesaplanıyor muş. Bodroda gösterilen diğer kısımlar sadece göstermelik seylermis. Neyseki anlatabildim. Bakalım bu ay bodro nasıl çıkacak. Eğer durum devam ederse dilekçemi yazıp okula vereceğim.

Mebbiste = 8 yıl 4 ay
Bodroda = 4 yıl 8 ay gözüküyor.

silver_eagle' Alıntı:
Hocam bende aynı durumdayım. Yaklaşık 4 senedir 2011 hazirandan beri her ay için beldede 8 TL kayıp var. Bu durumda olduğumu aynı okulda 632 ile kadroya geçen başka bi arkadaşın bordrosuna bakarak farkettik. Gectik bilgisayar basina her kalemin nasil nerden hangi katsayilarla hesaplandigini bulmaya calistik.Sonunda hata kismini bulduk. Kidm aylik= hizmetyili x 20 x memur maas katsayisi

Onda bi sıkıntı yok geriye dönük kıdem aylık işletilmiş. Bende 1_0 olarak başlatılmış. Geçen ay il mem mutemetlik te adamlara zar zor durumunu anlatabildim. Onlarında bireyden anladığı bisey yok. Koskoca ilin maaşını hesaplayan birisi kıdem aylik kısmının maaşa bi etkisinin olmadığını iddaa ediyor. Aç yönetmeliklri kalemleri katsayıları incele her kalem nasıl hesaplanıyor öğrenci dedim. Neymiş herşey benim kademe derecede göre hesaplanıyor muş. Bodroda gösterilen diğer kısımlar sadece göstermelik seylermis. Neyseki anlatabildim. Bakalım bu ay bodro nasıl çıkacak. Eğer durum devam ederse dilekçemi yazıp okula vereceğim.

Mebbiste = 8 yıl 4 ay
Bodroda = 4 yıl 8 ay gözüküyor.

Müdür bey durumu ilçeye defalarca kez bildirdi. Her defasında düzelttik demelerine rağmen durum bende de aynı. Gelişmeleri buraya yazarsanız duruma göre ben de yazılı olarak başvuru yapacağım.

Sonucu bildirirseniz sevinirim ayni durumdayiz. Mebbisle bordro kademe dereceleri tutmuyor. Biz de basvuralim. Goreve benden sonra basvuran ama benden once puaniyla kadroya gecen arkadasin maasi benden heray 4 yada 5 tl fazla oluyor.

Bordrodaki le hangisi aynı olmalı, Emekliliğe esas mı? MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas mı?

Benim durumu özetledim hocam... Yaptığınız hesaplamalara göre bende sorun gözüküyor mu?
+1 dereceyi hala yapmamışlar
(normalde 5/2 olmam lazımdı ama kısa dönem askerlik yaptığım için 5/1 de kaldım)

Ekli dosyalar

• derece.png
    derece.png
    48.1 KB · Görüntüleme: 2,055
Benim durumum da budur arkadaşlar :

2005 Eylül - 2006 Haziran 4/C'li
2006 Temmuz - 2011 Haziran 4/B'li
TEF Mezunuyum

Ekli dosyalar

• abc.png
    abc.png
    106.4 KB · Görüntüleme: 2,043
benimde böle sıkıntı vardı kıdem yılı 7ay 1 gündü
ama bordroda 4yıl küsür görünüyodu bide önceki bordroda evli gözüküyoken geçen aykinde bekar gözüküyodum ilçeye gittim kbsye baktı orda evli gözüküyorum
kıdem yılınıda elle düzeltti 14 haziran 2011den itibaren hesaplayıp yapmışlar mebbise baktı ordaki yılı girdi düzeldi dedi bakalım bu ay nolcak
dediğiniz gibi 4tl eksik almışım yıllardır ama mutemet önemli değil havasında konuştu bende uğraşmak istemedim
fazla verselerdi geri almak için canımıza okurlardı ama az verince boşver havasındalar gerçekten enteresan

@adadeniz, @mdio sizin bordrolara göre sözleşmeli atandığınız tarihten itibaren kıdem ay/yıl işletilmiş.

Bu nasıl bir iştir ya, en azından mali konularda bari uygulamada birlikteli sağlasalar ya.

bizim okuldaki müdür yardımcısıda benle aynı durumda ama onun herşey düzgün
bordroda kademe ve derece doğru
kıdem yılı ayı yanlıştı düzelttirdik
3 yıldır evli olmama 1 yıl eş yardımı almama geçen ayda bordroda evli yazmasına rağmen geçen ay bordroda bekar yazıyodu onuda ordum kbsde evli gözüküyorum ama bordroda nedense bekar yazıyo anlamadım
bakalım bu ay nolcak ne sürprizler bekliyo bizi:D
evli çalışıyorla bekar arasında fark yokta
kıdem yılından ötürü her ay 4tl az almışım ama boşver dediler yılı düzelttiler bakalım maaş normalmi yatacak
garip olanda kbs bilgileri mebbisten almıyo birbirindenhaberi olmayan iki sistem:D kıdem yılını falan bi memur eliyle kbsye yazıyo cidden yazık

girdap08' Alıntı:
@adadeniz, @mdio sizin bordrolara göre sözleşmeli atandığınız tarihten itibaren kıdem ay/yıl işletilmiş.

