657 karar verildi

Kodla Büyü
bari şu an birlik olalım arkadaşlar bırakın başı örtülü örtüsüzü..
bizim gibi, branşı kullanılmaya müsait öğretmenler için bu berbat bir haber. örneğin daha geçen gün benim müdürüm 24 saatlik dersi 48 saat gösterip bir norm daha açmıştı. amacıda okulda istediği gibi kullanabileceği bir öğretmen (tamirci) bulundurmaktı.sendikam bu keyfi uygulamayı düzeltti fakat müdürün bana bakışı tabi ki değişti.
beni okulumda haksız yere norm fazlası duruma getirmek isteyen, beni tamirci gibi kullanmak isteyen müdüre ben nasıl karşı gelip hakkımı arayacağım. yarın seninde başına gelecek olan bu. haklarımıza sahip çıkalım arkadaşlar. mevcut iktidarın tek başına bu yasayı değiştirmeye gücü yetmiyor diye biliyorum. ayrıca sendika olarak da bağlı bulunduğunuz sendikanın bu yasa değişikliğine olan tavrını gözden geçirin. yarın iş güvencemiz kalkarsa, en sıkıntı yaşayacak branşlardan birisiyiz.

Re: Ynt: 657 karar verildi

semihcom' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
semihcom' Alıntı:
Forumtor' Alıntı:
Hep mağdur oldular sistemden belki biz de bilmeden bir şekilde mağdur etmisizdir. Hak gecmesin onlar da puan versin. Taşıma yapan Şoförler de verebilir. İmamlar da katilsin hatta ..

Bence sana çoşkun puan versin, mağdur etmiş seni belli :)

Ekmeğine 2-3 masabaşı karar vereceğini anlayınca mı coşkun aklına geldi?

Bu duruma bizi getirenler, vesile olanlar ve Besleyip büyütenler temizlesin.

Çarpıtma... adam ne diyor sen ne diyorsun, artık terör destekçisi memur-işçi olmayacak, olayın özü budur, not mot hikaye.
Çok saf sın. Bu değişikliği eski haline hiçbir siyasetçi geri getirmez.657 de işten atmanın yolu belli.6 ay Hüküm giyen şutlanır.
Gün olur Seni kapının önüne, sonra devran döner öbürü kapı önüne.Uzun yıllar sonra Bakıp görürsün.

yaa daha müfettişlerden yeni kurtulmadık mı bu nerden çıktı yaaaa.....
Bıraksınlar artık öğretmenlerle uğraşmayı dün sitenin birinde ocak ayı en düşük öğretmen maaşı 2800 diyordu la millet kafayı bizle bozmuş yaaa

Bu yalan haber ama olma olasılığı var mı derseniz var. Çünkü müdürlere uygulandı. Okulda 2 öğretmen, okul aile birliği başkanı ve seçilen velilerin puanlaması ile müdürleri değerlendirmişlerdi bi ara. Hatta bizim müdürle kapı kapı gezip form dolaştırmıştık çok iyi hatırlıyorum. Burası Türkiye!!!

Haklarımız elden gidiyor siz neyi konuşuyorsunuz. Etmeyin arkadaşlar. Başka konuları başka platformlarda tartışın. Konunun özü kayboldu.

Re: Ynt: 657 karar verildi

Öğretmen eski okul müdürünü av tüfeğiyle vurdu.
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
headline.jpg

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, bir öğretmen eski okul müdürünü ikamet ettiği evinin önünde eşinin gözleri önünde av tüfeğiyle vurularak yaraladı.

Kaynak...memurlar.net.
http://www.memurlar.net/haber/553337/

Daha ortada 657 değişikliği dahil, hiç hiçbir şey yokken düştüğümüz şu duruma bakın.
Yazık bizlere diyorum, gerçekten yazık.

Hukumetcilerin maasi tavan yapar...biri biri hakkinda yezid olmaya adaysin diyordu adam yezid olarak olmek istiyor demek cabalari bosa gitmiyor :mrgreen: yo yo birakin gelsin yezid karda$...birakin gelsin... :puhaha: isin sakasi da nedir bu 657? umarim en kotu ihtimal olmeyiz insallah Cunku sitmaya razi etti de :scared:

Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bakarsınız rüzgar yön değiştiriverir. İçerdeki dışarı, dışardaki içeri...

Her zaman söylemişimdir öğretmenlere asgari ücret verilse çok azı hariç kimsenin sesi çıkmaz daha bu ne ki

Arkadaş biz bu tiyatroyu daha önce de gördük, geçen seneki müdürlük puanlamasında, öğretmen, veli ve öğrencinin tam puan verdiği müdüre il milli eğitim düşük verip müdürlükten aldılar hiç bir eksiği yokken. Şimdi de memurlara geldi sıra, bu haber eğer doğruysa ki büyük bir ihtimalle aşağı yukarı doğrudur, bu puanlamalar işin makyajı, göstermelik kısmı, yine il-ilçe milli eğitim (oradakilerin kim olduklarını biliyorsunuz) istemediğini işten atacaklar, mahkemelere de gitsen sürüm sürüm sürensen de hakkını alacaklar ve derdini ancak marko paşaya anlatabileceksin.

Başörtüsü kavgasına takılıp haklarınızın gitmesini arka planda bırakmayın. Sakın şöyle düşünmesin kimse, benim adamlarım zaten iktidarda, beni atmaz. Başka bir iktidar olsa bile şu kanunla hakların korunuyor. Aynı kanun iktidar değişse bile seni koruyor.

Herkesin bir olması gereken bir durumda bile başka konulara dalıp kavgaya giriyoruz.
Böl insanları 2 ye 3 e, onlar kavga etsin sen daha kolay yönet.

Kanunsuzluktan ve adaletsizlikten çok çekiyor bu ülke

Geri