Bu nasıl bir iştir ya, en azından mali konularda bari uygulamada birlikteli sağlasalar ya.
hocam durum değişik benimle aynı 632 ile kadroya geçmiş müdür yardımcısı var onun herşeyi doğal ilk göreve başladığı tarihten itibaren olan kıdem yıl ve ay işlenmiş adamın her ay maaşı benden 4 tl fazla

yani bizimki doğru mu yapılmış hocam?
bi de bilginiz vardır belki diye soruyorum;
ebordroda kıdem ay/yıl niye 8/9 yazıyor?
ayrıca kadro derecesi 6 iken aylık derecesi niye 5?
girdap08' Alıntı:

adadeniz' Alıntı:
yani bizimki doğru mu yapılmış hocam?
bi de bilginiz vardır belki diye soruyorum;
girdap08' Alıntı:
seninki doğru hocam bizimkiler yanlış 4tl zarardayız:D

Benim göreve başlama ve kadroya geçiş herşey seninle aynı hocam. Ben 15 gün önce okula dilekçe verdim bakalım bu ay belli olacak bordroda düzelip düzelmediği. Ayrıca geri dönük oluşan zararımı da istedim ama ondan ümidim yok işin açıkçası. Eşim daha önce başvurmuştu onunkini düzelttiler bordroda.

bote2' Alıntı:
Benim göreve başlama ve kadroya geçiş herşey seninle aynı hocam. Ben 15 gün önce okula dilekçe verdim bakalım bu ay belli olacak bordroda düzelip düzelmediği. Ayrıca geri dönük oluşan zararımı da istedim ama ondan ümidim yok işin açıkçası. Eşim daha önce başvurmuştu onunkini düzelttiler bordroda.

adamlar ya anlamıyorlar yada anlamak istemiyorlar. ben de dilekçemi hazırladım. bizimle aynı durumda olup hesaplaması doğru yapılan bir arkadaşın bordrosunu emsal olması açısından dilekçeye ek yapsak nasıl olur? bordrosunu bu işin paylaşacak bir arkadaş bulmakta da zor olacak ama.

adadeniz' Alıntı:
peki hocam
taatoo' Alıntı:
seninki doğru hocam bizimkiler yanlış 4tl zarardayız:D

sorun yok hocam seninkinde. ayın 22'sinde terfin gelecek ve kadro derecen de 5 olacak. emsal teşkil etmesi açısından dilekçeme ek olarak kullanabilmek için ocak bordrosunu pm ile gönderebilir misiniz?

E hocam ben zaten normalde şimdi 5/1 im.
22 Şubatta 5/2 olacam.
Bu durumda benim kadro derecesinin de 6 yerine 5 olması gerekmez miydi?

Yukarıda bir arkadasın ne güzel hem kasro derecesi 7 hem de aylık derecesi 7

Bu arada İlçe +1 dereceyi yetiştirirse de 4/2 olacam.

adadeniz' Alıntı:
E hocam ben zaten normalde şimdi 5/1 im.
22 Şubatta 5/2 olacam.
Bu durumda benim kadro derecesinin de 6 yerine 5 olması gerekmez miydi?

Yukarıda bir arkadasın ne güzel hem kasro derecesi 7 hem de aylık derecesi 7

Bu arada İlçe +1 dereceyi yetiştirirse de 4/2 olacam.

haklısın hocam. gecenin 2 sinde o kadar oluyor. ama maaşın hesaplanmasında kullanılan değerleriniz normal.
bordro isteğime yanıt vermediniz. emsal görsünler de hala hatalarında ısrarcı olmasınlar.

tarafszhaber' Alıntı:
mdio' Alıntı:
Benim durumum da budur arkadaşlar :

2005 Eylül - 2006 Haziran 4/C'li
2006 Temmuz - 2011 Haziran 4/B'li
TEF Mezunuyum
8-2 den 7-2 ye nası oldu hocam? okul mu bitirdiniz

Hocam TEF Mezunu olduğum için geldi o 1 derece

Valla benim kafa almıyor bu hesapları galiba. Bizim mdr. yrd. yine de bir soracam benim durumlar böyle var mı bir hata diye?

adadeniz' Alıntı:
Bordroyu gönderdim hocam mesaj kutuna bakar mısın...
girdap08' Alıntı:
bordro isteğime yanıt vermediniz. emsal görsünler de hala hatalarında ısrarcı olmasınlar.

çok teşekkür ederim hocam. maaşına etki eden bir hata olarak görünmüyor, muhtemelen o sorununuzu okuldan hallederler.

Sözleşmelide geçen yılların e-bordro da o şekilde görünmesi doğru. O yıllar maaş kıdeminden sayılmıyor

Geri